K.KONEČNÁ 8. 5. 2020

Jakkoli jsem měl často připomínky ke slovům a některým vyjádřením Kateřiny Konečné, k těm, která jsem si od ní vyposlechl 8. 5. 2020, téměř žádné výhrady nemám a předávám je dál. M. Starý:  

1 kk 2

„Vážení přátelé, opravdu se stydím, že musím těsně před výročím osvobození naší vlasti, které bude dnes delší, než obvykle bývá, stydím se za všechny slušné lidi, kteří nedostali prostor v médiích, protože nemají ten správný názor. Stydím se třeba i za dceru generála Svobody Zoe Klusákovou-Svobodovou, která se nedávno vyjádřila, jak to bylo s tou nenávistí Koněva vůči Čechoslovákům.

V normálních státech a normálních dobách bych snad nemusela obhajovat, že osvoboditelé přišli naši zemi osvobodit. Včera jsem ovšem ve vysílání TV Barandov byla svědkem něčeho neskutečného. O panu Novotném hovořit nebudu, dělá lacinou show pro diváky. Naprosto mě ale šokovalo s jakým odporem a nenávistí mluví o Rudé armádě primátor Hřib. Stydím se za to, že vůbec pochází z Moravy. Tam ostatně Vlasovci opravdu nikoho neosvobozovali. Naopak, ať se zajede zeptat na Valašsko, jak na tyto zločince vzpomínají a kolik útrap místnímu obyvatelstvu přinesli. A jen taková poznámka: Víte, kdo osvobodil Slavičín, ze kterého pan primátor pochází? V noci z 1. na 2. května Rudá armáda. Nebýt jí, tak by zřejmě předci pražského primátora ani pan primátor sám k nám z televize nemluvil.

Ale pár faktů! SSSR prý rozpoutal válku tím, že uzavřel pakt o neútočení s Německem. K smíchu je tento argument. Tady na papíře mám všechny „neútočící“ smlouvy s Německem. Německo – Polsko 26. 1. 1934; Německo – Francie, Anglie, Itálie 29. 9. 1938; Německo – Anglie 3. 9. 1938; Německo – Francie 6. 12. 1938; Německo – Estonsko 7. 6. 1939; Německo – Lotyšsko 7. 6. 1939; a až poslední Německo – SSSR (Ribbentrop – Molotov) 23. 8. 1939.

Od roku 1933, kdy se stal Adolf Hitler německým kancléřem, podle této logiky by pak spojenci Hitlera byly od roku 1934 Polsko, od roku 1938 Francie, Anglie, Itálie, od roku 1939 Estonsko, Lotyško a až po nich Sovětský svaz. To se už ale nepřipomíná, protože se to novým vykladačům historie nehodí. Mimochodem – možná nebýt zrady Anglie a Francie, které obětovaly Československo jako „správní“ spojenci, třeba by žádné války nemuselo být. A ještě taková malá poznámka: Když se Chamberlain vracel z Mnichova, čím mával při vystoupení z letadla? Byla to smlouva s Hitlerem – dohoda o přátelství a neútočení, kterou Velká Británie podepsala s Německem den po potupném „Mnichovském diktátu“. Je také na čase říct tomu hulvátskému starostovi za ODS, aby si osvoboditele nebral do úst. Zatímco Koněv stál v čele osvoboditelského tažení, tak on v životě zatím stál jen v čele stoky a špíny, která rozvrátila manželství a Ivetu Bartošovou dohnala až k sebevraždě. Být jako on, tak se doma také bojím vlastního stínu a nechám si platit ochranku. A ještě jeden obrázek jsem si pro vás nachystala. Protože dle sdělení rozhlasu, televizí a novin to vypadá, jakoby naši zemi osvobodili jen Američani. Tak tady se můžete podívat, jak to bylo ve skutečnosti. A to se ještě zdržím hodnocení toho, jak se Američané v Plzni chovali, protože hrozná doba sebou nese hrozné činy. Každopádně si neodpustím jeden poznatek. Plzeň, která dělá nyní největší oslavy osvobození: jen pár týdnů před tím, než ji osvobodili, (17. 4. a 25. 4. 1945 – pozn. RSP) na ni svrhli tolik bomb, že padlo dvakrát tolik občanů civilistů včetně dětí, než kolik byli ztráty US-army během celého osvobozování ČSR (podle našich údajů to bylo nejméně 4x více než padlých Američanů – pozn. RSP). Tady na fotce je mimochodem pomník na památku učitelky s 38 dětmi, které zabily americké bomby.

Ráda bych na závěr podotkla, že v těchto dnech sklízíme plody usnesení Evropského parlamentu o významu společné paměti pro budoucnost Evropy. Přesně takovou argumentaci, jakou používají primátor Hřib, sprosťák z Prahy – Řeporyjí i protekční starosta z TOPky na Praze 6 se v něm dočtete. Stydím se za to, že z 21 Čechů 20 v Europarlamentu pro to zvedlo ruku. Byla jsem jediná z České republiky, která pro to nehlasovala na rozdíl od europoslanců zvolených za hnutí ANO, ODS, TOP-09, Pirátů, Starostů, Lidovců i SPD Tomia Okamury. Víte, vážení spoluobčané, je mi smutno, smutno z toho, a chápu, v jaké situaci se v pandemii nacházíme, a přesto je mi smutno z toho, že 75. výročí si uzurpovali přesně tito lháři – lidé, kteří chtějí historii překrucovat. Těm je dán mediální prostor. O jejich ochrankách se bavíme téměř každý večer. Je mi smutno z toho, že jsme ani to 75. výročí neuměli v podstatě oslavit nebo, že jsme to 75. výročí neuměli pojmout tak, abychom hrdinům, kteří naši zemi osvobozovali, vzdali opravdový hold a úctu. Jsou to bezejmenní lidé. Dnes už na řadě pomníků nenajdete jména těch, kteří jsou tam pohřbeni. Přesto to byli lidé, kteří přišli do Československa, věděli, že nasazují své vlastní životy, ale přišli sem, aby mohli osvobodit naši zemi. Tomu já vzdávám hold a úctu. Mezi těmi pomníčky jsem letos strávila mnoho času.

Za sebe slibuji: Bude to tak i v letech následujících. Nesmíme zapomenout na ty, kdo nám přinesl svobodu, kdo nás osvobodil. Díky tomu dnes můžeme v ČR svobodně žít. (Za RSP dodáváme výhradu k formulaci „můžeme svobodně žít“: lépe vystihující by bylo „mohli bychom svobodně žít, kdyby …“ – svobodný život vypadá totiž jinak. Život pod kuratelou nebo současným protektorátem EU není svobodný).

Díky vám za to, že nezapomínáte společně se mnou A nenechte se otrávit!!

(Doslovný přepis viedozáznamu.)

Přidáváme stručnou informaci:

Dnes, 9. 5. 2020 dopoledne jsme se členy naší ZO ČSBS v Mimoni uctili památku osvoboditelů a vyjádřili úctu a poděkování u hrobů našich zemřelých hrdinných osvoboditelů a pomníku Rudoarmějce.

M. Starý, člen ČSBS, člen ANS.

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473