CTĚME PŘÍRODNÍ A KULTURNÍ ZÁKONITOSTI!

PRAHA Poslanec Milan Brázdil (za ANO) se za nevybíravá a i dle jeho slov „tvrdá“ slova na adresu homosexuálů nehodlá omlouvat.

Opakovaně gaye a lesby označil za postižené lidi, kteří nemají nárok na to, aby byli manželé a měli děti. „Nevím, za co bych se měl stydět. Tito lidé chtějí děti a jsou podle mě nešťastní právě proto, že je mít nemohou,“ vysvětlil politik v rozhovoru pro server Lidovky.cz s tím, že mu jde o zachování institutu manželství. Označení homofob u své osoby odmítá.

Lidovky.cz: Opakovaně jste řekl, že se k vašemu výroku o „postižených lidech“ nehodláte mediálně vyjadřovat. Zeptám se tedy obecně. Budete prosazovat, aby v ústavě explicitně stálo, že manželství je záležitostí ženy a muže, protože tento institut vznikl s cílem zakládat rodiny?
V momentě, kdy se bude hlasovat, tak budu pro to, aby se manželství týkalo výhradně muže ženy, ale aktivně nijak vystupovat nebudu. Nejsem člověk, který by měl potřebu to nějak rozmazávat. Řešil jsem to s kolegy a ten názor je poměrně jasný. Už teď jsem ale poznal, že člověk může být popotahovaný za to, že řekne svůj názor. Takže jestliže jste se ptala na to, zda to budu nějak aktivně prosazovat, tak říkám, že ne.

Omluvte se, vyzval Babiš

Brázdila ostře zkritizoval už i premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš. "Pro mě je to dost šokující prohlášení, do dnešní doby a společnosti vůbec nepatří. Sami s mojí paní máme hodně přátel, kteří žijí ve stejnopohlavních párech, dokonce jsme spolu byli na takové svatbě a přijde nám to úplně normální. Pan Brázdil by se mel za svá slova omluvit," napsal Aktuálně.cz premiér.

Lidovky.cz: Naznačil jste, že jste se bavil o tomto tématu s kolegy. Tím máte na mysli kolegy z lékařského prostředí, či kolegy-politiky?
Obešel jsem některé kolegy. I lékaře. Zeptal jsem se jich, jaký na to mají názor, a dospěl jsem k tomu, že můj názor je většinový, hodně většinový. Dneska se ne všichni pod tíhou takových aktivistů odhodlají vyjít s pravdou ven. Nakonec se vyjádří třeba jen prostřednictvím hlasování.

Lidovky.cz: Použil jste výraz „postižení lidé“. Proč jste napsal právě tato slova? Chtěl jste zdůraznit vaší myšlenku, nebo homosexuály skutečně považujete za postižené?
V médiích to vyznívá jinak. Vím, napsal jsem to takhle. Chtěl jsem říci, že jsou nešťastní z toho, že nemohou naplnit svůj vztah tím, že budou mít děti. V tom vidím to jejich postižení. I proto jsou takto tvrdí a nesnesou opačný názor. Většinový názor. Postižení jsou sami sebou, protože si uvědomí, že to nejde. Tak jsem to myslel. Postižený? Kdo je dneska postižený, a kdo normální? Kolikrát člověk váhá, jestli je tady dneska ještě ta normálnost. Výrazem postižený nemyslím, že jsou nemocní.

Lidovky.cz: Bavili se s vámi kvůli tomuto výroku, za nějž jste teď mnohými lidmi kritizován, i kolegové z hnutí ANO? Někteří mají jistě opačný názor. Například vaše stranická kolegyně Radka Maxová je předkladatelkou návrhu o manželství pro stejnopohlavní páry, který podpořili i další členové hnutí.
Nijak. Zrovna včera jsme si o tom trochu vykládali. Někteří mají opačný názor. Někteří to třeba neřeknou úplně jasně, protože se bojí, ale souhlasí se mnou. Já si myslím, že jde o partnerství, nikoli manželství. Nikdo na mě ale neútočí.

Lidovky.cz: O kolik kolegů zhruba jde?
Bylo jich pár. Nebyla to hromadná debata klubu. Jako že bych přišel a zeptal se jich, co si o tom myslí. To ne.

 

Lidovky.cz: Do sněmovny jste se dostal mimo jiné i díky oblibě související s vaší úspěšnou lékařskou praxí. V roce 2010 jste převzal od tehdejšího prezidenta Václava Klause ocenění Zlatý záchranářský kříž za to, že jste rok předtím zachránil život muži, jehož do srdce zasáhla metr a půl dlouhá tříska z pily. Nebojíte se, že kvůli výroku o „postižených lidech“ třeba ztratíte podporu některých voličů?
Nikdy jsem nedělal nic kvůli tomu, abych si zvyšoval popularitu. Nechci nikomu přitakávat, když má odlišný názor než já. Nikdy to dělat nebudu. To ocenění jsem dostal za svou práci a lidé si toho všimli. Nebudu nic měnit. Nebudu se přetvařovat a říkat věci v naději, že za to získám nějaké body.

Lidovky.cz: Objevují se i výroky, že jste homofob. Myslíte, že naplňujete podstatu výrazu homofob? 
Jak jsem řekl – ať se lidé mají rádi, jsou spokojení. Myslím, že žádnou homofobii nemám, ale nejsem pro to, aby lidé tohoto typu uzavírali manželství. V tom je ten rozdíl. Nemám proti nim nic. Necítím nenávist, nic takového.

Karla Slechtova (Twitter)@SlechtovaKarla

28. června 2018 v 10:24, příspěvek archivován: 28. června 2018 v 12:28

Nevychazim z udivu, opravdu poslanec za ANO rekl, ze “postizeni lide nemuzou byt manzele a mit deti”.??? “Postizeni” mineno homosexualove. Doufam, ze mel horecku a ze jako poslanec voleny volici do Snemovny se omluvi cele gay komunite.

Naše poznámka (RSP): Vyjádření poslance rozhodně nebylo příznakem horečky a zcela jistě by se neměl omlouvat nikomu, byť ho k tomu vyzval i šéf hnutí Babiš. Naopak. Na základě jejich vyjádření nemohu považovat za normální ani paní Šlechtovou ani pana Babiše. To, že má mezi svými známými nějaké stejnopohlavní páry na věci nic nemění. I já mám známé a kamarády mezi zdravotně postiženými. Dokonce jsem členem a funkcionářem Sdružení tělesně postižených. Svého času jsme zdravotně postižené děti brávali i na dětské tábory, aby se děti oboustranně učili vzájemnému soužití a pomoci. Homosexualita je v každém případě druh zdravotního postižení odporující přírodním zákonům a zájmům společnosti. Takto postižené spoluobčany určitě bychom měli tolerovat jako jiné zdravotně postižené, umožnit jim, aby se svým postižením mohli co nejlépe bez problémů žít. Homosexuálové by zase naopak neměli svoje postižení vystavovat na veřejnosti různými pochody a podobnými výtržnostmi, jako svá postižení nevystavují a nezvýrazňují jiní postižení. Je to každého intimní záležitost. Její vystavování a propagace je zvrácenost, která bývala trestána a měla by být i nadále postihována jako každá nepatřičnost nebo výtržnictví. Manželství je záležitost souladu s přírodními zákony a je v zájmu společnosti, stejně jako výchova dětí jejich rodiči.

I v jiných zemích zvláště západní Evropy zní pláč nad nedostatečnou porodností, kterou se zdůvodňuje nutnost nahrazování původních evropských národů obyvateli z jiných světadílů, zejména z Asie či Afriky a přitom se přijímají pod falešnou zástěrou lidských práv stupidní zákony, které nepomáhají rozvoji původních národů, ale naopak přispívají k jejich likvidaci – pozn. RSP)

Šárka Kabátová

Zdroj: https://www.lidovky.cz/homosexualove-nejsou-nemocni-jsou-postizeni-tim-ze-nemohou-mit-deti-rika-poslanec-brazdil-gxq-/zpravy-domov.aspx?c=A180628_121337_ln_domov_sk

(Převzato. Kráceno redakcí SP pro stále se opakující nátlakové otázky novinářky.)

Poznámka osobní:

Naprosto mě netěší, že máme nenormálního premiéra, jakož zřejmě i některé ministry, ale i část poslanců napříč politickým spektrem. Tím jsme vůbec nevylepšili předcházející stav.

Bohužel se to projevuje nejen ve zvrácených názorech na přírodní a kulturní zákonitosti, ale i v naprosté neschopnosti sestavit normální vládu. A že měl na to pan Babiš zatraceně mnoho času. Prezidentu Zemanovi se opravdu divím, že tohoto politického neumětela opakovaně pověřil sestavením vlády, pokud nebylo jeho záměrem a cílem Babiše naprosto znemožnit.

To, že vypocená vláda během pár dnů přišla už o druhého ministra pro podvod, je opravdu úžasné. Dokazuje to naprostou neschopnost a ubohost tvůrců ať z ANO nebo ČSSD. Pokud jsem nepochopil, že jde o skvělý podnikatelský a marketinkový tah, omlouvám se. Opravdu jsem to nepochopil.

Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473