POMĚR NORMÁLNÍCH A IDIOTŮ SE MĚNÍ

Na počátku byla poslušnost a strach. Vládci vydávali příkazy a opatření, dělali z lidí ustrašené blbce a lidé to přijímali. Nasazovali nesmyslné roušky nebo je i vyráběli, aby zachránili neschopné dodavatele a zdravotnictví.

Bylo třeba se orientovat v situaci. To můžete, jestliže máte seriozní zprávy a informace a vidíte, že vláda a její pomocné aktivy postupují systematicky a uvážlivě.

Problém je jestliže si vládci nevědí rady. Na jedné straně by rádi všechny umlčeli rouškami, zavřeli je v domácích samotkách a zakázali jim styk. Na druhé straně jak toho dosáhnout, když viróza je jen viróza, s příznaky obvykle nepatrnými. Výsledkem je, že vládci nevěda si rady vydávají nařízení i vyjádření chaoticky a často je mění. Stávají se tak zdrojem lidového humoru a vtipů, jako např. zde:

blbost vlady

Covid nebo utonutí

A tak z počátku poslušní lidé se v důsledku takového počínání stávají neposlušnými. V našich okolích navzdory opatřením, mizí roušky a ochota občanů si jimi ztěžovat dýchání a naopak z vládců a představitelů rádoby kompetentních orgánů a účelových skupin se stávají rouškami maskovaní idioti.

V Mimoni 4. 9. 2020, Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473