PŘIŠLO Z ČT ...

Pozvánka z ČT? (Došlo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

V pátek 26. 5. 2017 jsem obdržel elektronickou poštou následující text:

Dobrý den,

nabízíme účast v našem pořadu 1. 6. 2017 ve 21.30h na ČT1 na téma - pravomoci prezidenta

v souvislosti s nedávnou vládní krizí, zda prezident překračuje pravomoci a jestli by měl být český prezident více politicky aktivní nebo jen tzv. kladečem věnců. 

Prosím, v případě zájmu, mne kontaktujte co nejdříve.

Účast v pořadu již potvrdil - řed. Tiskového odboru prezidenta republiky J. Ovčáček, europoslanec J. Pospíšil, poslanec KSČM P. Kováčik nebo exministr pro lidská práva M. Kocáb.

S pozdravem

K. Dušková

Mgr.Kateřina Dušková

dramaturgyně

Máte slovo s M. Jílkovou

Česká televize

Na výše uvedený text zaslaný elektronickou poštou odpovídám (odesláno 30. 5. 2017 v 10.30):

Vážená paní dramaturgyně,

Rozumím tomu, že každý se musí nějak živit, což v dnešní české televizi asi není snadné. Je mi líto, že pracujete na jednom (podle nejen mého názoru) z nejodpudivějších programů ČT, na který se zásadně nedívám. To je částečně zásluhou moderátorky, také výběrem často velmi stupidních témat. Název programu „Máte slovo“ je do jisté míry zavádějící. Slovo, které zde kdokoli vysloví, má stejný účinek, jako by ho vyřkl doma v kuchyni nebo na WC. V domácích prostorách to má ještě tu výhodu, že mu nikdo nenadává, neskáče mu do řeči a nebere mu slovo. Kromě toho s výjimkou snad jedině pana Ovčáčka se s potěšením společnosti ostatních přihlášených jmenovaných vzdám, mám-li na ně názor, který bych sotva mohl v pořadu ČT vyslovit.

Upřímnou soustrast vám vyslovuje

Miroslav Starý

Pro úplnost a objektivitu doplňuji, že, ač jsem to nečekal, mi přišlo od paní dramaturgyně: "Děkuji Vám za odpověď."

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473