KONEC KSČM V DOHLEDU?

Zlikvidují Filip a Kováčik Komunistickou stranu Čech a Moravy?

K převzatému článku bych do titulku ještě k Filipovi a Kováčikovi doplnil Dolejše – pozn. M. Starý)

„Pokud pan premiér bude nadále svůj hlavní program modifikovat pouze na boj proti Andreji Babišovi, tak se nám podaří ho předběhnout ještě dávno před volbami. Myslím si, že v této chvíli cokoliv se podnikne proti panu Babišovi, tak mu jenom nahrává,“ říká předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik pro Babišovo médium Impuls.

Nebrání se ani povolební koalici s hnutím ANO, bude líp, což může znamenat i konec strany, jakožto relevantní politické síly, podobně jako tomu bylo s francouzskými soudruhy a Mitterrandem, což ale partajním oligarchům samozřejmě nevadí - oni si před důchodem na své přijdou a pak potopa.

Úpadek kdysi nadějné strany nastal už po podpoře Grossově zprofanované vládě zmítané skandály. Tehdejší předseda Grebeníček byl proti, ale Kováčik s Dolejšem zmanipulovali ÚV KSČM řečmi o "levicové solidaritě", aby si pak Špidla se stojedenácti "levicovými" hlasy pro ČSSD a KSČM vytřel pozadí a uzavřel mesalianci s Unií svobody a lidovci. 

Když pak ÚV zamítl i Grebeníčkův návrh na rovnostářský model financování strany dle vzoru řeckých komunistů - všechny peníze z veřejných funkcí do společné pokladny a přerozdělit všem pracujícím pro stranu, dlouholetý předseda, jenž vyvedl stranu z krize, raději z funkce odešel, neboť jakožto docent historie se specializací na ekonomické teorie věděl, co bude následovat: oligarchizace partaje a její postupná marginalizace, což také evientně nastalo. 

Kováčik a spol. na případné podpoře či participaci na očekávané Babišově vládě jistě neprodělají, ale KSČM bude následovat do parlamentního nebytí francouzské komunisty, shodují se konzultovaní politologové a nejen oni. 

Filipovo, Kováčikovo i Dolejšovo naparování jaksi neladí s již uskutečněnými a probíhajícími akcemi KSČM, kde se rozhodně projevuje další odliv příznivců KSČM navzdory tomu, že volby se blíží a vůbec to neodpovídá (prý) rostoucím preferencím – pozn. RSP

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473