BÝT SLONEM V PORCELÁNU?

Tak nějak nám připadají úvodní "kroky" jmenovaného premiéra - "vítěze" nedávných parlamentních voleb v ČR.

Úvodní poznámka RSP: Tak si prý „pustil ústa na špacír“ pan Babiš … a to takto:

„Páni Kalouskové, Schwarzenbergové z TOP 09, Bělobrádkové + celá KDU-ČSL (restituce- mnoha milionový tunel církvím, které vznikly až hluboko v letech 20 let po válce!!!!). Celá ODS - s Fialou, Topolánkem, Klausem nejstarším a mnoha dalšími, .... ČSSD se Sobotkou ...., kteří s Bakalou a dalšími kumpány odklonili  OKD s tisíci byty  za almužnu!!!,  Martin Roman a správa ČEZu .... vyváděla desítky miliard ze státního účtu, .....největšímu dotačnímu podvodu ROP Severozápad,  kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz, ..šéf SAZKY Hušák si žil, jako "Paša" rozhazuj ící stamiliony ve svůj prospěch!!! ... a další a další "vysavači státních peněz....."Samozřejmě, že menšinová vláda ... s panem Babišem .... ihned napadne tyto kauzy, nechá vyšetřit protikorupční policií a začne ihned dohledávat miliony, miliardy z rozkradeného státu a toto ..." je bude moc bolet"!!! Všichni dosavadní „tradiční“ poslanci jsou čistí jako lilie, jen Babiše je třeba co nejrychleji zavřít za Čapí hnízdo.Americká banka nás přeřadila z vyspělých států mezi rozvojové  země, co jste tady řešili z těch tunelů polistopadové historie naší země? Vy jste tady řešili kupónovou privatizaci, Harvardské fondy Koženého? Ty nás stály 100 miliard!  Státní banky, které jste nechali rozkrást a které jste následně vyvedli do ČKA, kde jste to rozkradli po druhé. A co lehké topné oleje. A konkurs Chemapolu. A Agrobanka za 50 miliard. A Bohemia za 20. A co kauza IZIP, peníze, které skončily někde na účtech ve Švýcarsku. Proč jste nevysvětlili tento tunel vašim členům ODS! ČKA nás stála 230 (236?) miliard. IPB měla 270 miliard špatných úvěrů. A co naše předsednictví Evropské unii spojené s kauzou ProMoPro. Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda. Ne, vy jste udělali největší ostudu. Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti. A co třeba mimořádná schůze kvůli solárním spekulantům? Celkem Češi - daňoví poplatníci, zaplatí kvůli špatnému zákonu zhruba 600 miliard korun navíc za podporu solárních baronů, což je kvalifikovaný odhad Energetického regulačního úřadu. A navíc pět z dvaceti největších solárních elektráren mělo anonymní akcie. Kdopak asi byl jejich vlastníkem? Martin Roman? Nebo Háva od Kalouska? Kmotři? Nebo dokonce někteří poslanci? Nebo samotný Klaus?“

Vsuvka RSP:

„Kdo je vlastníkem solárních elektráren, lze dohledat, přestože např. i ČT lhala, že nelze (nic divného, ta lže v jednom kuse). Bylo by záhodno, aby teď sdělila poplatníkům, proč lhala, že nejde dohledat vlastníka. To je asi ta jejich česká demokracie, humánnost a objektivita sdělování pravdivých údajů!!!
Seznam FV elektráren je na přehledné mapě i s majiteli. Tak třeba namátkou:
Pokud si klikneš na město Uherský Brod, objeví se obrovská FV elektrárna 10 MWp (10 megawatt peak), která je zde uvedena pod společností DIVALIA a. s. – patřící no? No? No? Komu?
Vlastník je Mirek TOP09OLÁNEK! (však vykradl důchodcovský fond 90 miliard, kde byly důchody do roku 2025 a teď tam není nic!!!)
Paroubek má jinou, kde je spoluvlastník, o něco větší - jen 3 x - 30 MWp elektrárnu.

To jsou naši pašáci!!
http://www.elektrarny.pro/seznam-elektraren.php
Pokud vás problematika “Fotovoltaiky“ zajímá, zde je množství informací a nejen tyto. Klikněte si na Zdroje informací a pak si vyberte adresu, kterou libo a najdete si, co chcete.
Hezkou a zajímavou zábavu při zjišťování zajímavých informací, jak se vládní supi balíkují.
Myslí jen na své kapsy a obyčejný člověk, to je už nezajímá. Mezi největší zloděje dle našeho názoru patří Klaus (ODS), TOP09OLÁNEK (ODS) a Kalousek (TOP 09)!!!“

„Když náklady na solární elektrárny začaly prudce klesat, ale podpora ceny garantované státem ne, očekávalo se, že vláda Mirka Topolánka nějak zareaguje. K ničemu nedošlo. Důsledky - jedno z největších tunelů na veřejné prostředky se tak potýkáme dodnes. Za rok 2016 vydal český státní rozpočet na podporu obnovitelných zdrojů téměř 44 miliard, z toho je dotace ze státního rozpočtu 22 miliard a zbytek zaplatí občané  Dotační podvody. Já se ptám, prostřednictvím paní předsedající, paní Němcové, ta tu sedí 18 let. Svolali jste mimořádnou schůzi třeba kvůli největšímu dotačnímu podvodu ROP Severozápad, kde byl tehdejší šéf Petr Kušnierz už odsouzen na pět let za to, že si říkal o úplatky? Právě dnes ho soud poslal do vězení na sedm let za ovlivňování dotačních projektů v hodnotě 1,4 miliardy korun. Zajímalo by vás, kdo ho do funkce dosadil? No přece ODS. Konkrétně tehdejší předseda regionální rady Jiří Šulc. A pan Kušnierz začal u soudu mluvit  o tom, jak ho ovládala chobotnice vedená lidmi napojenými na ODS. A vysvětloval to tady někdo? A proč jste ve Sněmovně neřešili privatizaci karlovarské Becherovky? Nebo asi tady všichni trpíte ztrátou paměti. Tak já vám to připomenu. O privatizaci karlovarské Becherovky pravděpodobně rozhodlo to, že vítězná firma měla ve vlastnické struktuře Karla Schwarzenberga přítele finančníka Zdeňka Bakaly, který o několik let později brutálně ovlivnil  privatizace OKD a z firmy vytuneloval 110 miliard korun. Vše kolem privatizace Becherovky se odehrálo ve středu 3. září 1997. O přestávce jednání Poslanecké sněmovny. Tehdy se pro strach z parlamentu narychlo sešla Klausova vláda a většinou hlasů upřednostnila nabídku pana Bakaly a Schwarzenberga.  Pro tento projekt zvedli ruce všichni ministři za Občanskou demokratickou alianci. Je zvláštní, že členem ODA byl tentokrát taky pan Schwarzenberg. Byť většina Klausovy partaje podle pamětníků upřednostňovala firmu Stock. Nicméně vyhrál tedy pan Schwarzenberg  s panem Bakalou a to přesto, že jejich podnikatelský záměr byl meziresortní komisí vlády označen za nejhorší. Proč jste tedy ve Sněmovně nikdy neřešili podivné okolnosti této privatizace, kterou prokazatelně ovlivnila vysoká politika, nikoliv ekonomické zájmy českého státu? (…)  Privatizace OKD. Proč policie nezasáhla, když bývalý šéf Fondu národního majetku Češka podal trestní oznámení a pokusil se tento proces zastavit? Případ OKD je případ bezprecedentního bezcitného vytunelování firmy, kde jeho finančník Bakala a jeho kumpáni díky privatizaci získali a vytáhli z firmy OKD přibližně 110 mld. korun. Ano, vážení horníci, 110 mld. korun.  A co je dneska výsledkem? OKD hrozí kolaps. Hrozí uzavírání dolů a propouštění horníků.  

Ptám se. Proč nehovoříme o této kauze a jejich důsledcích, která se významnou měrou dotýká státu? Je tu snad mimořádná schůze kvůli tomu? Jasné, že není. Pan Bakala byl přece sponzorem politických stran. Přece ODS a TOP 09. Jen v roce 2010 dal 15 mil. ODS  a  TOP 09 7,5 mil. A Věcem veřejným 6 mil. Já vás tedy žádám, abyste ty peníze vrátili firmě OKD. Vraťte to horníkům, abychom platili méně pro jejich předčasné důchody, které jsme jim slíbili, atd." Tak vidíte, jak bohatý jsme byli stát, a nelze se divit, že nás přeřadila americká banka z vyspělých států mezi rozvojové země.“ 

… to se potom nemůžeme divit, když sněmovna, ve které je nepochybně část výše uvedených zlodějů a jejich kamarádů, Babišově vládě podporu nedá. Vnucuje se ovšem otázka, zda Babiš o podporu jeho vlády sněmovnou vůbec stojí. Tento způsob vyjadřování a v tuto dobu, stejně jako dost „odfláknuté“ povolební vyjednávání napovídá, že asi nestojí. Na odpověď na otázku „Proč?“, si budeme muset chvíli počkat. Myslící tvorové by už dnes o tom mohli spekulovat.

Spoléhá snad na jiné kamarády a kamarádky?

BAB S MAKRELOU

Představovat asi nemusíme.

bab s tuskem

S Polákem, kterého ani jeho země do vedení EU nechtěla.

(Foto z první Babišovy návštěvy Rady Evropy.)

(Konečná poznámka RSP)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473