DEKORACE DEN "SUDETENREKTALALPINIST"

Vokřálův německý řád - lahůdka pro faleristy kolaborace

Primátor Brna pan Ing. Vokřál obdržel za své prosudetské aktivity velkokříž od představitele Spolkové republiky Německo.

Podle Lobkowiczovy Encyklopedie řádů a vyznamenání (Praha Libri 1995, str. 198.) byl v roce 1951 založen Záslužný řád Spolkové republiky Německa, jako jediný řád s celostátní působností, dělící se do 8 tříd. Podobný řád založilo v roce 1957 i Bavorsko jako spolková země.

Tento řád dostal od SRN mimo jiné i šlechtic Philipp von Schoeller junior, bývalý nadporučík I. kozáckého sboru Waffen SS Wehrmachtu, vyznamenaný množství nacistických a jedním ustašovským řádem IV. třídy - Medailí Koruny krále Zvonimíra. Tento šlechtic nikdy nebyl denacifikován jako jeho otec, majitel panství Račice. Naopak! Stal se dokonce rakouským olympionikem - z wehrmachtu. Správně kdysi pravil blahoslavený Ing. Simon Wiesenthal - "Rakousko je největší akvárium nacistů v Evropě"... Von Schoeller jun. zesnul ve Vídni 2008 a jeho exvdova Schoellerová je neúspěšná restituentka panství Rájec. Račice samozřejmě nežádal ani on, ani vdova. Nacistickou kapitolu zámku Račice tisk neustále utajuje, zejména ten moravský...

Možná by stálo za to, doporučit panu Ing. Vokřálovi, aby své vyznamenání oznámil paní von Schoeller, vdově po nacistickém válečníku, že se s ním ocitl ve stejné galerii vyznamenaných. Böhme Vokřál mezi Volksgenossen s metály SRN.

Jiří Jaroš Nickelli, HDK ČSBS Boskovice

dekorace - Velký kříž pro primátora Petra Vokřála místopředsedu hnutí ANO

Na snímku oceněnec mezi svými. Opravdu představitel  hnutí, jehož vládu je třeba podporovat. Hlavně, že za to budou ty dozorčí rady a jiné prašule do kapes Filipů, Dolejšů, Kováčiků, Kotyzů a dalších režimních "zlodějů". (Pozn. RSP)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473