NENÍ VŮDCE, NEJSOU LIDI

Nemám rád rozsáhlé analýzy a vůbec dlouhé politické články, asi jako většina lidí. Pokud mě titulkem nebo zajímavou myšlenkou „nechytí“, tak je odkládám nedočtené. Nedávno mě zaujal v poměrně obsáhlém pojednání místo obvyklých nic neříkajících a odborně se tvářících žvástů dle mého názoru podstatný názor. Bylo to v zamyšlení ruského odborníka - analytika po zvolení V. Putina prezidentem Ruské federace. Všichni víme, že Putin vyhrál s naprostou převahou. Po volbách se ale bylo mnoho lidí v Rusku zklamáno z toho, jaké lidi jmenoval do vlády počínaje Medvěděvem.

Velmi stručně by se dala reakce odborníka vyjádřit asi takto: Putin má zřejmě dost jasné představy, kam by se Rusko mělo ubírat, a jak by se společnost v Rusku měla vyvíjet. Ale k uskutečnění těchto představ či záměrů mu chybí lidi. On prostě nemá lidi, které by mohl dát na jisté pozice, a kteří by do toho s ním šli.

Autor názoru se odvolává na historickou zkušenost. V Rusku – tehdejším SSSR po likvidaci Stalina – socialistického vůdce trvalo déle než 30 let, než se „vypěstovala“ garnitura lidí (počínajíc buranem Chruščovem přes flegmatického exhibicionistu Brežněva po zaprodance a zrádce Grorbačova), která mohla socialistický vývoj v SSSR zvrátit a zlikvidovat. Putin nastoupil po vlastizrádci Gorbačovovi a samolibém ožralovi Jelcinovi, za jejichž působení v Rusku jednak výrazně působily zahraniční a Rusku nepřátelské vlivy a rozbujela se korupce. Na změny nemá dosud připravené potřebné kádry. Proto mu nezbývá, než dočasně využívat těch momentálně s problémy a výhradami použitelných. Je ve velmi obtížné situaci a na změny potřebuje čas k výchově „posil“.

Když bychom chtěli porovnávat, situace u nás v ČR v tomto směru je naprosto děsivá. Nám ikona srovnatelná s Putinem chybí. I když jsme jasně museli volit Miloše Zemana, jako naprosto jedinou možnost z velmi bídné nabídky kandidátů, Miloš Zeman takovým vůdcem pro mne není, přesněji přestal být. Jeho plusem je proti migrační postoj. I když, jak to brát, když jmenuje opakovaně premiérem kšeftaře, který provádí promigrační kroky a lže? Zeman selhává jako ekonom, pokud podporuje začlenění ČR do EU, přestože ČR vedle Polska, Maďarska a Slovenska, z těchto zemí do EU nejvíce odvádíme a nejméně z ní dostáváme. (Podle podnikatele Babiše tedy nejvíce proděláváme.)

Tedy postavení podřadné kolonie či protektorátu. Myslím, že podpora M. Zemana byla u nás velká, větší než byl výsledek volby, ale postupně klesá. Není to jen tím, že podobně jako Putin v Rusku nemá momentálně lidi k provedení potřebných změn, ale díky jeho vlastním stanoviskům a krokům, ke kterým přidám ještě jeho „zvláštní“ vztah k Izraeli, který popudil nemálo jeho příznivců.

Horší je to ještě v tom, že i kdyby měl vizi, nemá už vůbec nikoho, s kým by mohl jakékoliv pozitivní změny prosazovat. To je vidět na sestavování vlády. V čele opakovaně manažer – protektor podporovaný krachujícími ČSSD – měnící svá stanoviska spolehlivě častěji než ponožky a KSČM, která pro pár vyžírků opustila všechny komunistické ideály. Úřednická vláda by asi nemohla být horší. Bohužel současné politické spektrum pod kuratelou EU, nebo ambasády hroutící se „supervelmoci“ nedává žádnou možnost, že by z něj mohli vzejít osobnosti schopné prosazovat zájmy České republiky a českého národa.

O to větší uznání zaslouží lidé, kterým není hrozivá budoucnost vznášející se nad příštími generacemi lhostejná. A to by snad měla být drtivá většina (viditelně to tak zatím ale velmi nevypadá)!

Cením si všech, kdo své síly věnují tomu, aby hrozící katastrofu odvrátili a dokud mně samotnému budou ještě nějaké zbývat, odevzdám je pro naše děti a pro budoucnost našeho českého slovanského národa!

A zcela jistě to nechci jen já sám. Tak se lidé už proboha vzpamatujte a začněte něco dělat!!!

Ve Vižňově 23. 6. 2018, M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473