JAK U NÁS DOMA?

JAK TO MIMOŇOVÉ ZMIMONILI!?

Jsa znalý okresních i místních partajních poměrů i logických posunů preferencí, trefil jsem se celkem přesně do výsledků partajních. TOP 09 je dlouhodobě nejděsnější stranou a očekávat, že by byl zvolen někdo další, mimo paní Krousové, se nedalo. ČSSD a KSČM doplácejí na podporu Babišově vládě a proto i zde bylo možno čekat úbytek. Stalo se. ČSSD má jednoho zastupitele (měla dva) a KSČM ani jednoho (měla jednoho). Se slzou v oku bych mohl vzpomenout na 16 let v zastupitelstvu, kdy tu KSČM měla 4 zastupitele (při 21 členech zastupitelstva) a 3 zastupitele (při 17 členech zastupitelstva) až do roku 2010, kdy jsem skončil.

SOS podle mého názoru faktickým odchodem pana Balouna symbolizovaným posledním místem na kandidátce ztratila a má o jednoho zastupitele méně. Obroda proti minulému období má o jednoho zastupitele méně. 6. Působí tu dost faktorů. Třeba míra dosti sprostých a nepodložených pomluv šířených po městě v míře o dost více než obvyklé. Podle mého názoru přispělo k tomu i vysílání kontroverzních zastupitelstev na Mitelu, z jejichž průběhu si sice divák nemohl udělat jasný závěr, ale celkově děsivé přenosy vedly u řady lidí k pocitům, že něco není v pořádku. Když něco není v pořádku, je třeba to napravit, že?

Minule kandidující „Piráty“ nahradili „Hasiči“. Jsou to lidé prokazující nepochybně prospěšnou a záslužnou činnost. Kde se stala chyba? To si musí rozebrat asi oni sami. Podívejme se na složení jejich kandidátky. Já sám kromě pana Plívy ostatní v podstatě neznám a nemám, ke komu bych měl nějaké výhrady. Faktem ale je, že před volbami se šířily pomluvy nejen na vedení města, ale i právě na hasiče a jakési problémy kolem nich. Že by strach z konkurence? Faktem je, že před volbami jsem zaznamenával mezi občany negativní postoj k „Hasičům“, a to mnohem víc, než bych býval mohl čekat a s kladným jsem se překvapivě nesetkal. Dovršeno to bylo podle mého názoru špatným programem, který dříve než já označila za špatný moje manželka. Výsledek je jen jeden zastupitel a to ještě ne jednička, ale dvojka – pan Beran. Jestliže jsem se jednomu zastupiteli za „Piráty“ minule nedivil, u „Hasičů“ jsem čekal víc. Netrefil jsem se.

A zbývá ANO, jedoucí na celostátně spíše už opadající vlně hloupého populismu, získávající v Mimoni 6 mandátů jako Obroda. Čekal jsem, že ANO by mohlo posílit své dva zastupitele tak o jednoho. Dost jsem to netrefil. Ono totiž odhadnout do jaké míry vytrvale postupující debilizace společnosti v této zemi zasahuje naše město je obtížné. To proto, že se pohybuji mezi přáteli a známými, kteří jsou celkem normálními, chápajícími a rozumějícími lidmi. Již po několikáté musím připomenout částečně vystihující výrok pana Plívy, kterým zhodnotil mentální úroveň voličů ANO. Proč částečně? Voliči mohou hnutí ANO 2011 volit z neznalosti. Protože nějaké tetky a strejdové nebo nějaká prolhaná televize někde povídali, oni sami nemají svůj vlastní názor a neznají, tak volí podle drbů a dezinformací. Prostě: „někde jsem slyšel, že by to mohlo být dobré!“

Zbytek, který aspoň trochu ví, co je zač „pan Babiš a spol.“ odpovídá hodnocení pana Plívy i mému. Hnutí, které nemá žádný program, protože několik populistických výkřiků nebo slibů, které pokud budou splněny tak jedině na dluh, diktátorského předáka, který mění svá stanoviska, jako své oblečení podle toho ke komu právě mluví, nemůže nikdo dostatečně mentálně způsobilý, volit. Přidám ještě, že za našimi zády činí kroky proti nám a ještě je popírá – viz Marrakéšská úmluva.

Kromě toho se v této volbě – ANO - zejména v mimoňských podmínkách odráží zvrácené hodnoty současné společnosti, které preferují zejména mladí, jejichž hloupost omlouvá snad nedostatek vlastních zkušeností. Inu, není se čemu divit. Bohužel ve školách se dnes často učí nesmysly a věci opačně, než jaká byla skutečnost. Nad nově vznikajícími studijními obory žasnete, protože jejich absolventi stěží mohou být v praxi k něčemu vůbec použitelní (ale mají titul). Prezentovaná kultura, která také kromě školství formuje lidi, překypuje hrubostí, násilím, sexuální zvráceností. Vítězí arogance, hulvátství, sprostota, pomluvy a kydání špíny na všechno minulé, včetně všeho, co bylo dobré a lepší než dnes a to se týká třeba i uplynulého volebního období (abychom zůstali u voleb).

To jsou ty vítězné hodnoty! Ne co je pravda a lež a co je dobré a co je zlé. Vyhrává, kdo je větší hulvát, víc křičí, víc nadává a je skoro jedno na co, hlavně, že nadává a jestli oprávněně už nikdo nezkoumá. To je ten „správný řízek“, ten jim to nandal, že? A že neměl pravdu? Že urazil a pošpinil několik slušných lidí? Kdo by se takovými drobnostmi zabýval, že?

Možná si řeknete, že mi to může být jedno. Nemůže. Žijeme v Mimoni 37 let, cítíme se tu být doma. Já bych opravdu nerad na svá dosud fungující kolena odsud odcházel na několik zbývajících let jinam z důvodu, že i v Mimoni by nám vládli podobní neznalí a bezohlední idioti, jako je tomu v celostátním měřítku.

V Mimoni dne 7. 10. 2018, Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473