OD HROZNÝCH REÁLIÍ RADĚJI DO POHÁDEK

JEŽIBABA JAKO JEŽIBABA?

Právě jsem poslouchal na ČR Hradec Králové rozhovor s režisérem Zdeňkem Troškou, který na sebe „nabonzoval“, že už je důchodce a pro sebe používá zkratku PRASE (pracující senior). Na dotaz, zda se nechystá natočit také nějakou tragédii, odpověděl záporně s odůvodněním, že tragédií je dost, stačí, když si lidé pustí zprávy. Takže lidé se naopak potřebují odreagovat a bavit se. Zůstává proto u pohádek a natáčí opět novou, kde budou zase čerti, zlý sedák, paní kněžna, čarodějnice, ...

To mě inspirovalo ke vzpomínce na minulost a současnost – konkrétně na dvě čarodějnice, které vládnou už nějaký čas (proto minulou), ale i současnou KSČM (viz snímek).

jezibaby

Byly a asi ještě stále jsou dobrými kamarádkami. Vrána k vráně – čarodějnice k čarodějnici. Aby si je představitelé KSČM nepletli, je jedna blond, druhá tmavá, podle toho, jaký odstín právě frčí. Viditelně jsou si jinak i vizáží dost podobné. Ježibabí rysy u obou jsou velmi zřetelné. Liší se vůbec nějak? Myslím, že ano. Jedna, jak je sprostá „jako dlaždič“ (omlouvám se dlaždičům, ale takové rčení se užívá), resp. jak řekl pan Kohlíček v televizním pořadu „Reportéři“ – „má vychování řeznického psa“. Druhá užívá sprostých slov pouze při přehřátí nad provozní teplotu, zato odkáže plakat a omdlévat podle okamžité potřeby.

Společné mají jistě hlad po penězích a jejich získávání všemi možnými i nemožnými způsoby. Obě podléhají telefonní mánii, resp. neustálé užívání mobilních výdobytků techniky zařadily do repertoáru čar a kouzel místo středověkých bití, mučení a jiných týrání. Deptají mobilně mnoho lidí opakovaně v jakoukoliv denní i noční hodinu. Obě jsou už zasloužilé, i když jedna zasloužilejší, pijavice na chřadnoucím těle KSČM. …

Zatímco u čarodějnic režiséra Trošky lze najít i humorné a sympatické projevy a činy, u těchto opravdu ne. Hanebný mravní odpad.

Tak si dáme raději ty Troškovy. Ty se nám nemusí vnucovat a je s nimi sranda, ne?

24. 8. 2016, M. Starý 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473