NÁHRADA ZA "KUŇKU"?

27. SETKÁNÍ OBČANŮ

...ale poprvé nikoli pod Kunětickou horou. Důvod: změna vlastníka pozemku pod Kunětickou horou, který nedovolil, aby mu tam jinak názorově orientovaní občané pošlapali trávník. Tak museli letos zájemci vzít za vděk možností setkání v areálu u obce Svojšice. Areál je celkem známý, konají se tu mnohé kulturní akce pod „širým nebem“, jako např. „Svojšický slunovrat“. V obci je m. j. zřícenina středověké tvrze. Jen není krajinně tak dominantní jako hrad s Kunětickou horou

tvrz

Snímek areálu asi hodinu před zahájením programu vám umožní udělat si představu o uspořádání areálu s řadami laviček a pódiem. V oddělené části vlevo jsou potom prostory pro stánky s občerstvením a některými užitnými výrobky, také asi tři propagační stánky.

AREAL SVOJ

Druhý snímek je pořízen během nejatraktivnější části programu – vystoupení populární dvojice Evy a Vaška. Z něj si můžete udělat představu o účasti, když k lidem, které vidíte v hledišti přičtete, řekněme asi tak stovku dalších, kteří se toulají v sousedství kulturní části areálu, kde byly stánky s občerstvením a jiné.

KOLIK LIDI

Účast zřejmě ovlivnila změna tradičního místa, klesající preference KSČM, zřejmě i nepříznivá předpověď počasí, která se částečně vyplnila. Počasí snad pod „Kuňkou“ dosud nikdy neselhalo. Snad je to i trochu symbolické. Jakoby se už ani ti „nahoře“ nemohli dívat na to, co provádějí někteří funkcionáři – hrobaři v KSČM, a tak zaplakali.

MOHYKANI

A zde je několik posledních statečných „mohykánů“ – skutečných komunistů ze Semilska, kteří se poctivě, s velkým úsilím a obětavě snaží pracovat ve jménu ušlechtilých komunistických ideálů navzdory Mackovíkům, Lysákovým, Filipům, Šedivým, Braným a dalším komunistokazným korytářům. Zaslouží uznání a obdiv.

B - V

Největším tahákem asi bylo vystoupení známé dvojice Eva a Vašek. Nevystupovali na pódiu, ale přímo mezi diváky. Při písni „Už mi lásko není 20 let“ se k Vaškovi přidala vtipnými doplňky a „hláškami“ jedna z divaček. Moc dobře jim to šlo, takže byli odměňováni potleskem smíchem diváků a stali se i terčem pozornosti kamer (včetně ČT). V prvé řadě diváků 'zcela vlevo) jsme mohli zahlédnout i naše kamarády z Děčína – účastníky nedávného zájezdu do Varína při příležitosti 70. výročí likvidace Banderovských tlup.

E - V - B

Na druhém snímku se ke dvojici, která si získala diváky, zleva blíží Eva, aby Vaškovi vyčinila, že vyměnil partnerku, s poznámkou, že ho za to čeká celý týden mytí nádobí. Prostě: lidi se dokázali prima spontánně bavit a to je obzvláště v této pitomé době moc dobře.

Informací o projevech nemohu sloužit. Jednak jsem měl ještě další - jiný program, ale také jsem ani na vystoupení některých „sedmilhářů“ nebyl vůbec, ale skutečně vůbec zvědav.

Ze Svojšic 16. 9. 2017, M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473