HOMOSEXUALITA JE POSTIŽENÍ

 

Ministr školství: Homosexuálové by měli projít psychoterapií

BY TEREZA · 16. 7. 2019

(Výňatek z článku – RSP)

„Nový izraelský ministr školství Rafi Perec je toho názoru, že by homosexuálové měli projít psychoterapií, která jejich sexuální orientaci změní.

Domnívá se také, že Izrael by měl vládnout i na Západním břehu Jordánu a že Palestinci by měli mít svá práva, ovšem nikoli právo volit. Perec to řekl v sobotním rozhovoru s televizní stanicí Channel 12. Premiér Benjamin Netanjahu označil ministrovy výroky za nepřijatelné a odporující názorům vlády.

 

Perec je ortodoxní rabín a řekl, že s výchovou má velké zkušenosti. Na otázku, zda si myslí, že lze změnit sexuální orientaci člověka terapií, přitakal. Sdělil, že v minulosti takovou terapii prováděl a poskytl dotyčným podporu i konzultaci. Dodatečně pak v rozhovoru s listem The Jerusalem Post řekl, že si nemyslí, že by všichni homosexuálně orientovaní mladí lidé museli být posláni na terapeutická sezení.“

Poznámka RSP: Ministr zasluhuje pochvalu za stanovisko, které se v dnešní zvrácené společnosti odvážil vyslovit. S jeho názorem souhlasíme. Po terapii a seznámení se s problematikou, by pak homosexuálové nebo ti, kteří se za homosexuály považují, měli učinit rozhodnutí a to: Buď se pokusit uvést svou sexuální orientaci do souladu s přírodními zákony, anebo se rozhodnout žít životem zdravotně postiženého občana s jistými společenskými omezeními, vylučujícími možnosti náležející pouze jedincům žijícím řádně v souladu s přírodními zákony. To by mu vyspělá tolerantní společnost umožnila, jako to umožňuje jiným zdravotně postiženým občanům.

Zvláštní mi přijde, že v období První republiky, na kterou se vesměs pějí ódy, byla homosexualita trestným činem. Nemohu říci, že bych tomu nerozuměl a nechápal to.

Za RSP: M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473