KOLIK ŠKŮDCŮ NAŠÍ ZEMĚ SE JEŠTĚ OBJEVÍ?

Doba předvolebně otěhotněla. Kolik a čeho porodí, to je oč tu teď běží. Průběžné předvolební "ultrazvuky" jsou bohužel děsivé a očekávat můžeme včetně mšlenkově deformovaných novorozenců také reinkarnaci již zprofanovaných zhovadilců a škůdců své země. Že je hanba nefackuje? Dostaneme Česko do otáček. Tomáš Klvaňa nadšeně píše o straně, kterou dnes založil s Kocábem a Kalvodou

26. 4. 2017 21:51

Novinář a bývalý mluvčí Václava Klause Tomáš Klvaňa se na svém facebookovém profilu vyjádřil k nově založené politické platformě Spravedlnost a inovace (SPIN). Tu podle svých slov založil společně s advokáty Janem Kalvodou, Hanou Marvanovou, dále Janem Šternem, Jiřím Kotkem a Pavlem Šternem.

 „Myslím, že by se Česko mělo dostat konečně do mnohem vyšších otáček,“ řekl v souvislosti s překladem slova spin, což je otáčka, Klvaňa. Podle něj vyšším otáčkám brání především prázdnost a podprůměrnost naší politické reprezentace.

„Mně osobně leží na srdci hlavně udržení naší západní orientace (obrana západních hodnot: rozhodovat musejí nezávislé instituce a vláda zákona, ne oligarchové a papaláši. Všem musí měřit stejný metr) a podprůměrné vzdělání, které naše děti VŮBEC nepřipravuje na úspěch v rychle se měnícím světě,“ poznamenal Klvaňa.

Cílem je, jak ukazuje název, spravedlivější a inovativnější společnost, které má být dosaženo „restartem demokracie“. Spravedlivější společnosti má být dosaženo zrychlením soudního řízení nebo reformou trestní politiky. Právě to mají ve SPIN zajišťovat Hana Marvanová a Jan Kalvoda. Dalším cílem je „posílit naše ukotvení v Evropské unii a NATO“, což má zajišťovat bezpečnostní sekce pod vedením Michaela Kocába. Pavel Štern má být hlavním expertem v oblasti sociálních reforem, jeho bratr Jan má být expertem na oblast inovací. Poslední výraznou tváří má být Jiří Kotek, někdejší mluvčí Občanského fóra a později zakladatel strany Alternativa.

SPIN chce spolupracovat s Kroměřížskou výzvou, která hledá kandidáta na prezidenta. Spojení je o to logičtější, že hlavním tvůrcem Kroměřížské výzvy je Michael Kocáb, expert SPIN na bezpečnost.

Kroměřížská výzva považuje za favority na prezidentský úřad exministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila, bývalého velvyslance ve Francii Pavla Fischera a případně lékaře a aktivistu Marka Hilšera, který již vede kampaň na vlastní triko.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473