KSČM JEN DĚLALA BU-BU-BU...

Komunisté dostanou, co chtěli, schodek rozpočtu 500 miliard už jim nevadí

ECHO24ČTK 18. června 2020

KSČM chce v případě zvýšení letošního schodku rozpočtu na 500 miliard korun vyčlenit prostřednictvím doprovodného usnesení peníze na rozvoj online výuky ve školách (že se na školách vyučují kraviny a przní dějepis, asi není na závadu, hlavně, když to bude online – pozn. RSP) a pozměňovacím návrhem určit asi dvě miliardy na odměny pro sestry v sociálních službách. Předsedkyně rozpočtového výboru Miloslava Vostrá (KSČM) ve čtvrtek řekla, že o tomto požadavku informovala ministryni financí Alenu Schillerovou (za ANO). Rozhodnutí o podpoře zvýšení schodku bude podle Vostré na kolektivních orgánech strany, ČT ale řekla, že jim navrhne, aby schodek podpořily. (A podporu opravdu doporučila – pozn. RSP)

Vostrá řekla, že se Schillerovou ve čtvrtek probíraly, na co budou určené výdaje zhruba 137 miliard korun, které byly původně označené jako vládní rozpočtová rezerva. „Informovala jsem také ministryni, že budeme dávat mírné úpravy prostřednictvím pozměňovacího návrhu,“ dodala. Mělo by jít o vyčlenění asi dvou miliard pro sestry v sociálních službách. KSČM také trvá na konsolidaci schodku v příštích sedmi letech. (Konsolidace dosavadního schodku státního rozpočtu probíhá tak, že každý rok se schodek zvyšuje. Jak je to s plněním slibů nebo podmínek už dostatečně víme. Neplní se a dopady nejsou. Myslet si, že po zvýšení schodku o dalšího půl bilionu Kč to bude jinak, může jen ekonomický analfabet nebo blbec, i když možná …: Už jste slyšeli o možnosti nebo přípravě snižování důchodů? My jen nepatrně, protože to se musí přece tutlat.

Počínání „předáků“ KSČM nám připomíná chování nějaké umělecké hvězdy, která už není „v kursu“, a proto musí vzbuzovat zájem bulváru nebo senzacechtivých novinářských blbečků, kteří skočí po kdejakých nesmyslech, něčím neobvyklým, jako třeba zdánlivým strašením, které je tak hloupé, že se už asi tři lekli a stejně se nemyslí vážně, jak jsme viděli a slyšeli – pozn. RSP)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473