JAK TO VIDÍ REŽISÉR??

Režisér Dvořák: Do dvou let nás pravděpodobně čekají předčasné parlamentní volby

20. 10. 2017 22:00

ROZHOVOR „Na plundrování státu se nic nezměnilo. Jen křiklouni, kteří založili svoji image na těchhle heslech, vstoupili do Sněmovny a možná vyhrají i aktuální volby.

Budou sice těžko sestavovat funkční vládu, ale vládnout budou stejně. Opět proti našim zájmům, protože jejich osobní zájmy jim budou nade vše,“ tvrdí k nynějším sněmovním volbám režisér Václav Dvořák.

 

Sledoval jste, jak se poslanci a ministři chovali při mimořádné schůzi Sněmovny k lithiu? Jak na vás působila jejich vystoupení? Kdo má, podle vás, v kauze lithia nejspíše pravdu?

Žijeme v reálném kapitalismu. U nás má podobu nového kolonialismu a my jsme se stali z průmyslově rozvinutého státu kolonií (viz hodnocení banky J. P. Morgan). Prožíváme opačný proces než například Čína. I když někteří jednotlivci bohatnou, naše společnost se jako celek relativně propadá, ztrácí a chudne. Struktura našeho národního průmyslu byla hloupě provedenou privatizací zničena.

Další ničení bylo pod taktovkou EU (např. náš cukrovarnický průmysl). Na začátku devadesátých let naše vlády podepsaly pro nás nevýhodné smlouvy, které dovolily ovládnout naše zdroje a neplatit u nás daně. Lithium z Cínovce je toho důkazem. Trvale od nás odchází víc kapitálu, než přiteče. Vládnou nám lidé zčásti nevzdělaní, zčásti zkorumpovaní, pro něž obecně vlastenectví či národní zájem jsou sprostá slova. Politické strany fungují jako firmy, na prvním místě jsou pro ně stranické finance a blaho stranické hierarchie. Na konci jsou Bakalové, Šťávové, Krejčířové a jim podobní, a neprůhledné „australské těžební“ firmy.

Je třeba „dát výraznou stopku" zahraničním společnostem, které od nás odvádějí zisky, případně je nutit, aby zvedly lidem platy? Anebo si za to všechno můžeme my kvůli naší vlastní neschopnosti?

Myslím, že stopku nadnárodním korporacím, které nás „džusují“, nechce z našich politiků, co dosud seděli ve Sněmovně a v Senátu, nikdo. V rámci mírného pokroku v mezích zákona je tlak, aby lidem firmy zvedaly platy, chvályhodná. Ale celkovou naši situaci nezmění. Naše národní „elita“ nemá vlasteneckou vizi, naši armádu slouhovsky zatahuje do cizích koloniálních a imperiálních válek, z naší země dělají zázemí pro intervence a přípravu jaderné války globálního rozsahu.

Média hlavního proudu včetně veřejnoprávních tomu silně nahrávají a tenhle protinárodní trend nejen podporují, ale přímo razí. Na českých školách se odehrává něco podobného. V podstatě neexistuje pěstování lásky k vlasti. Výsledkem je neschopnost a odevzdanost politiků, kteří dopustili, že jsme jen loutky a hračky v cizích rukou. Jim prostě o naši zemi nikdy nešlo a nejde. I když vlasti a národa mají občas plné huby.

Co naše země potřebuje úplně nejvíc? Je něco fatálního, co politici zanedbávají a co by od nich volič měl ve volbách chtít? V minulých volbách byl tématem boj proti korupci a tehdejší sentiment, že stát je rozkrádán, plundrují ho temné zákulisní skupiny a politici jsou zkorumpovaní. Zlepšila se během tohoto volebního období víra ve spravedlnost a vymahatelnost práva?
Na plundrování státu se nic nezměnilo. Jen křiklouni, kteří založili svoji image na těchhle heslech, vstoupili do Sněmovny a možná vyhrají i aktuální volby. Budou sice těžko sestavovat funkční vládu, ale vládnout budou stejně. Opět proti našim zájmům, protože jejich osobní zájmy jim budou nade vše.

Spravedlnost a vymahatelnost práva spíše ještě poklesly. Příkladem je další velekrádež, organizovaná cisterciáty z Vyššího Brodu, kdy jim Krajský pozemkový úřad vydává polnosti a lesy, a to přesto, že Ústavní soud rozhodl jinak. Rozumíte, náš Ústavní soud je orgánům této končící vlády k smíchu, neposlouchají ho! Za tím samozřejmě stojí lidovci, jako hlavní organizátoři téhle lumpárny na Ministerstvu zemědělství, ale i Babiš a jeho hnutí, ti mají pro změnu v ruce Ministerstvo spravedlnosti, a samozřejmě sociální demokraté, kteří vládu sestavili a za její činy tedy nesou plnou odpovědnost. Včetně těch excesů ministra Jurečky, nebo třeba ministra Hermana, který se lísá k sudeťákům a naší zahraniční politice vydatně okopává kotníky.
Přejete úspěch stranám, které chtějí vystoupit z EU, případně si od ní drží odstup?
Ano, např. ČSNS v rámci Aliance národních sil, nebo okamurovci, o tom chtějí aspoň vyvolat závazné lidové hlasování. Bohužel, komunisté se s EU smířili a vystoupit z ní, jak jsem pochopil, nechtějí.
Můžete prozradit, jaký tipujete výsledek voleb?
Myslím si, že díky lidské hlouposti volby vyhraje hnutí ANO, a to i přesto, že jejímu šéfovi hrozí erární tepláky. O druhé místo se podělí okamurovci s komunisty, obě strany tipuji na dvouciferné číslo. Těsně pod deset procent dostanou socialisté a ODS a do Sněmovny se dostanou ještě lidovci, byť s odřenýma ušima. U TOPky si nejsem jist, možná, že část jejích mladších městských voličů se přelije k Pirátům a ti také zasednou ve Sněmovně. Bude těžké sestavit vládu, a když, tak bude velmi nestabilní. Pravděpodobně nás do dvou let čekají předčasné parlamentní volby.
Podstatná část českých občanů má pocit, že EU, případně západní státy, s nimi nakládají jako s občany druhé kategorie. Ať už jde o platy, o autoritativní rozhodování, případně o jistou pachuť, když Angela Merkelová uplatnila svou moc ve věci migrační krize. Je třeba měnit náš kurs nastavený po roce 1989?
Ano, rozhodně. Přehodnotili to po svém v Polsku, po svém v Maďarsku, jen my zase čekáme a naši papaláši dělají, že se vlastně nic neděje. Podívejte se, co se děje v rámci EU v Katalánsku! Nebo podpora otevřeného fašismu na Ukrajině! I to by mělo být varováním. A nesmíme zapomenout, že dnešní EU není ta EU, do které jsme vlezli. Byl mezitím Lisabon, okleštění našich práv a posílení nikým nevolených vládnoucích struktur v Bruselu. Takže si myslím, že vůči EU nejsme ničím vázáni. Čím dřív z EU odejdeme, tím lépe.
Bývalá šéfka Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová (ODS) nedávno překvapila slovy, když srovnala poměry v naší zemi za vlády komunistů a nyní. „Každý člověk se dívá kolem sebe kriticky. Ale zároveň nesmí zapomenout i na tu druhou stranu mince, že žijeme v nejúžasnější době, v jaké česká společnost kdy žila. Máme bezvadné ekonomické podmínky, neustále se zlepšující; na každé vesnici, na každém náměstí ve městě je vidět, kam se náš život pohnul. Opravené domy, fungující a dobře vybavené školství, systém zdravotnictví, který nám v řadě států závidí,“ uvedla. Souhlasíte s ní?
Ta paní ničemu nerozumí, nemá sebereflexi a píše a říká hlouposti. O české vesnici ta dáma neví zhola nic, o našem dnešním školství ví s odpuštěním prdlajs, o mafiích, cizopasících na našem zdravotním systému, neví také nic. Ona mi připomíná spíše jisté druhořadé propagandisty minulého režimu. Také byli ke všemu okolo slepí až do chvíle, kdy zachřestily klíče v miliónech rukou.
Prezident Miloš Zeman je v médiích přítomen neustále – ať už jde o jeho výroky na téma Krym, či o pochybnosti komentátorů v souvislosti s jeho zdravím. Má šanci být znovuzvolen?
Ano, má. Zvlášť když proti němu „pražská kavárna“ staví takové „veličiny“ jakými jsou pánové Drahoš nebo Horáček. Ale nechme se překvapit, možná jim nechá načesat nějaké to pestrobarevné číro nebo něco na ten způsob obzvláště pěkně vytuněného, aby to zabralo u mladých jakobýnů (termín jakobýn odvozen od stále používaných plevelných slov „jako by“).

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473