NA OKRAJ US-TRAPÁRNY

Stádo, co hnali američtí pastevci Prahou…

Když jsem viděl „den poté“ – 18. 11. 2014 - na internetu fotku davu rozjásaných, převážně mladých lidí mávajících červenými kartami, první co mě napadlo, byl Krylův verš „… a zástup zblblíků se raduje a jásá, že prvním z rytířů je veličenstvo kat.“

 

Docela rád bych věděl a zeptal se těch lidí, čemu tak smějí? Své vlastní hlouposti? Tak tomu obvykle není. Hlupákům nedochází, jak jsou hloupí. My se tomu smát také nemůžeme. Je to spíš k politování a k pláči.

Abychom se vrátili ještě ke Krylovi: Ty katy si nesli v průvodu hned dva. Křivopřísežníka a možná největšího našeho národního podvodníka všech dob a kata svého vlastního lidu a amerického prezidenta Reagana – světového kata, kterého si ti mladí nemohou ani pamatovat.

Proč byl v průvodu Reagan a ne jiný z amerických darebáků, bychom se museli dojít zeptat na americkou ambasádu. Třeba nám to někdo časem vysvětlí. Stádní účastníci to budou vědět sotva. Asi to není to důležité, jelikož je jeden za osmnáct a druhý nebo další bez dvou za dvacet.

Jak jsme nedávno četli z amerických zdrojů – posledním americkým prezidentem byl Kenedy (proto také skončil, jak skončil). Ti další už byly jen loutky ovládané zločinnými loutkovodiči.

20. 11. 2014, M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473