VOLBY V DEBILSTÁNU (ČR)

Na posledním zastupitelstvu v Mimoni se jistá zastupitelka ohradila proti výroku přítomného občana, který údajně označil voliče hnutí ANO za debily.

Zastupitelka se asi rozčílila právem, neboť označení, kterého ten občan použil, by podle mého názoru bylo možno rozšířit i na voliče, kteří volili jiné politické strany, jestliže v těch hlavních programových bodech mezi nimi není podstatného rozdílu.

 

Spor by mohl nastat pouze o to, zda jde o nadávku, diagnózu nebo též odborné označení duševního stavu. K odborným úvahám bych odkázal zájemce např. na učebnici „PAEDAGOGIKA“ z r. 1897, dle které se vyučovalo na c. a k. pedagogických školách. Tam jsou užity odborné pojmy „blbec“, „kretin“ (dnes kretén), „idiot“ dělené do skupin s doporučeními a návody, jak k jednotlivým typům přistupovat, jaké úkoly jim jest možno ukládat.

Ve vztahu k ČR se ještě nedávno používal pojem „Absurdistán“ podle jistého tzv. absurdního dramatika, který, jak doufám, se už dávno smaží v Pekle. V posledních letech se stal běžným termín „debilizace společnosti“, zřejmě podle stoupajícího množství debilů. A že stoupá, je evidentní. Od toho jest odvozen i výše uvedený titulek. Že oprávněně se pokusím níže názorně dokázat:

Výroky nejvyšších představitelů EU:

junker

czexit

Neziskovky a Piráti k přísunu migrantů (náčelníka Pirátů snad poznáte, pro jistotu je okroužkován).

clovek v tisni

VÍTAČI

Politické strany, které pohrdají řadovými občany, názorově se shodují a jsou pro poslušnost ve vztahu k výše uvedeným „veličinám“ v EU nebo domácím zmetkům, jste volili!

K tomu přidáme pro srovnání výtvarné dílo, které získalo na mezinárodní přehlídce vyjádření výtvarníků k politické situaci první cenu. Asi to neladí…

euroislam

A zakončíme výsledkem průzkumu TV NOVA (ale na NOVě vám to zapomněli ukázat) na otázku: „Měla by Česká republika vystoupit z EU?“

eu hlas

Výsledek voleb znáte: Zvolili jste strany, které chtějí, aby ČR byla kolonií, ve které koloniální správa (a je úplně jedno v jakém složení) bude dělat jen to, co jí z Bruselu dovolí a uloží, aby občané byli nádeníky EU s několikrát nižšími platy. Strany, které chtějí být členy a spojenci zločinného paktu, vedeného největšími světovými teroristy – USA a ohrožujícího naši bezpečnost. Strany, které se nepostaví ohrožení národních kulturních hodnot a samostatné existence českého státu a národa. Všechny jsou pro nebo mlčí a nekřičí, že jsou proti! Všech devět „padavek“! Jako v kuželkách…

(SEVEROČESKÁ PRAVDA Č. 11/2017, str. 16)

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473