TAK HO NAHÁŇALI, AŽ HO DOSTALI?

"Milý Roberte, tak Tě nakonec také dostali. Nebyli to ti, které chytáš a zatýkáš, ale ti, kdo je řídí, jejich nadřízené politické loutky a jejich vodiči. Byl´s dobrý, úspěšný a časem jsi jim přerostl přes hlavu natolik, že se Tě začali bát. Proto jsi musel odejít. Nejsi první a nebudeš ani poslední. Jen si vzpomeň, kolik kriminalistů a vyšetřovatelů stihl jen za posledních 10 let stejný osud.

Dostali se příliš blízko k zájmovým oblastem mocných… Skončil jsi stejně jako mnoho Tvých kolegů, např. J. Komorous nebo K. Randák. A netýká se to jen policistů nebo vojáků. Stačí připomenout krach bývalého podnikatele a senátora Václava Fischera nebo problémy soudce Vojtěcha Cepla ml. a mnoha dalších.

Pamatuji si Tě ještě z doby, kdy jsi začínal na brněnské expozituře pod velením majora D. Už tehdy jsi vyčníval nad ostatní svým živým zájmem o vše, co se týkalo Tvé práce.

A takový jsi zůstal dodnes.

Než skutečně odejdeš, dokonej své dílo. Pochytej a pozatýkej všechny aktéry vytunelování OKD, B. Sobotkou a jeho „poradci“ počínaje, všechny „managery“ OKD, Karboinvestu, NWR a dalších pseudofirem, pošli lovce lebek pro Z. Bakalu a jako bonus prokuratuře přidej ministra vnitra a policejního prezidenta s jeho náměstkem. Natáhni je na žebřík, obuj jim španělskou botu a zapni palečnice. Budou zpívat tak, že Karel Gott s omluvou vrátí všechny své Zlaté slavíky.

Pak je všechny hoď do hladomorny, kde můžou zpytovat své svědomí, pokud ovšem nějaké mají. Zůstane na Tebe vzpomínka jako na nebojácného a neúplatného policistu – lovce darebáků, a český národ a hlavně ostravští horníci dostanou aspoň malé zadostiučinění, ale lumpové všech druhů a barev velkou výstrahu.

Protože než vstane nový Šlachta, bude to zase několik let trvat. A my, občané této krásné, ale tolik zkoušené země, kteří už máme plné zuby všelijakých politických, podnikatelských a jiných mafií a gangů, které nám ztrpčují život a jen nás okrádají o výsledky naší práce, vezmeme brzy spravedlnost do vlastních rukou.

Přeji Ti v novém období klidnější život, dobrou práci a přátele a kolegy, kteří za Tebou budou stát stejně jako dosud.

Tvůj bývalý kolega A. B.

Jaromír Bradávka

Publicista,spisovatel..

(Převzato.)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473