NENÍ DOKTOR JAKO DOKTOR

Senátor-lékař veřejně vypěnil: ČT se zbláznila! Speciál o koronaviru? Já vám navrhnu tento speciál: Jeden mrtvý každých 20 minut!

17.04.2020 - Česká televize spolu s celým světem se zcela zbláznila,“ řekl během schůze Senátu senátor, profesor Jan Žaloudík. Česká televize prý zcela blbne, když má o koronaviru 24hodinový speciál. „Já vám navrhnu tento speciál: v České republice je 90 tisíc nádorů ročně nových, 30 tisíc pacientů umírá. My jsme pyšni na 60 tisíc, co vyléčíme. 30 tisíc umírá, to je 80 denně, to je jeden každých 20 minut. Představte si zprávy ráno v 6 hodin, kdy oznámí, vážení spoluobčané, už nám umřelo od půlnoci 18 občanů a čekáme v 6:20, že umře další, teď nám hlásí ze Vsetína, že umřel pan Novák ve Vysokém Mýtě, v 8 hodin to bude o dalších 6 více. Dovedete si to představit?“ tázal se senátor.

borec sen

Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Žaloudík.reklama

Bývalý děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a bývalý dlouholetý ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně, senátor Jan Žaloudík v ParlamentníchListech.cz zveřejnil svůj projev pronesený na 20. schůzi Senátu Parlamentu ČR.

Celý svět se prý zbláznil a posunul. Medicína nyní zůstává zcela ve vleku. „O tu medicínu tak moc nejde, půjde o ni čím dál méně. Většina z vás měla na střední škole biologii, tam vás učili o růstu Gompertzovy křivky, podle toho se vyvíjí v životě sexuální aktivita, ambice představitelů, růst hrabošů, růst kvasinek a všechno. Takto se vyvíjí samozřejmě i infekce, epidemie i promořenost, to je taková ta S-křivka, kde jsme teď v té stacionární fázi, dostáváme se tam,“ řekl senátor.

Je v zásadě jedno, kdo pochrchlává. Nám má jít primárně o ty desítky či stovky těch, co musí projít nemocnicí, aby je nezahltila. To nám však zatím nehrozí. Rezerva na dýchacích přístrojích a plicních ventilátorech je prozatím údajně velká. „Na druhé straně bych nesouhlasil se světovými statistikami, kde pořád je uváděno, že v Indonésii, což víte, několik set ostrovů a 140 milionů obyvatel, tuším, je jeden případ a není tam žádné úmrtí, stejně tak na Nové Guinei je definován jeden případ,“ pověděl profesor.

„Takže víme, že asi data nebudou přesná, mě uchvátilo, když se ví, že včera v Íránu třeba onemocnělo dalších 14 lidí, kdo si dovede představit Írán, tak ví, jak těch 14 se počítá. A správně pan kolega řekl, že někdy i v krajích to nemusí být přesné. My s panem profesorem Duškem jsme vedli docela zajímavou debatu o tom, co je to úmrtí na koronavirus? Protože, kdo vypisoval úmrtní oznámení, tak ví, že je tam základní příčina onemocnění, bezprostřední příčina onemocnění, jsou tam komorbidity, u těch diagnóz se míchají. A většina pacientů, zejména starších, seniorů, k nimž já se blížím a taky tak jednou umřu, končí potom na nějakou formu zápalu plic, nemusí to být intersticiální virová, ale může to být jakákoliv jiná pneumonie,“ pokračoval senátor v projevu.

Česká televize se dle Žaloudíka zcela zbláznila, když o koronaviru vede 24hodinové speciální vysílání. „Já vám navrhnu tento speciál: v České republice je 90 tisíc nádorů ročně nových, 30 tisíc pacientů umírá. My jsme pyšni na 60 tisíc, co vyléčíme. 30 tisíc umírá, to je 80 denně, to je jeden každých 20 minut. Představte si zprávy ráno v 6 hodin, kdy oznámí, vážení spoluobčané, už nám umřelo od půlnoci 18 občanů a čekáme v 6:20, že umře další, teď nám hlásí ze Vsetína, že umřel pan Novák ve Vysokém Mýtě, v 8 hodin to bude o dalších 6 více. Dovedete si to představit? A k tomu se dá říkat, že ti pacienti mají chodit třeba pro rohlíky s vlněným sáčkem, protože jinak ty karcinogeny třeba z toho plastu by je mohly ohrozit. Dovedu si představit jakoukoliv fámu,“ konstatoval.

Tři sta lidí každý den v Česku umírá naprosto přirozenou obměnou. Sto tisíc lidí v České republice se každý rok rodí a dalších sto tisíc umírá. To je důvod, proč máme stále něco lehce nad deset milionů obyvatel. Prý se toto vše výše zmíněné nekomentovalo. Nekomentovala se však ani hygienická norma, která říká, že 1860 nakažených při jakékoliv viróze na 100 tisíc zavdává příčinu třeba k omezování návštěv v nemocnicích, a další věci. To se stalo již koncem ledna ve třech krajích, kde probíhala chřipková epidemie. „1860 na 100 tisíc je 18 tisíc na jeden milion, a je to 186 tisíc na 10 milionů, dovedete si představit 186 tisíc s covidem? To bychom se zbláznili tady. A to je hygienická norma proto, abychom zvážili, jako ředitelé nemocnic, omezení návštěv a podobné věci, takže to je každoroční rutina, zeptejte se lidí na ARO, no tak samozřejmě, že mají práci na ARO, samozřejmě, že běhají kolem ventilátorů,“ dodal odborník.

Vláda se však prý nemohla chovat jinak, než jak se chovala, jelikož se zbláznil celý svět. „Ale teď jde o to, to trošku normalizovat, čímž tedy nenarážím na přání prezidenta Husáka, který byl nadšený pro normalizaci, ale teď by se to docela už pomalinku hodilo, neboť se podívejte všichni teď na počítače na ministerstvo zdravotnictví, na tu křivku, je to asi 6. graf, jak se nám to hezky začíná ohýbat, moc dramatu se neděje,“ pověděl.

„A ze svého ústavu, kde jsme měsíc, samozřejmě testujeme, operujeme pořád, my nemůžeme odkládat onkologické pacienty, 200 ozařovaných denně, 20 operovaných denně, asi 250 chemoterapií denně, ty lidi tam pořád proudí. Tak jsme se konečně po měsíci dobrali ke 2 pozitivním covidům, testujeme si to sami, protože máme svoje PCR laboratoře, ke 2 pozitivním, a ti jsou, oni až na tu rakovinu jsou jako zdraví. Oni znervózněli, když byli najednou pozitivní, že jo, jinak mají jenom tu rakovinu, takže rakovina už nikoho nestraší v současné době, ani třeba mrtvice?“ řekl ve svém projevu.

Na závěr řekl, že podporuje to, aby se ve zdravotnictví starali i o ty ostatní. Už prý není důvod pro to, aby se omezoval nadměrně provoz. Možná, že i byl, mohla to být nezkušenost, vyděšenost či příklad ze světa, svět blbne napříč. „Není to jenom medicína, virů je celá spousta a s viry tu budeme a přežijí nás. Ujišťuji vás, že všechny vás přežijí mikroby, i lidstvo patrně. Tak nezlobte se, že to bylo takové emoční, já jsem se nechal vyprovokovat, děkuji,“ zakončil senátor svůj projev.

Prof.MUDr. Jan Žaloudík, CSc.

A RSP přidává:

Profesor Klaus Püschel je známý německý patolog a soudní lékař. Jako jeden z mála měl se svým týmem možnost pitvat oběti “údajné epidemie koronaviru” v Hamburku (k 16. 4. 2020 bylo v Hamburgu 3953 nakažených koronavirem a 80 osob na něj údajně zemřelo). Podle jeho závěrů v rozhovorech pro německý tisk a televizi, ani jeden z pitvaných zemřelých v Hamburku nezemřel na následky virového onemocnění COVID 19! Všichni zemřelí trpěli již před tím nějakou závažnou chronickou chorobou. Mezi nejčastější patřila rakovina (zhoubná nádorová onemocnění), chronické dýchací potíže, onemocnění srdce a oběhového systému, diabetes/cukrovka, často se jednalo o silné kuřáky a obézní jedince. Většinou se navíc jednalo o staré lidi s věkovým průměrem 75 let. U několika málo případů mladších ročníků, např. muže 46 let pitva prokázala, že trpěli závažným chronickým onemocněním, jen o něm nevěděli. Ti lidé by podle něj zemřeli stejně i bez koronaviru.

Prof. Püschel také kritizoval nařízení Kochova institutu v Berlíně, podle kterého každý mrtvý, u kterého se prokáže pozitivní COVID 19 test, by měl být počítán jako oběť pandemie. Takto se mimochodem postupuje i všude jinde ve světě včetně ČR! Je proto evidentní, že ony oficiální děsivé statistiky “obětí” nemají s realitou nic společného! Také se velmi podivil, že německé úřady naopak zakazují pitvy zemřelých, ačkoliv by to velmi pomohlo objasnění skutečného rizika koronavirusu. Ačkoliv němečtí patologové mají dostatečné kapacity a ochranné prostředky podobná zkoumání provádět.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473