VOLBY A "REFERENDUM" V MIMONI

ACH TI MIMOŇOVÉ

(a nejen v Mimoni)

Několik perliček z průběhu voleb a referenda v Mimoni:

Zdá se, že by mohla být lepší účast volbách, aspoň po zahájení voleb byl v našem volebním okrsku nebývalý nával. To by bylo jistě jen dobře.

Jedna perla: v hospůdce na Letné prý měli ceduli, že kdo volí Babiše, má pivo zdarma. Současně kdo volí někoho jiného a zapomněl jsem jestli Okamuru nebo jinou stranu, má pivo za 50,- Kč. Jestlipak vědí páni „pivaři“, že volí EU, NATO, přijetí Eura, přijímání migrantů? To je totiž Babiš. A jestlipak vědí, že se klidně může stát, že druhá strana s pivem za 50,- po volbách může jít s Babišem do koalice?

Druhá perla: Mimoň se proslavila hloupým referendem o ničem, ale také ukázkou, jak referendum nemá vypadat. Dokonce prý byli "mimoňové" v televizi. Tam vysílají převážně nesmysly, takže je to asi to správné místo. Já jsem se referenda neúčastnil, protože přece nebudu hlasovat o něčem, co se nebude dělat. Ale nahlédl jsem do oné místnosti. Ženy na odchodu, která hlasovala, jsem se zeptal, jaká byla otázka, na kterou odpovídala. Nevěděla. Prostě hlasovala, jak jí někdo poradil. Jestli předem nebo přímo v komisi, nevím. Hned poté tam přišel muž, který evidentně po přečtení otázky nevěděl, o čem je (tomu se nedivím) a absolvoval vysvětlovací lekci členek „referendové“ komise, pravděpodobně i s návodem, jak má hlasovat. Opravdu referendum, jak má být! Ještě, že je k ničemu. Hloupé na tom je, že to město zbytečně stojí peníze z městského rozpočtu, kterých není nikdy dost, naopak jich dost chybí.

Tak „šťastnou“ ruku i dnes a potom vzhůru, směrem k zářivé budoucnosti.

Tak nějak jsem si vzpomněl na slova kováře Mikeše ze známé pohádky: „A nedají si říct a nedají si říct!“

M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473