NECH TOHO, OBAMA... !

Hele, Obama, nedělej z nás blbečky!

Žijeme v době převrácených hodnot. Poprvé jsem se asi setkal s převracením hodnot v podobě převracení číselných hodnot, co by dítě školou povinné, v matematice, např. u zlomků.

 

S převracením významu slov nebo také s hledáním slov opačného významu se setkáváme v křížovkách, v kvízových otázkách, hrách nebo soutěžích. Ve všech případech je to neškodná hra.

 

Bohužel v dnešní době si jazyk převrácených významů osvojili podvodníci, kteří si říkají politici, a to na všech úrovních i mezinárodních. O šíření myšlenek opačného významu se potom starají jimi najatí a ovládání multimediální papouškové, kteří se naučí opakovat každou blbost. Jen když to „sype“ a kvalitního „zobu“ je dost. A valí to na nás ze všech stran.

V zájmu preventivní ochrany vlastního zdraví se snažím záplavě zhovadilostí, která zvyšuje tlak a procento srdečních selhání, vyhýbat. Ale chcete-li sledovat např. předpověď počasí, sdělí vám předem tupá leč dobře placená a slušně vyhlížející redaktorská slepice, čím vás oblaží podrobněji za několik minut věnovaných tlakovým výším či nížím, okluzním a jiným frontám.

A tak, chystajíc se na ozdravný pobyt, kterého je nositelům pravdy třeba stále častěji, jsem nechtěně vyslechl informaci, že Obama představil nový plán boje proti terorizmu. Napadlo mě ihned, že kdyby člověk toho jména myslel své prohlášení vážně ve správném významu slov, musel by, jako představitel nejmocnější teroristické síly světa, zahájit boj s terorizmem tím, že by ihned spáchal sebevraždu. Protože je srab, jako lidé tohoto „hitlerovského“ typu, spokojili bychom se, kdyby na sebe a americkou vládu podal trestní oznámení mezinárodnímu soudnímu dvoru za terorizmus, mnohonásobné vraždy, činnosti neslučitelné s udržením života na zemi, apod.

Představil jsem si, kdyby s takovým prohlášením vystoupil v restauraci nižší cenové kategorie, kam někteří z mých známých občas zaskočí „na jedno“, že by nemluvil dlouho. Byl by usazen výroky: „Hele, vole, Obama, si z nás děláš pr…? Myslíš, že jsme padlí na hlavu? Nedělej z nás blbečky!“

Tak by to dopadlo v restauraci nižší cenové kategorie v Česku.

V americkém senátu mu asi zatleskali. Dovedu si představit, že podobné by to bylo v Parlamentu ČR s perlivými proslovy některých eurofašistů typu pana knížete, případně ministra zahraničních zbytečností, s následnými oslavnými tirádami ve sdělovacích „vrhadlech“.

A jsme u onoho převracení hodnot a významů. V tomto případě se ovšem nejedná jen o hravé kvízové zkoumání vědomostí, že opakem světla je tma, opakem veselí je smutek.

Boj proti terorizmu je terorizmus.

Humanitární pomoc je bombardování. Humanitární bombardování známé z Jugoslávie (letadla a rakety) jsme vylepšili o dálkově ovládané bezpilotní letouny – drony.

Demokracie není vláda lidu, ale diktát a násilí, když je třeba, zpestřené občas volebními fraškami.

Boj za právo na určení národní a územní svébytnosti je nacionalismus, separatizmus a terorizmus.

Přidejme k tomu převracení dalších společenských jevů včetně přírodním zákonům odporující, kterými jsme zahrnováni. Homosexualita není přírodní úchylka a deformace, kterou je třeba u postižených tolerovat, ale málem přednost. Sex není vrcholnou intimní formou lásky mezi partnery rozdílného pohlaví, ale něco jako sportovní disciplína. A tak bychom mohli dlouho pokračovat. …..

Kvalita života a jeho kultura není tvořena většinovým názorem jejich uživatelů, ale často stupidními názory tzv. odborníků, politických řiťolezců a jiných dobře placených žvanilů.

Dostáváme se tak od převracených hodnot k hodnotám zvráceným, nepřirozeným a nás ohrožujícím.

Ale pozor! Tady už nejde jen o kvízové otázky, ale o jasné projevy morálního rozkladu a úpadku lidstva ohrožující jeho vlastní existenci. Nepodaří­-li se v dohledné době tento směr vývoje zastavit a otočit, spěje lidstvo nevyhnutelně ke svému zániku a sebezničení.

To je vzkaz hlavně mladým. O jejich životy, životy jejich dětí a přežití lidstva vůbec jde především!

Ve Vižňově, 16. 9. 2014,

A jedeme dál...!

A po týdnu pobytu v krásné krajině Broumovska mimo dosah internetu jsme mohli slyšet při návratu v rádiu ČR Hradec Králové zprávu přibliižně tohoto znění:

“Ukrajinský prezident Porošenko se obrátil na amerického prezidenta Obamu s tím, že Rusko napadlo Ukrajinu, požádal ho o ochranu, pomoc a dodávky zbraní, aby mohl osvobodit Ukrajinu a bojovat za demokracii a mír!”

Přeložme si to do pravdomluvy:

“Fašistický diktátor pod vymyšlenou ničím nedoloženou záminkou neexistující ruské invaze se obrátil na přestavitele největší teroristické mocnosti světa, aby mu pomohl silou a dodávkami zbraní pokračovat v ničení a vraždění obyvatel své vlastní země. Aby mohl upevnit svou fašistickou diktaturu, prodat svoji zemi hlavním světovým teroristům jako prostor k uskutečnění jejich cíle – zničení Ruska, případně dále Číny.”

Za týden se nic nezměnilo. Jedna nehorázná lež stíhá druhou, soutěž o největší světové gaunery dále pokračuje. Mimo jiné mi to připomíná situaci, kdy protektorátní prazident Hácha žádal Hitlera o ochranu českých zemí pod křídly Velkoněmecké říše. Rozdíl byl snad jen fyzický. Vetchý stařík Hácha téměř k politování a v porovnání s ním zdravím kypící, dobře živený zločinec a fašista Porošenko.

V Novém Městě nad Metují 19. 9. 2014,

M. Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473