O PŘÍZNI VOLIČŮ ...

Čtení pro „otužilé“.

(Došlo redakci po zveřejnění čerpání financí a náhrad poslanci Sněmovny Parlamentu ČR.)

„Jakpak si vede náš poslanec z lidu soudruh Mackovík?

Téměř 5 000 Kč měsíčně za telefony. Proboha, v dnešní době, kdy neomezený tarif!, bez různých výhod, které operátoři poskytují!, dělá 749Kč měsíčně? (To je opravdu zvláštní, náš redakční měsíční paušál 349,- Kč u operátora O2 až na vzácné výjimky pokryje všechny naše nároky – pozn. RSP.)

To soudruh poslanec telefonuje 10krát denně do jižní Ameriky? Ale kdepak. To on platí telefonické výkony Libereckého v domu hrůzy špíny a bordelu Lysákové (Inu každá atrakce něco stojí – pozn. RSP). To je ta slečna, které v roce 2015 posílal každý měsíc přes 38 000 Kč oficiálně za asistentství (které nevykonává, ani to neumí – pozn. RSP), ale fakticky jako předplatné za zajištění postu lídra pro další volby; ty letošní. A podařilo se! Staník jest lídrem, i když ve vlastním okrese byl až na osmém místě. Inu život je plný překvapení, že?

Kam asi cestuje chlapec, když čerpá měsíčně 25 tisíc na cestovní náhrady, při čemž po něm v Libereckém kraji na akcích není mimo předvádění se na 1. Máji (V České Lípě jsme ho opravdu při této příležitosti viděli – pozn. RSP) vidu ani slechu, to je záhadou. Zřejmě si financuje své cesty za letadýlky, kterými se tak rád sebeprezentuje. 

Přes 9 tisíc měsíčně na reprezentaci. Je to reprezentant jedna báseň, to zase ano. Škoda že jen na fotkách v letadýlkách. Škoda že také právě při pondělcích, které mají oficiálně sloužit jako dny poslanecké pro voliče. Možná nová metoda poznávání voličů – bezkontaktní, z letecké perspektivy. Chodit mezi ně? Ale to bychom od soudruha poslance Mackovíka chtěli příliš.

A tak jak zpívá v jedné ze svých písní Hana Zagorová; "on si létá, on se vznáší nadzvukovou rychlostí", ale ta slibovaná práce pro lidi, mimo pár naučených "štěků" na téma zdravotní (o ničem jiném zjevně neumí), nikde, ta už nijak nadzvuková není. (Ani podzvuková, jelikož není žádná. Inu o některých poslancích zjistíme, že existují už jen ze zveřejnění čerpání poslaneckých příjmů a náhrad – pozn. RSP). Tedy mimo toho že občas poslušně podepíše nějaká ta udání lživého obsahu a podobné nesmysly, která sepíše soudružka asistentka Lysáková, jakožto vlastně jediný její pracovně asistentský výstup a výkon, který je u ní za ty uplynulé 4 roky Mackovíkova poslaneckého mandátu možno zaznamenat.“

Taková a podobná verbež vydávající se za kandidáty v této, jakož i v dalších stranách. Už bychom si měli zvyknout a být v tomto směru otužilí, ne? Určitě všichni slibují, Standík třeba i jako bonus, že vylosovaného jedince sveze v letadle, nebo také jen za naše peníze laciné sliby, jako všichni ostatní? Podle hesla – nikdo vám nemůže dát tolik, co já vám mohu slíbit?

U nás v kraji a hlavně v okrese Česká Lípa mají pana poslance asi hodně rádi, že? (S jedním projevem přízně jsem se naposled setkal o víkendu u jednoho funkcionáře KSČM. Vyjádření nemohu publikovat. Bylo tak vřelé, že asi žalovatelné – pozn. M. Starý).

(Z redakční pošty z června 2017  – okomentováno.)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473