KSČM NA LIBERECKU NEVOLITELNÁ

U příležitosti výročí 10 let od ničivé povodně v Heřmanicích na Frýdlantsku jsme vyzdvihli starostu této obce Vladimíra Stříbrného, který bude na kandidátce Starostů pro Liberecký kraj. Zmiňujeme tuto osobnost proto, abychom poukázali na špatný způsob krajských voleb, kdy se musí volič rozhodnout pro kandidátku některé strany. Pro nás by bylo daleko lepší, kdybychom si mohli vybírat osobnosti nebo kombinovat volbu volební strany s výběrem osobností, jako je to v komunálních volbách. Známe řadu schopných a pro kraj přínosných lidí, jako je mimo zmíněného starosty např. senátor Michael Canov (což nemůžeme říci o současném senátoru za volební obvod č. 36 Voseckém).

Z kandidátky třeba KSČM bychom si rozhodně vybrali Ing. Miloše Titu a Jana Korose. Ale volit kandidátku KSČM, když na prvém místě je „komunista naruby“ Mackovík a jistě někde v popředí pan Dvořák, prostě nelze. Přínosem pana Dvořáka za jeho působení v zastupitelstvu možná bylo, že svými některými málo japnými dotazy nebo vyjádřeními pobavil ostatní zastupitele. To ale asi není ten správný přínos pro práci v zastupitelstvu. Také to asi neprospívá kvalitě mateřské firmy - KSČM.

Daleko horší to ovšem je s Mackovíkem, který je lídrem a viděl jsem nějakou fotku, že i kandidátem na hejtmana. To je velmi černý humor. Proč o něm uvádíme, že je „komunistou naruby“? Protože se chová a jedná často úplně opačně, než by se měl řádný a čestný komunista chovat a měl jednat. K tomu uvedeme několik konkrétních faktů. Jestliže se některý člen nějaké strany dostane do případné sociální nouze, měl by se řádný člen takové strany snažit mu pomoci sám nebo zprostředkovaně nebo aspoň mlčet a ne udávat takového člověka „sociálce“ a žádat, aby zkontrolovala, jestli si náhodu někde nějak nepřidělává, jako pan Mackovík. (Kopii „udání“ má redakce k dispozici.) Jinou záležitostí bylo řešení dopravy v Libereckém kraji. Řádný komunista by měl podporovat obecně prospěšné a nejvhodnější řešení (podobné, jako o něco dříve zvolil Ústecký kraj pod vedením komunistického hejtmana Bubeníčka).

Pan Mackovík se ale dal na stranu soukromé dopravní firmy, která se snaží monopolně ovládat dopravu široko – daleko, diktovat podmínky, ceny, atd. I zde se projevily jeho udavačské sklony, když v tomto duchu – tedy proti veřejnému zájmu – podal trestní oznámení na hejtmana Libereckého kraje, opíraje se o stanovisko Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, resp. spíše jeho ředitele, které bylo v soudním řízení posouzeno jako chybné a byly z něj vyvozeny údajně i závěry, včetně personálních. Neboli podporoval soukromý zájem proti zájmu veřejnému. To je komunista? Fuj tajbl!

Myslím, že pozůstalí příznivci i členové KSČM měli zvážit, zda mohou volit kandidátku, v jejíž čele je (a je to jen doklad mravní bídy a neschopnosti poctivých uvnitř liberecké KSČM) tento nemravný element. Osobně jsem rád, že já už toto dilema řešit nemusím, sympatizantům a členům KSČM vůbec toto jejich rozhodování nezávidím.

K tomu připojím zásadní životní krédo, které jsem si půjčil a přijal ze své, od jednoho ruského umělce:

„Žádná strana a žádné náboženství nebudou stát mezi mnou a mým svědomím!“

Ve Vižňově, 21. 8. 2020, Miroslav Starý

(Vyšlo: Severočeská pravda Č. 9 / 8. 9. 2020)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473