VOLBY V MIMONI? ZKLAMÁNÍ!

Chybí něco přes dvě hodiny, než se začnou sčítat hlasy, ale už nyní lze vyjádřit nejsilnější dojem z voleb – zklamání.

Je určitě z neochoty zapojit se do správy města a kandidovat do zastupitelstva. Sám znám zcela jistě několik odborně zdatných, slušných, rozpravy a domluvy schopných lidí v produktivním věku, ale na kandidátkách nejsou. Na druhé straně tu máme stále některé tváře a osoby, kterým tyto vlastnosti zjevně chybí.

To nás nezajímá, co se v našem městě bude dít do budoucna? Jak se nám v našem městě, ale především vám – mladším bude žít? Nebo tu žít nechcete a chystáte se na výměnu obyvatel „made in EU“ a vysídlení třeba do Afriky nebo jinam?

Nedávno proběhla v jídelně mimoňského gymnázia s pracovníky MěÚ za účasti starosty a místostarosty beseda o budoucnosti našeho sídliště Letná. Komunikace, parkovací místa, oddychové zóny, zeleň a další. Účast byla odpovídající tomu nezájmu. Bylo to navečer, takže i pracující se mohli účastnit. Účast malá a snad výhradně samí důchodci. Ti, kteří jako já, už to mají „za pár“. Ale z těch mladších a mladých, kterých se to hlavně týká v podstatě nikdo. To je velmi smutné.

Nedivím se, že je mizerná účast v parlamentních volbách, zejména senátních, protože v podstatě není koho volit. Ale u nás – v našich místních volbách, kde známe své lidi i „lidi“? I u nás na Letné, kde to bývalo vždy slušné, účast mizerná. Nebo snad už také nemáme koho volit? Nebo se snad chcete pro příště zařadit do seznamu obcí, kde volby nejsou, a obec spravuje určený úředník ministerstva vnitra bez pravomocí – v podstatě jen udržovatel stavu a chátrání obce?

Velmi smutné!

V Mimoni 6. 10. 2018 v 11.45 hodin, M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473