OD VLASTENCE TONDY...

Od našeho Tondy:

(Došlo jako reakce na oznámení o zrušení akce na Táboře u Lomnice nad Popelkou.)

„Souhlasím, ale doplnil bych to větou: Ale kdo si chce udělat pěší výlet na tu horu, tak samozřejmě "zcela soukromě" může. My se tam také vydáme. Rozumíte mi? Prostě TICHÝ PROTEST!!! Bez projevů, bez oficialit. Vím, že to je tak trochu mrhání drahým časem, ale třeba by to ti nejvěrnější vlastenci pochopili. Takových tichých, ale přesto úderných, protestů musel "plebs" v historii uskutečnit mnoho. Ale to je věc názoru. Nechci vás dostávat do sporu se zákonem. Ale u nás na severu se říká: "Kdo se bojí, sere v síni"!

Ale tím vás opravdu nechci hecovat do nezákonné akce. Já sám tam ale vyjdu, i kdybych tam měl být jediný. A pokud tam dojde aspoň 29 lidí, tak jim tam něco od plic řeknu. Mám výhodu, že nejsem reprezentantem ANS, nejsem předsedou ani místopředsedou, půjdu tam jako zcela soukromá osoba. Víte, co udělal dr. Sládek, když mu zakázali demonstraci na náměstí v Liberci? Vyšel si jen tak na procházku městem. Že za ním šly stovky lidí, nebylo jeho vinou.“

A k tomu ještě:

(Došlo dnes, 14. 3. 2020, dopoledne.)

… já už jsem to napsal i paní Vítové, když jsem od ní dostal mail, že akce je zrušená. Takže tolik - JÁ NA POCHOD NA TÁBOR JEDU. Jako naprosto soukromá osoba, nikým neorganizovaná (!) a naprosto mlčenlivě projevím jak svůj odpor k někdejší okupaci, ale i k bezdůvodně tvrdým opatřením vlády. Věřím, že se najde dost vlastenců, kteří také přijedou a "spontánně" - "nikým neorganizovaní" vyjdou nahoru a NAPROSTO TICHÝM ZPŮSSOBEM  vyjádří svůj vztah k tehdejší okupaci a současně k drakonickým opatřením vlády ČR. Mně neumlčí!!! Já tam jedu, i kdyby tam byla celá BISka ! Nikdo mě nemůže osočit, že jsem tam jel kvůli nějaké oficiální akci. Zatím (!) snad ještě smíme pořádat své osobní soukromé turistické túry.

Poznámka osobní:

Asi škoda, že už není víc času. Přesto názor Tondy Suka hned zveřejňuji. Je mi totiž sympatický. Sám jsem do jisté míry poněkud vyčerpán úsilím a prací směřovanými k této akci. K tomu mi rodina, jejíž část se mnou na „pouť“ zamýšlela vyrazit, už díky zmatkovému víru informací o chystaných nebo prováděných zákazech a opatřeních změnila nenávratně program od pátku do neděle včetně. A tak mi nezbývá v tuto chvíli, než v duchu názoru vedení ANS uvažovat o budoucí náhradní akci, až zmatky a „stanné právo“ pominou, pokud vůbec, možná k nějakému výročí nebo klidně jen - tak. Možností třeba v květnu je několik. V každém případě takového výletu a poznávání krásných zajímavých míst naší vlasti – setkání lidí s lidmi – vlastenců s vlastenci, také přízně majitelů – provozovatelů zařízení musíme využít.

V Mimoni 14. 3. 2020, Miroslav Starý

PS: Právě (14. 3. 2020 po 15. hodině) jsem dostal telefonický pozdrav od vlastenců Zdeňky Jirmanové a Karola Hajdiny z hory Tábor u Lomnice nad Popelkou za dnešního krásného slunného odpoledne.

Tábor-rozhledna

Tichánkova rozhledna a pohled na Lomnici nad Popelkou a v pozadí pásmo Jizerských hor a Krkonoš.

ANS tb 5

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473