ACH TO ZDRAVOTNICTVÍ ...!

BÍDA NAŠEHO ZDRAVOTNICTVÍ

Tak nám zase jednou něco nejde. A je to několik věcí najednou. A všechny ve zdravotnictví. Po letech, kdy se o tuberkulóze psalo v minulém čase, máme opět poměrně rychle vzrůstající počet případů. Vnoučata přišla ze školky – máme vši. A tak se myje hlava speciálním šampónem a vyčesávají hnidy z krásných vlásků malé vnučky. Ještě štěstí, že to není něco horšího.

KOHLAJSRozšiřuje se totiž u nás po letech choroba, kterou očkování prakticky vymýtilo. Spalničky. Člověku to přijde jako špatný vtip. Proti spalničkám jsou přece děti očkovány, nebo ne?? Bohužel – platí ono NE. V poslední době se stalo módou vymýšlet různé argumenty proti očkování. Po internetu se tyto „informace“ rychle rozšířily a proočkovanost dětí nám klesla výrazně pod 95%. Proč diskutuji o 95%? Mezi odborníky se oprávněně hledala hranice, kdy se již přenosné nemoci nemohou lavinovitě šířit. Pokud je proočkovanost nad 95%, šíření přenosné nemoci je účinně bráněno. Pod touto hranicí se může šířit. A tady jsme u velkého problému. Pokud si laik na internetu najde vhodných pár „odborných“ článků proti očkování, může se vakcinologická společnost snažit jak chce. Prostě rodiče své dítě „ochrání“ před riziky očkování a nákaza se vesele šíří populací. Dnes jsou to spalničky, která nemoc přijde na řadu zítra?

Je krásné brouzdat svobodně po internetu. Ještě lepší je poradit se s odborníky. Ne každý ale je ochoten přistoupit na „povinnost“. A svobodně se rozhodne ohrozit zdraví nejen svého dítěte, ale i ostatních. I to je svoboda. Nebo snad je to jinak?

Teplice. 22. 12 2018, Jaromír Kohlíček

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473