JE TO VE VAŠICH RUKÁCH A HLAVÁCH!

JAK VOLIT?

Dá se čekat, že pro většinové názory na byrokratický moloch, kterým je Evropská unie, nebude účast ve volbách do celkem zbytečného Evropského parlamentu nikterak vysoká. Osobně jsem neměl také chuť přijmout nabídku ke kandidatuře do těchto voleb. Moji přátelé mi ale vysvětlili, že mohu kandidovat do EP, i když jasně říkám, že ČR musí z EU vystoupit. Je to pravda a kandidatura na tom u mě vůbec nic nemění.

Tak nějak podobně by měl každý člověk jít k volbám a volit podle toho, co sám má za nejlepší pro sebe, rodinu, své blízké, naši zem. Jednou za čas má člověk – volič možnost projevit svůj názor a dát ve volbách hlas tak, aby se sám před sebou nemusel stydět, aby mu jeho děti po letech nenadávaly za jeho volbu, nebo naopak, aby si ho pro jeho volbu a rozhodnutí vážily.

Nedávno se mě jeden kamarád, který ví, že jsem na kandidátní listině Aliance národních sil (ANS) zeptal: „A myslíš, že se tam dostanete?“ Špatná otázka a špatný postoj!

Pokud bude volič uvažovat o tom, kdo se tam dostane nebo nedostane, nikdy se nic nemůže změnit, protože tam budou v podstatě stále stejné strany a stejní Kalouskové, Bendové, Konečné, Teličkové nebo jejich partajní kopie.

V první řadě si musím já sám ujasnit, co si přeji a co považuji za nejlepší. A neměl bych poslouchat přihlouplé reklamy, propagace a už vůbec ne se řídit nějakými výzkumy preferencí. Uváděli jsme už dříve sdělení lidí, kteří se tím zabývají a netajili, jak se takové průzkumy často na objednávku a za peníze těch, kteří zadávají průzkumy včetně předem určených výsledků, provádějí.

Jestliže jsem názoru, že by ČR měla odejít z EU, protože na ni jen moc a moc doplácíme a nic jiného než nesmyslná omezení a hloupá nařízení nám nepřináší. Tak budu volit toho, kdo jasně říká, že chce, aby ČR vystoupila z EU.

V dotazníku pro volební strany, ve kterém byla poslední otázka – chcete vystoupit z EU? – kladně odpovědělo z 39 kandidujících jen 6. Někteří, jako KSČM, to nevěděli, Cibulkovci a Okamurova SPD vůbec neodpověděli.

diagnost otvor EU

Z úvahy vynechám ty, kteří nedokázali postavit plné kandidátky. Zeptal bych se jich, proč kandidují? S několika kandidáty nemají technicky absolutně šanci. Konkrétně kandidátky č. 6 (9 kandidátů) č. 8 (4) č. 18 (3) č. 23 (1), č. 33 (2), č. 38 (8), č. 31 (12), č. 15 (12), č. 13 (16), když volíme 21 poslanců.

Jestliže chci, aby ČR vystoupila z NATO, protože nás členství v tomto agresivním paktu ohrožuje (odvetné opatření v případě útoku bychom jako členové „schytali“ my mezi prvními) a pokud si někdo myslí, že v případě ohrožení bude NATO ČR bránit, je velmi naivní (žádný takový závazek smlouva NATO neobsahuje, a kromě toho máme s plněním spojeneckých závazků západních zemí velmi smutné historické zkušenosti), proto budu volit toho, kdo chce vystoupit z NATO.

Jen z těchto dvou základních a vzájemně souvisejících potřeb naší země a mých přání musím dojít k tomu, že nemohu volit žádnou ze současných parlamentních stran. Všechny totiž chtějí setrvat v EU, i když nemožnosti změn EU, není absolutně žádných pochyb.

Totéž se týká členství ve války chtivém NATO.

Takže logicky volím ANS, a když mi toto hnutí nabídlo kandidaturu, přijal jsem a jsem tím poctěn.

Dost lidí srovnává naše členství v EU s obdobím protektorátu 1939 – 1945. Nemůžeme se chovat jako suverénní země a dělat co je nám nejbližší a co nejlépe umíme. Stále více jsme pod diktátem a nesmyslnými příkazy z Bruselu. Tam se rozhoduje, co můžeme a co nemůžeme. A požadavky, aby se národní státy vzdaly svého suverénního rozhodování a předaly ho s důvěrou „unii“, ze strany Německa a Francie – dvou nejmocnějších zemí EU – stále sílí.

Někomu se nelíbí, že společnost u nás se dělí. Nelíbí se to ani mně. Jenže to jinak nejde. Jsou zřejmě lidé, kterým vyhovuje protektorátní nebo polokoloniální unijní systém. Tyto lidi musím považovat, podobně jako kdysi, za „protektorátní eu-kolaboranty“, čímž se stávají z hlediska vyššího principu mravního mými nepřáteli. Ne „eurohujeři!, ale zrádci národních zájmů a kolaboranti.

Jsou ale také jiní, kteří, jako já a moje rodina, chtějí žít ve své zemi, se svými národními tradicemi, zemi, která bude sama nebo v rovnoprávném spojenectví s některými jinými zeměmi (což EU není ani zdaleka a ani náhodou) o sobě rozhodovat. S těmi druhými budu kamarád.

Kdybych volil podle toho, kdo se tam asi dostane, volil bych mezi několika stranami, jejichž předákům vyhovuje současný stav, žádné změny si nepřejí a tím bych volil, že ani já si nepřeji změnu. Pokud si přeji změnu (a to si sakra hodně přeji, protože jinak špatně dopadneme) musím volit jinak a nemohu přispívat k zabetonování strůjců našich současných i budoucích malérů v jejich pozicích na dalších pět let!

Jednoduché a prosté! Nebo to vidíte jinak?

Miroslav Starý, kandidát pro volby do EP za č. 29 - ANS.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473