Názory

TRAPNÝ KOMIK V OSN?

DONALDŮV ŠPRÝM?

Jak jsme včera slyšeli ze všech možných i nemožných zpravodajství, promluvil v OSN současný americký prezident Donald Trump.

Zobrazit celý článek

DAREBÁCI V "NEZISKOVKÁCH"

N E Z I S K O V K A - PARAZIT VYKRMOVANÝ STÁTEM (a popletenými lidmi)! Udělej si chvilku.
Kdepak se nám „vyloupl" pan Jan Ruml? Nebojte se, nezmizel. Přisál se jen na státní rozpočet.
Postava Jana Rumla v čele neziskovky pro migraci snad už ani nepřekvapí. Když už si veřejnoprávní televize pozvala do svého vysílání zástupkyni Sdružení pro integraci a migraci, tak není na škodu věci se podívat, co je toto sdružení zač. V jeho čele stojí – a kdo jiný – Jan Ruml, předseda správní rady Sdružení pro integraci a migraci.
Když se podíváme na závěrečnou zprávu za rok 2014, tak zjistíme, že tohle sdružení má příjmy z veřejných zdrojů něco přes osm milionů. Veřejné zdroje jsou evropské fondy, hlavní město Praha, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo vnitra, Visegrádský fond, Norské fondy a tak dále.
Vesměs kromě Sorosovy nadace jsou to veřejné zdroje.
„A z těch veřejných zdrojů dostává sdružení kolem osmi milionů," začíná Petr Žantovský pohled na chod tohoto sdružení. Když se ovšem podíváme na kolonku výdajů, tak zjistíme, že z těch
osmi milionů jich celých šest a čtvrt milionu jde na osobní náklady, na mzdy plus sociální a zdravotní
pojištění.  Tedy více než šest milionů z osmi utratí za své bytí v tom sdružení, což je úžasné.
To je báječný byznys, tomu se říká nezisková organizace. Nevytváří žádný zisk, ale naprostá většina příjmů z veřejných prostředků jde na ty, co tam pracují."
„Další významnou položkou jsou tzv. ostatní služby, není tam definováno, co to je. Ale můžeme si třeba představit, že jsou to honoráře za brožury a podobné záležitosti, čili zase to může být nějakou formou přesunuto do nějakých správných kapes.
To ale nemůžeme tvrdit, protože to nám závěrečná zpráva nerozšifrovává", lituje mediální odborník.
Položil jsem si proto logickou otázku, co by se za těch osm milionů dalo udělat pro migranty a uprchlíky.
„Myslím, že by se za ně dal slušně opravit jeden menší špitál v rozbombardované Sýrii. Tak dávám takový veřejný návrh, zrušme tyhle neziskovky, je jich víc než dvacet, ročně přes ně dohromady protéká miliarda, když se to nasčítá i s Člověkem v tísni (ta kromě na platy „svých“ lidí dává sesbírané peníze a dotace z jedné třetiny na protilidové politické účely

clovek v tisni

– pozn. RSP), a dávejme tyto stejné peníze z veřejných zdrojů na konkrétní projekty v konkrétních místech. V těch místech, která jsou postižená válkou a genocidou.   
To je to jediné, co bychom mohli udělat a pak bychom jako Česká republika mohli žádat o  Nobelovu cenu za mír," vyzývá Petr Žantovský k tomu, aby se veřejnými prostředky určenými na pomoc migrantům nemrhalo na platy lidí v neziskových organizacích. 

ODCHOD Z EU A NATO JE NUTNÝ ...

... pro možnost další existence našeho národa a státu.

Vystoupení z EU a NATO – zásadní body volebního programu ANS

Zobrazit celý článek

NEŽ PŮJDEME K VOLBÁM ...

... měli bychom vystavit účet těm, co dosud vládli nebo vládnoucím poklonkovali nebo se vezli v "závětří".

Zobrazit celý článek

NA POKRAJI VÁLKY V JIHOVÝCHODNÍ ASII?

Korejská citadela je pro USA příliš silná

Východní Asie se ocitla na pokraji války.

Politika Spojených států zaměřena na destabilizaci ČLR a KLDR hrozí nevyčíslitelnými ztrátami lidských životů.

Zobrazit celý článek

ZMĚNY NEJSOU VŽDY ŽIVOT!

JAK SE ZMĚNILY HODNOTY ŽIVOTA

Hodnotový svět po celé generace znal tzv. sedmero hlavních hříchů:

Zobrazit celý článek

ŠKLEBTE SE SPRÁVNÝM SMĚREM!

Stalo se mi už několikrát. A to když jsem sdělil, že ANS, která nestihla dokončit proces registrace, protože některým spoluobčanům dělá zjevně potíže se podepsat pod petici, jiných, kteří se chtějí nějak spolčovat a organizovat, musela volit náhradní řešení.

Zobrazit celý článek

SVĚTOVÍ VRAZI STÁLE VRAHY

Vražedné sankce proti režimu v KLDR, prosazené RB OSN - institucí, která by měla hájit mír a spravedlnost

5. srpna 2017 schválila RB OSN jednomyslně, hlasy představitelů všech patnácti členských států, Rezoluci číslo 2371, zavádějící sankce proti KLDR, jako pomstu za provádění testů „mezikontinentálních balistických střel“ což narušuje dříve schválené rezoluce OSN.

Zobrazit celý článek

K ZAMYŠLENÍ

Celoživotní puberťáci z Bruselu plodí parazitické povaleče z neziskovek. Martin Koller radí, jak se této zhoubě postavit a vychovat z mladé generace slušné lidi

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA

Současná realita je ta nejlepší škola života. Bezpečnostní analytik Martin Koller se tentokrát zamyslel nad rolí, kterou má hrát mladá generace při zajišťování bezpečnosti země, a nad tím, jak by při těchto úkolech dokázala obstát dnešní mládež.

Zobrazit celý článek

ZAS JEN FIGURKA

Zdá se, že v USA se stále nic nemění. Prezident je stále jen figurkou - v kontextu s vlastními vyjádřeními neschopnou je plnit. Jaká se bude hrát hra? Člověče nezlob se?

Zobrazit celý článek

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473