MEZI UMĚLCI SE NAJDOU I NORMÁLNÍ LIDI

„TENTO SVĚT OPUSTÍM BEZ LÍTOSTI“,

tvrdí Alain DELON.

alain 2

„Především ale nenávidím tuto dobu, je mi z ní na zvracení,“ řekl dvaaosmdesátiletý herec na konci rozhovoru. Předluženým USA vládnou deprivaci, ilumináti, židozednáři a další spiklenci proti lidstvu. Zkrátka gauneři. Jediná možnost udržet moc je něco uloupit. Vždyť vše, co USA mají, bylo uloupeno. Počínaje územím. A tak USA rozvrátily mnoho zemí a povraždily mnoho nevinných lidí. Dnes je na řadě Evropa. Oslabit Evropu islamizací. Zničit evropské národní státy a evropské národy. Evropské bílé národy nahradit masou prokřížených bastardů. Vyvolat na evropské půdě lokální války a válku s Ruskem. Oslabit Rusko a zmocnit se jeho zdrojů. Tomu napomáhají lokajové v čele EU. Tito krátkozrací politici a poskoci US gaunerů jdou proti vlastním zemím a proti vlastnímu lidu. Pokud se Evropa nevymaní z vlivu US gaunerů, nemá budoucnost.“ 

Alain Delon to ví a proto ta oprávněná skepse.

I u nás doma se najdou mezi umělci normálně myslící lidé, některé jsme už uvedli, dnes přidáme další:

gabina o

Janek Ledecký: Přečtěte si Korán! Šíření víry ohněm a mečem. Merkelová je symbolem zániku Evropy

„Paní Merkelová se stane v budoucích učebnicích dějepisu symbolem zániku určité etapy Evropy,“ říká v rozhovoru ParlamentníchListů.cz vystudovaný právník Janek Ledecký, který je známý nejen jako český zpěvák a skladatel, ale do povědomí Čechů vstoupil i jako otec Ester Ledecké, úspěšné snowboardistky a lyžařky. Tu často doprovází na závodech. A i když prý na horách dosud žádného imigranta neviděl, přesto se domnívá, že takové množství migrantů není Evropa schopná pojmout. „Naše západoevropská křesťansko-demokratická nadutost nás ukolébává jistotě, že se určitě budou chtít přizpůsobit té naší báječné společnosti. Protože jim určitě dojde oč je pokrokovější než ta jejich feudálně-otrokářská. Ani náhodou! Nebudou ani chtít, a ani smět,“ poznamenává k tomu Ledecký.

Spolu s dcerou jste v posledních měsících jezdili hodně po závodech – v únoru jsem třeba zaznamenala, že jste absolvovali Světový pohár lyžařek v italském La Thuile – a i když mezi sportovci zřejmě není čas se nějak dlouze rozkoukávat po světě, přesto se optám: Je ta nynější Evropa jiná, než bývala před lety?

Nevím, jak mezi sportovci obecně, ale ve světě lyžařů a snowboardistů je zatím vše při starém. Což bude dáno asi zejména tím, že vyrazit na sjezdovky je asi to poslední, co by migranty zajímalo. Jeden ze série Světových pohárů ve snowboardingu se v únoru uskutečnil v tureckém Kayiseri. A ani tam se ta současná geopolitická situace nijak nepromítla.

Celou Evropu momentálně sužuje uprchlická krize a zdá se, že pro Evropskou unii (EU) je to hodně velký problém. Možná, že to není pro umělce až tak zásadní záležitost k tomu, aby to nějak rozebírali, přesto mi to nedá: Dělá podle vás EU vše pro to, aby tuto krizi vyřešila? (Je to jen pár dní, kdy šéfové Evropské unie jednali v Bruselu na summitu o řešení uprchlické krize a dnes, tedy v pondělí 7. března, se uskuteční jednání premiérů a prezidentů zemí Evropské unie s jejich tureckým protějškem Ahmetem Davutogluem kvůli snaze co nejvíce posílit návraty nelegálních migrantů z Řecka zpět do Turecka).

EU nedělá vše, EU nedělá v podstatě nic. Loni v červenci jsem ten dramatický zlom v migraci sledoval z Řecka. Každá zodpovědná vláda by okamžitě vyhlásila krizový stav a začala by 24 hodin denně pracovat na řešení. Ale EU o tom začala velmi nesměle jednat až v polovině září. A úplně vážně argumentovala tím, že většina poslanců byla na dovolených. Takže to, že teď v hlubokém předklonu škemrá v Turecku, je jenom důsledek toho roky trvajícího nicnedělání.

Summit EU v únoru řešil také tzv. brexit; šlo o dohodu britského premiéra Davida Camerona a Evropské unie o reformě vztahů mezi VB a EU. Kompromis ovšem již negovali někteří britští ministři a také vlivný londýnský starosta Boris Johnson a předseda protievropské strany UKIP Nigel Farage... Britské referendum o setrvání země v Evropské unii se přitom uskuteční již 23. června. Pokud by nakonec Británie z Unie odešla, byl by to podle některých skeptiků v podstatě konec EU jako takové. Co si o tom myslíte? Měla by i ČR odejít z EU?

janek 3

S dcerou Ester.

To, že se EU rozpadne, je nevyhnutelné. Tyhle dostředné a odstředné vlny se na našem kontinentu střídají už stovky let. Na to nemusíte být politolog, na to vám stačí dějepis ze základky. Současná parta europolitiků samozřejmě tvrdí, že EU je to nejlepší a napořád, protože to je jejich džob. A následně také džob novinářů, kteří jsou v Bruselu slušně zaměstnaní. A třeba jejich děti tam chodí do prima škol. Mimo jiné. Na věčné časy a nikdy jinak? Ta otázka nezní jestli, ale kdy.

Když bylo referendum ke vstupu ČR do EU, ptal jsem se – jako euroskeptik – kamarádů, co pro ten vstup hořeli jak pochodně, jestli v té přístupové smlouvě našli, za jakých podmínek můžeme vystoupit. Nenašli. Ne proto, že to tam není, ale protože ani nehledali. A nechali se oslnit představou, jak se přimkneme k tomu výkvětu evropanství. Stejně jako jsme se po druhé světové válce přimkli k tomu dubisku slovanskému, že? My se zkrátka nenecháme poučit. A vždycky tady převládne názor, že samostatně na to nemáme. Nejvíc se obávám toho, že je ten názor možná oprávněný. Velká Británie může odejít z EU a jediný, komu to ublíží, bude EU. Když odejdeme z EU my, utrpí pouze její image. A my nevyhnutelně spadneme do té druhé pasti. Rosija nás spolkne s otevřenou náručí. Tak jako Krym.

Tzv. Visegrádská čtyřka (V4) je v samotné EU vnímána velmi kriticky. Už proto, že země V4, tedy ČR, Polsko, Maďarsko a Slovensko, se často v rámci Unie snaží prosadit věci, které nejsou unijním představitelům zrovna moc po chuti. Kupříkladu jim vadí, že se země V4 staví k přijímání uprchlíků mnohem ostřeji. Jak vnímáte tento fakt, tedy že pro povinné přijímání uprchlíků se v zemích střední Evropy vyslovuje mnohem méně lidí?

Přál bych si, aby Visegrádská čtyřka byla ze strany EU vnímána daleko vážněji. A aby si to opravdu zasloužila – nejenom slovy, ale i skutečným jednáním. Ta výhoda, co má V4 oproti ostatním členům, je totiž v obdobných zkušenostech z druhé poloviny 20. století. Co se týče postoje k přijímání uprchlíků, tak tam není postoj V4 zdaleka tak ostrý, jak by podle mne měl být. Ovšem naštěstí je o poznání poučenější než třeba postoj Německa. Obávám se však, že nám to nebude nic platné a ve velmi krátké době se reálně ukáže, že tzv. kvóty jsou jenom dalším zbožným a naivním přáním EU. Schválně – jak myslíte, že bude trvat dlouho, než migranti zjistí, že v Německu a ve Švédsku už to není takové, jak si vysnili? A že u nás máme ještě pořád plné ledničky? Rok? Dva?

Často je v Česku kritizována migrační politika německé kancléřky Angely Merkelové. Co si o Angele Merkelové myslíte vy osobně?

Paní Merkelová se stane v budoucích učebnicích dějepisu symbolem zániku Evropy. Myslím tím určité etapy Evropy. Etapy, kterou já osobně měl docela rád. A to jenom tím, že odprezentovala pomýlené přání svých ekonomických a politických poradců, kteří ji přesvědčili, že příliv nových pracovních sil nakopne německé hospodářství obdobně jako v šedesátých letech minulého století. Což je hluboký omyl, neboť těch uprchlíků, kteří se v Evropě chystají pracovat, je naprosto zanedbatelný zlomek. Je potřeba si uvědomit, že drtivá většina z nich nikdy nepracovala. Alespoň  tom smyslu, jak to my v Evropě chápeme. Valná část z nich je navíc jenom částečně gramotná. A naše západoevropská křesťansko-demokratická nadutost nás ukolébává jistotě, že se určitě budou chtít přizpůsobit té naší báječné společnosti. Protože jim určitě dojde oč je pokrokovější než ta jejich feudálně-otrokářská. Ani náhodou! Nebudou ani chtít, a ani smět. Kdy už si naši – a evropští – činitelé najdou tu chvíli a přečtou si Korán, aby pochopili, že není možné být mírumilovný multikulturní muslim? Buď jste muslim, anebo nevěřící. Neexistuje žádná jiná varianta. A jako muslim z principu musíte schvalovat a podporovat šíření víry mečem a ohněm. Přečtěte si to! Je to tam několikrát zopakované. Pro jistotu. Aby se nikdo nemohl vymlouvat, že se mu třeba slepily stránky, nebo tak…

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473