RAČTE SE PROSÍM VZPAMATOVAT!

HORŠÍ NEŽ V ROCE 1948!!!

Nedávno jsem zaznamenal názor, že současná situace v naší zemi připomíná období před Únorem 1948.

Kdybychom se nad tím zamysleli, mohli bychom si říct, že jako před Únorem 1948 dnes stoupá aktivita protilidových sil, a to nejen u nás, ale také v sousední a nám blízké Slovenské republice. Situace tam je názorným příkladem toho, že přímá volba, jako zdánlivě nejvyšší akt demokracie má svá značná rizika, když se prezidentem může stát takový protilidový zmetek, jako se tomu stalo u našich sousedů. Jeho výzvy k porušování demokracie jsou velmi zřetelné. Vražda slovenského novináře je mu asi vítanou, jako prostředek ke zborcení dnes nepříliš stabilní politické scény. Netvrdím, že v tom má prsty, ačkoli, pokud by se to ukázalo, vůbec bych se tomu nedivil – v souladu s oním známým „účel světí prostředky“. Situace tam je opačná, než u nás. Na Slovensku je jakási vládnoucí sestava opírající se o většinu v Parlamentu a prezident je na vystřelení na Mars nebo jinam.

Leč vraťme se na domácí pódium. Aktivita protilidových sil stoupá, jako před Únorem 1948. Jejich cíle jsou však jiné a podstatně horší. Proti Únoru 1948 to není boj o charakter republiky a její další vývoj, ale dnes jde vůbec a úplně o další existenci naší republiky jako takové. Je to tedy mnohem horší. Ve srovnání s Únorem 1948 sice máme prezidenta, který by mohl zvládnout svou úlohu, podobně jako tehdy prezident Dr. Edvard Beneš, ale to je asi všechno. Silná komunistická strana mající podporu drtivé většiny pracujících ani jiná podobná strana dnes neexistuje. Nejsilnější Babišovo hnutí ANO a vítěz posledních voleb, takovou roli nemůže sehrávat ani náhodou. Jako naprosto nesourodý spolek nemající jasný program ani ideologické směrování, postavený jen na kritikách svého vůdce, je v důsledku toho také dnes rozklížený. To se jasně projevilo v různých postojích jeho politických špiček (např. krajských hejtmanů) při volbě prezidenta i v rozdílných názorech na některé zásadní politické problémy. Možný podporovatel SPD Tomia Okamury kromě podpory M. Zemana asi také nemá v řadě problémů dostatečně jasno. A současná nekomunistická KSČM? Škoda slov. ČSSD jako obvykle neví, čí vlastně je a co má vlastně dělat. Její sjezd to celkem názorně potvrdil a doložil.

Ostatní strany – ODS, KDU-ČSL, Piráti, TOP 09 a Starostové, jsou právě ony politické a záškodnické síly, které se snaží vyvolávat kritické situace směřující ke zničení českého státu a národa jako takových. Ať už vědomě nebo z blbosti. V lepším případě, by z naší země nechali udělat podřadnou kolonii EU. O vytvoření sedmnácté, případně ještě osmnácté spolkové země Německa se už dnes moc nehraje, více hrozí, že naše zem roztrhaná na regiony by byla rozdělena mezi jiné státy.

Situace je velmi znepokojivá. Politické strany, které by mohly mít v rukou její řešení, se zabývají sami sebou nebo prosazováním žabomyších nepodstatností. Příkladem je tvrdohlavé prosazování komunistického kandidáta na x-tý pokus do čela jisté komise. A sněmovna to x-krát řeší a exhibicionisti si na tom posilují plíce, místo toho, aby se věnovali důležitějším věcem. Myslím, že předáci stran, které to mají v rukách (ANO, SPD, KSČM a ČSSD) by mohli být postaveni do řady a poté nakopáni do pozadí, případně by mohli absolvovat skotské střiky nebo jinou spolehlivou vzpamatovávací proceduru, aby pochopili, že jejich hlavním úkolem nyní je, sestavit „vládu národní záchrany“ a tomu podřídit vše ostatní. Jestli to bude menšinová vláda s podporou nebo s přímou účastí je otázka. Osobně bych souhlasil s názorem, který jsem slyšel do pana Zimoly po jejich sjezdu, že vůči lidem a voličům je poctivější a jasnější přímá účast než nějaké techtle mechtle – podpory. Činitelé všech čtyřech jmenovaných stran by se měli vykašlat na zbytečnosti, jako jestli někdo byl spojen či napojen na STB. To jsou věci, které jsou účelově využívány a jim podsouvány k rozeštvávání. Řešil někdo Kocába, Havla (a byl prezidentem), Horáčka (a kandidoval na prezidenta) a další? Nebo kdo je a není trestně stíhán nebo není, když platí presumpce neviny? Kdybychom měli vyloučit z politiky všechny, kdo by měli být důvodně stíháni (a nejsou), byli bychom asi bez sněmovny, možná i druhé komory Parlamentu. Tak se na to laskavě páni činitelé ANO, SPD, ČSSD a KSČM vykašlete a pochopte, že máte v rukou osud národa, a že vaším hlavním úkolem je společně táhnout za jeden provaz směrem k ustavení vlády. Šklebit se u toho můžete jak je libo, ale táhnout musíte!

Jde o všechno!!! Tak se vzpamatujte!!!

V Mimoni dne 5. 3. 2018, M. Starý

Dovětek: Po několika hodinách od zveřejnění výše uvedeného textu jsem považoval za nutné ho doplnit při vědomí podjatosti, omezenosti, až natvrdlosti funkcionářů i členů politických stran. Pozice a preference čtyř odpovědných stran slábnou. K tomu nemusí být nikdo velkým politologem ani mít průzkkumnou agenturu. Je to jen logický důsldek jejich nekonání a bezradnosti. Pokud by se jim podařilo najít společnou řeč a táhnout společně směrem, který je pro záchranu země a národa velmi nutný, nepochybně by to jejich pozice posílilo. To by si měli uvědomit všichni a zejména ti, kteří se ocitli na okraji hranice (ne)volitelnosti. 

(5. 3. 12018 v 17.05 hodin)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473