Z GALERIE KULTURNÍCH UBOŽÁKŮ

(Po malé exhbici zjevně mentálně retardovné Geislerové, další přísdpěvek - pozn. RSP)

Zeptejte se táty na dotace a dluhy farmy, vzkázal vulgárnímu Polívkovi politolog

Politolog Zbořil vmetl mladému Polívkovi morální políček za dotacemi živenou farmu jeho otce.

blbek

foto: Expres.cz

Lukáš Vltavský

Expres.cz

18. června 2019  

Hochu, zameť si před vlastním prahem, vzkázal Vladimíru Polívkovi (29) politolog Zdeněk Zbořil. Stalo se tak poté, co se mladý herec rozvášnil ve svém projevu na demonstraci v Liberci. Padala ostrá slova, výhrůžky, ze sympaťáka z První republiky šel v tu chvíli dost strach. V tu chvíli možná zapomněl na fakt, že jeho slavný otec před pár lety řešil obří dluhy a nejasné financování své farmy v Olšanech. A že volání po slušnosti, spravedlnosti a osobní odpovědnosti v tu chvíli dostalo trpkou příchuť pokrytectví a alibismu.

„Ty svině nás chtějí rozdělit. A docela se jim to skoro podařilo. Ale tenhle rok po celé zemi je jasný důkaz toho, že jsme hrdý národ a že se nenecháme rozdělit tady tím hovadem ani tím druhým. Tady je tisíc lidí. Výborně. Takže na Letné bude 26. června tři sta tisíc lidí, další rok tam bude pět set tisíc lidí, a až se definitivně nase*eme, půjdeme na ten Hrad,“ rozčílil se v Liberci Vladimír Polívka, jenž se připojil k umělcům, kteří promlouvají k lidu na demonstracích Milionu chvilek pro demokracii.

Nepřestřelil? Nechal se snad unést davovým šílenstvím?, ptali se fanoušci, kteří takhle rozlícený svůj idol nezažili. Polívkův velmi emotivní až agresivní projev zaujal i politology.

„Pokud je tento pan Polívka příbuzný s Bolkem Polívkou, mohl by se ho zeptat, jak je to s dotacemi a dluhy na Moravě v Olšanech a jaké úsilí to stojí, dát je do pořádku,“ poznamenal Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz, který poukázal na obří dluhy Bolka Polívky a podivné financování jeho farmy v Olšanech, na niž poslala skrze své dotační fondy peníze i Evropská unie. Okomentoval i slovník mladého umělce.

„Má docela zvláštní slovník, připomínající nám spíše šatny některých divadel nebo prasečí chlívek. A pokud toto jsou myšlenky, které – slovy Ani Geislerové – jsou v souladu s myšlenkami Milionu chvilek, pak bude nejen pro mne, ale jistě i pro jiné obtížné očekávat od této party nějakou budoucnost. Anebo ano, ale pak to nebude ta liberálně demokratická, spíše jen ta lidově demokratická. A tu jsme tu již jednou měli...,“ zamyslel se politolog.

Co se farmy v Olšanech týče, sluší se připomenout, že jméno Bolka Polívky se před rokem objevilo v seznamu Evropského úřadu pro boj proti podvodům. Ve stejné kolonce je byla uvedena částka 11 milionů korun. Ty dostal z Evropské unie, aby dokončil stavbu hotelu a wellness a dosáhl tak „zkvalitnění služeb Farmy Bolka Polívky a rozšíření o wellness“.

Jenže nyní byla farma z dotací vyškrtnuta. Polívka porušil podmínky k udělení dotací tím, že nedodržel pětileté fungování farmy. Kvůli dluhům ve výši 36 milionů totiž musel vyhlásit bankrot. Od roku 2013 pak Regionálnímu operačnímu programu vrátil 1,6 milionu korun. Soud mu po pěti letech řádného splácení nakonec zbylou částku odpustil.

Faktem je, že kdyby bylo podnikání a finance farmy v Olšanech čisté jako padlý sníh, zněla by Polívkova slova na demonstraci „trochu“ jinak...

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473