ČECHŮM VYHOVUJE PROTEKTORÁT EU?

Nepotěšili jste nás, ani my vás nepotěšíme.

Přestože výsledky hlasování ve volbách do EP budeme znát teprve, až dnes - v neděli večer skončí hlasování v Itálii, není obtížné odhadnout, že z voleb vyjdou vítězně „protektorátní euro-kolaboranti“.

Dosavadním parlamentním stranám nahrává velmi nízká volební účast a současně velké množství mimoparlamentních stran, mezi které se rozprsknou všechny další hlasy.

Nízká volební účast je projevem lidské zblblosti. Lidé si neuvědomují, že i když jim EU a všechno co z ní přichází, leze krkem, svou neúčastí ve volbách se vzdávají šance protestního hlasu, resp. ten hlas odevzdávají stranám, které to mají na svědomí nebo se na tom všem podílejí. Takže třeba v našem volebním okrsku č. 5 Mimoň – Letná volilo pouhých 21,9 % lidí, což znamená, že 78,1 % voličů dalo přednost protektorátu nebo kolonii (jak je ctěná libost) a je jim jedno co tu bude. Dali přednost před samostatným státem, který bude rozhodovat, co je pro jeho občany dobré a co není. Který se bude spojovat, s kým bude chtít, když to bude vzájemně výhodné.

78,1 % lidí v našem okrsku si tedy myslí, že je lépe nechat to tak a žít pod cizí nadvládou, se zbytečným parlamentem, vládou i soudy. Tak až někoho uslyšíte nadávat na cokoli, co nám nařizují úředníci v Bruselu, je na místě otázka: Byl jsi 24. nebo 25. 5. 2019 volit? Při záporné odpovědi už dál neposlouchejte stěžovatele. Lépe – rovnou ho pošlete do oblasti prodloužených zad.

Množství stran mnohé překvapilo. Podle projevů z těch malých hnutí se dá říct, že to někteří brali i jako recesi a dělali si z těchto voleb srandu, pravděpodobně i někým zaplacenou. Totiž: čím více straniček, tím více hlasů propadne a prospěje to těm hlavním. Takže organizovaný a v některých případech někým zaplacený nával stran, z nichž mnohé dosud nikdy nikam nekandidovaly.

V některých případech jde potom o zabedněnost představitelů takových mini-stran a mini-hnutí, když odmítali spolupráci, spojení nebo koalice.

Z korespondence naší ANS vím, že vedení ANS nabízelo součinnost a spojení několika takovým stranám. Jejich odpovědi ale byly vesměs negativní a obvykle i hloupé, svědčící o tom, že si příslušní „předáci“ nabídku ANS a její hlavní programové body ani řádně nepřečetli. Takže ani těch šest subjektů, které včetně ANS a jako ANS požadovaly vystoupení z EU, se nespojily a zůstaly všechny ty skupiny rozdrobené a bez šance na úspěch.

Výstřednosti druhu rvačky KSČM versus SPD o stejné voliče nebo vnitřní pranice v SPD s cílem odstranit kvalitního lídra Davida a asi dva další už byly jen dokreslujícími ubohostmi.

Inu nepotěšili jste nás voličové! Nespravedlivé na tom je to, že se v tom bahně povezeme s vámi i my, kteří jsme se poctivě snažili něco změnit. Zbývá věřit a doufat, že všemu ještě není konec a co podělali zblblí Češi, mohou začít napravovat chytřejší občané jinde.

A co my – ANS a další vlastenci? No přece jasně – jedeme dál!

Jediné pozitivum, které tato doba snad přinesla, bylo oznámení britské premiérky o odstoupení z pozice premiérky a předsedkyně strany, čímž se už konečně dají její vinou zdržované kroky a záležitosti do pohybu, dojde k odchodu Velké Británie z EU. A mohly by následovat další…

V Mimoni 25. 5. 2019, Miroslav Starý, člen ANS, KČP, SBČS.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473