NEŽIJEME V BLÁZINCI?

Mnohé tomu nasvědčuje, včetně toho, že nejýraznější pomatence, zloděje a podobné zločince volíme a pověřujeme funkcemi. To asi mohou dělat skutečně jen blázni. ...

V zemi zvrácených a převrácených hodnot

Nedávno jsem si přečetl zamyšlení, zda se má stát vést jako firma, což tvrdí Babiš nebo případně jinak. Autor se domníval, že nejlépe by bylo vést stát jako vlastní rodinu. Bez ohledu na to, že známe ono: rodina je základ státu, bych s autorem zcela souhlasil. V rodině jsem vyrostl, další rodinu jsem s manželkou vytvořil a naši potomci tvoří zase své rodiny. V rodině platila jasná pravidla, povinnosti, a když někdo z jejích členů provedl něco nepěkného, tak přišly sankce a tresty. Neumím si představit, že v naší rodině by byl takový nehorázný bordel, jako je v České republice, že by se její členové navzájem podváděli a lhali si. Pokud to někdo z členů rodiny zkusil, byl brzy odhalen a musel počítat s následky.

To je něco, co v naší republice naprosto chybí. A dějí se tu opravdu zvěrstva.

Zastavme se u stále omílaného Babišova Čapího hnízda.

capi hnizdo

Pominu, že údajný dotační podvod byl spáchán v roce 2008 a Trestní zákon, který definuje dotační podvod, byl schválen v roce 2009 s platností od 1. 1. 2010, Jde mi spíše o takové srovnání. Nějakých 50 milionů, o kterých je tu řeč, bez ohledu na to, zda jde o stíhatelný čin nebo ne, mi připadá velmi směšných, když vedle toho postavím miliardové škody, které způsobili České republice zloději zneužívající přístupu k informacím a svých funkcí. Třeba takový Kalousek, zejména za svého působení na Ministerstvu obrany ČR, včetně zmařeného života vojáka, který doplatil na nefunkčnost Kalouskem zakoupených padáků. K tomu můžeme přidat „povedenou“ modernizaci tanků T72 a další lahůdky. Nebo miliardy, o které stát přišel v kauze OKD, v čemž měl prsty bývalý premiér Sobotka a další. Po internetu obíhá tabulka kauz, kde je jmenovitě uvedeno kolik toho má ten nebo onen zloděj na svědomí. Co Kožený a naše loďstvo? To také nebylo jen ubohých 50 milionů. A nic se neděje. Kalousek je v Parlamentu, stejně jako Sobotka a dokonce kolují typy, že v případě svého volebního vítězství Drahoš pověří Kalouska sestavením vlády a jmenuje ho premiérem. Stíhán je Babiš za blbých 50 milionů, když navíc čin byl spáchán v době, kdy nebyl ještě definován jako trestný. Podle právního vyjádření – Sporný skutek v kauze Čapího hnízda byl proveden před platností trestního zákona, který definuje trestní čin dotačního podvodu. Takže se nemůže jednat o dotační podvod.

Dovedete si představit něco takového v rodině? Že by třeba váš syn prodal bez vašeho vědomí kámošovi vaše auto za nějakých 300 tisíc, druhý syn by vzal z rodinné kasy 20,- Kč a vy byste nařezali (já vím, že dnes to nejde – mohli byste být stíháni) jen tomu druhému?

A v republice to jde. Vládnou nám zloději, zaprodanci, vlastizrádci. Přes veškerou snahu presstitutů a presstitutek nás obelhávat zloděj zůstává zlodějem vlastizrádce vlastizrádcem. A navíc ještě společně plivou na jediného normálního a myslícího chlapa, který se vymyká jejich prohnilosti.

Člověk musí jen litovat, že nemá nějaký kouzelný pohádkový prsten. Ne pro své obohacení, ale proto, že by mohl zlikvidovat všechny zmetky a škůdce nás – těch normálních lidí, kteří na ta hovada jen doplácejí. Bohužel mediálně a elektronicky zblblí občané této země nedokážou udělat pořádek ve své zemi ani jednou za čas, když mohou – o volbách. Tak aspoň teď bychom to mohli trochu dokázat!

Volme člověka, který se už osvědčil a rozhodně má pro prezidentování potřebné schopnosti. V neposlední řadě hájí naše národní zájmy – tím myslím zájmy národa, naší země – našeho domova, což se o panu Drahošovi – loutce ovládané kdejakými gaunery a národu škodícími zmetky, rozhodně říci nedá.

V Mimoni 22. 1. 2018, M. Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473