POSLEDNÍ VZKAZ

Poselství Karla Gotta:

V těchto dnech, kdy je čas nedožitých 81. narozenin Karla Gotta, jsme svědky vybírání nějakých slov a částí vět, která někdy řekl, a která vytržená ze souvislosti se mohou v dnešní zvrácené době použít. V době, do které on tak úplně nezapadal. Poznal svět ze všech jeho velmi různých stran a zachoval si zdravý rozum. Zůstal prostě svůj. Tak jsme ho měli rádi, a tak na něj můžeme vděčně vzpomínat. Možná poslední jeho vzkaz byl asi následující:

amen

„Ve tmě se dívám na zelená světla strojů, které mě udržují při životě, a slyším jejich mechanické bzučení. Cítím, jak se blíží dech boha smrti. Teď už vím, že když nakumulujeme dostatečné bohatství, aby nám vydrželo po zbytek života, měli bychom usilovat i o něco dalšího, co s bohatstvím nesouvisí.
Mělo by to být něco mnohem důležitějšího: možná vztahy, nebo umění, snad sen z mládí… Jaká postel je nejdražší na světě? Ta nemocniční. Můžete zaměstnat někoho, kdo bude řídit vaše auto, někoho kdo pro vás bude vydělávat peníze, ale nikdy nemůžete najmout někoho, kdo by za vás nesl vaši nemoc. Ztracené materiální věci lze nalézt. Ale je tu jedna věc, která nemůže být nikdy nalezena v případě ztráty: A tou je život. Když jede člověk na operační sál, uvědomí si, že existuje jedna kniha, kterou má ještě dočíst: Kniha zdravého života. Bez ohledu na stadium života, v němž se nacházíte, bude každý z nás jednou čelit dnu, kdy se opona zatáhne. Ochraňujte lásku k vaší rodině, lásku ke svému partnerovi, lásku vůči svým přátelům. Mějte sami sebe rádi a s láskou opatrujte ostatní.
Nemarněte svůj drahocenný čas, kdy jste ještě zdraví… """"

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473