3 MINUTY UPŘÍMNOSTI

Z besedy s vybranými studenty v USA

aneb 3 minuty upřímnosti

(Televize You Tube)

Otázka: Můžete říci, proč je Amerika nejlepší zemí na světě?

Odpovědi:

Rozmanitost a příležitosti.

Svoboda a svoboda.

„Dobře, (říká jeden z besedujících profesorů), tak zůstaňme u toho. Proč je Amerika nejlepší?

 Ale ona není nejlepší zemí na světe. To je moje odpověď. … Když jsou liberálové tak „zkurveně“ inteligentní, že pokaždé, když tak sakramentsky prohrají, s vážnou tváří řeknou studentům, že Amerika s těmi třpytivými hvězdami je tak úžasná, že jsme jediní na světě, kdo má svobodu? Kanada je svobodná, Japonsko je svobodné, Velká Británie, Francie, Itálie, Německo, Španělsko, Austrálie, Belgie jsou svobodné. Tak z 207 suverénních států po celém světě je asi 180 svobodných. Ano. A Ty, elitářské děvčátko (oslovuje jednu z posluchaček), pro případ, že bys jednoho dne omylem zabloudila k hlasovací urně, je tu několik věcí, které bys měla vědět. Jednou z nich je, že neexistuje žádný důkaz, který by podpořil tvrzení, že jsme nejlepší zemí na světě.

Jsme sedmí v gramotnosti, dvacátí sedmí v matematice, dvacátí druzí ve vědě. Vedeme ve světě jen ve třech kategoriích: V počtu uvězněných občanů na počet obyvatel, v počtu dospělých, kteří věří, že andělé jsou skuteční a ve výdajích na obranu. V těch utrácíme víc, než 26 dalších zemí dohromady. Takto. Nic z toho není chyba. Bez pochyby jsme součástí toho nejhoršího generačního období, jaké tu kdy bylo. Když se mě ptáte, co z nás dělá nejlepší zem na světě, nevím, o čem to, kurva, mluvíte. O zabíjácích?

Samozřejmě bývali jsme tou zemí. Stáli jsme za tím, co bylo správné. Bojovali jsme z morálních důvodů, přijali jsme zákony a zrušili jsme zákony z morálních důvodů. Vedli jsme války proti chudobě. Ne proti chudým lidem. Obětovali jsme se. Starali jsme se o naše sousedy. Podporovali jsme to, čemu jsme věřili. A nikdy jsme se nebili do prsou. Dělali jsme obrovské úžasné věci, provedli jsme neuvěřitelný vědecký pokrok, prozkoumali vesmír, vyléčili choroby, vychovali jsme nejlepší světové umělce a vybudovali největší světovou ekonomiku. Dosáhli jsme ke hvězdám, chovali jsme se jako lidé. Usilovali jsme o inteligenci, nesnažili jsme se ji omezovat. Nedávalo nám to pocit méněcennosti. Neidentifikovali jsme se podle toho, koho jsme volili v posledních volbách a nenechali jsme se lehce vystrašit. Byli jsme schopní být tím vším a dělat všechny tyto věci, protože jsme byli informovaní. Od velkých mužů, kteří byli uctívaní. První krok k vyřešení jakéhokoli problému, je přiznat si, že nějaký problém existuje. Amerika už není nejlepší zemí na světě. Stačí?“

(Přepis záznamu televizního vysílání.)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473