A JE TO TADY...

Předvolební období, ve kterém se (často zbytečně) plní schránky voličů tunami papíru a stávají se přestupní stanicí před sběrnou, kontejnery na tříděný odpad, použitím na podpal nebo pro jiný účel, ke kterému se potištěný papír hodí.
V některých případech mohou písemná vyjádření uvnitř sloužit k obveselení nebo podivení se nad obsahem. Opravdu jen minimum z toho jsou nositelé informací, které mohou zaujmout, případně pomoci voliči orientovat se před volbou. V některých případech si mohli roznašeči ušetřit cestu, jako např. dnes k naší schránce, s volebními Haló novinami pro Liberecký kraj. Mohu se mýlit, možná v rámci hledání nových forem práce přešli „myslitelé" této strany (KSČM na Liberecku) na dosud propagačně nevyzkoušený způsob černého humoru.
Doufám, že culící se lídr na titulní stránce vysvětlí (a)) na posledním jednání krajského zastupitelstva 22. 9. 2020 urážející titulek a své vyjádření „Kraj potřebuje poctivou správu, ne reklamní triky!"
Možná, že nevysvětlí (b)), protože třeba bude chybět, jak se už v podobných situacích stalo nejednou. Osobně bych vsadil, že větší pravděpodobnost je za b).
Vyjádření tohoto individua bychom mohli rozvinout asi takto: „Pro poctivou správu potřebuje kraj také poctivé zastupitele, nikolivěk bezcharakterní podrazáky, kariéristické hochštaplerky a donašeče, jaký se na nás usmívá z titulní strany volebních Haló novin pro Liberecko. Tiskovina poputuje do sběru bez užitku. V naší rodině KSČM asi nikdo volit nebude. Než skončí ve tříděném odpadu, přehlédl jsem seznam lidí, kteří vstoupili na kandidátku vedenou mravně zapáchající karikaturou lídra.
Jistě, je to každého věc. Já bych se na takovou kandidátku z důvodu „vyššího principu mravního" a úcty k sobě samému nenechal zařadit ani za velmi vysoký finanční úplatek. To je ovšem můj názor, jinému nemusí společnost mravního „zmetka" vadit. Nakonec takových dnes u nás v politice jsou mraky!. Ale vás jako mne může kandidatura pod tímto nemravným lídrem přece jen u některých lidí překvapit. Výčet by byl dost dlouhý, proto jen něco málo: Třeba předseda KR KČP z Liberce, jehož celá ZO KSČM z důvodu nesouhlasu se stranickými praktikami ve svém okrese „emigrovala" z okresu Liberec do okresu Česká Lípa. Nebo známý a zásadový bojovník, kterého nedávno z KSČM vyloučili.
Na druhou stranu, někteří na kandidátce rozhodně chybět nemohou. Jistě tam patří: Např. lupič kamenů ze zámku v Zákupech; bývalý partajní funkcionář ze Semil, u kterého se zpronevěra stranických peněz ani řádně nevyšetřila, ani nebyla řádně potrestána.
Úsměvná jsou i některá vyjádření. Třeba jedna paní ze Zákup nabízí kraji všechno, co zná a umí, když kromě pečení a vaření, jak já to vidím, nezná a neumí nic.
Nuž což? Papír je ve sběru a přece si nenecháme kazit náladu, že? Venku svítí sluníčko a mohl by nás čekat hezký a příjemný podzim. ...
V Mimoni, dne 9. 9. 2020, Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473