JE TO HORŠÍ, NEŽ JSME MYSLELI

Titulek je v množném čísle, protože nejsem sám partajním emigrantem, který musel opustit domovské stranické vody a požádat o vnitrostranický azyl organizaci v jiném okrese i kraji.

V KSČM probíhá období výročních členských schůzí. To se děje jednou za dva roky, i když sjezd zatím je jen jednou za čtyři roky (nyní v květnu 2016). A tak se tato schůze konala i v naší ZO KSČM. Jak už to výročně bývá i s přítomností představitele územně příslušného OV KSČM.

Mohu říci, že v naší organizaci je více zkušených a moudrých lidí, jistě zkušenějších a moudřejších, než jsem já sám. Konstatoval to i přítomný představitel, který nám m. j. sdělil, že naše ZO KSČM je v rámci jeho OV KSČM nejpočetnější, nejaktivnější a prostě řečeno – nejlepší. Přesto mě naše schůze nedodala potřebný optimismus, ale bylo tomu spíše naopak. Do značné míry k tomu přispělo i vystoupení zmíněného představitele. Toho člověka jsem si vždy vážil jako vzdělaného, rozumného komunisty, byť na můj vkus poněkud opatrného. To jsem ale chápal. Udržet se v nějaké funkci v KSČM současného stavu je opravdu asi dost obtížné. Nicméně obvykle nastane situace, kdy komunista musí zaujmout jasný postoj a nemůže to „hrát“ na všechny strany. Tomu by se říkalo asi oportunismus (nejsem teoreticky dost vzdělán, a pokud se mýlím, prosím o prominutí). Jeho vystoupení mě velmi zklamalo. Byly v něm smířlivost ke všemu i nedostatkům, pasivitě neboli nicnedělání, rezignace, poraženectví, … raději konkrétněji.

Začnu od konce: Když jsme se rozcházeli, řekl mi onen představitel, že bych se měl na tom Liberecku mírnit, a že bych se měl vymanit z vlivu R. Kotoučkové. Od koho toto doporučení pochází, mi nemusel říkat. Každý trochu informovaný a znalý, hlavně na Liberecku si dosadí psychicky narušenou členku VV ÚV KSČM. Zarážející na tom je, že ten člověk přijme radu nebo názor od osoby, která by se měla naléhavě léčit, nehledě na to, že dotyčná se právě o něm vyjadřovala velmi nevybíravě až vulgárně (možná proto, že je asistentem poslankyně, kterou ta dotyčná nesnáší) a ještě tento nesmysl šíří dál.

V této části chci učinit z důvodu plošně šířených nesmyslů toho druhu veřejné prohlášení:

„K R. Kotoučkové mám úplně stejný vztah, jako ke každému normálnímu občanu České republiky, který se ke mně chová slušně a nedává mi důvod k nenávisti. S tím nemá nic společného otázka sdílených nebo nesdílených názorů. Vždy jsem přijímal a byl ochoten diskutovat o názorech, se kterými jsem souhlasil i nesouhlasil s každým, pokud to byla slušná a věcná diskuze bez urážek a nadávek. Připouštím i přehodnocení vztahu, jestliže dojde u názorové výměny ke změně (v nějakém časovém období) z kontroverzní na slušnou a k diskuzi přijatelnou. Pouhý nesouhlas s názorem pro mě nebyl nikdy důvod, pro který bych měl někoho odsuzovat, zatracovat a měnit k němu vztah.“

Doplňuji, že takový vztah ale nemám k nenormální představitelce KSČM v Libereckém kraji.

Nebo vám se zdá normální ženská, která si sama pořizuje vlastní pornografické snímky (tentokrát na rozdíl od mého vystoupení na PTTK v Praze už vím, že nejde o umělecké akty) a ještě je rozesílá jiným osobám (pomíjím, zda s účelem získat další příjmy nebo zda chce rozšířit erotický trh v kategorii seniorek) a doplňuje si to audionahrávkami (vzdechy, atd.)? Nebo se vám zdá normální, když táž osoba poštve celý integrovaný záchranný systém k záchraně života, který zachraňovat netřeba, protože si údajné ohrožení života krajská představitelka sama vymyslela? (Další nepříčetné skutky z důvodu ušetření místa vynechávám – pozn. aut.) Podle mého názoru to normální není a myslím, že dokud zcela nepochopitelně ponechají nadřízení tuto funkcionářku v činnosti, že by se měla trvale pohybovat a konat pod dohledem statného ošetřovatele“.

Na schůzi jsem kritizoval, že 17. 11. 2015 se konaly různé demonstrace, které nebyly k oslavě „sametu“, ale vyjadřovaly se kriticky k aktuálním problémům, požadovaly např. demisi vlády a další. Na fotografiích jsem neviděl nikoho nebo heslo za KSČM.

K tomu zmíněný představitel uvedl, že tuším ze čtyř demonstrací se nemohla KSČM účastnit ani jedné, asi kvůli pořádajícím subjektům. To já nepovažuji za důležité a neúčast hodnotím jako hloupost. Přece jsem tam měl jít a říct: Jsem komunista, v tomto s vámi souhlasím, v tomto s vámi nesouhlasím, tohle vidím jinak. Stručně a jasně. Možná se mýlím. Ale KSČM je zalezlá a mlčí.

Utečenecká krize je další téma. Co si mám myslet, když představitel KSČM řekne. My nevíme, co máme dělat. Říkají nám, že bychom je měli vítat. Nemůžeme podporovat Blok proti islámu, atd., atd.

Zase to vidím, možná špatně, asi tak: Šel bych tam a jasně řekl: Jsem komunista a podporuji Blok proti islámu, protože to je náboženství se středověkými násilnickými prvky, vraždami a terorem, ponižováním žen, náboženství, které je neslučitelné s naší kulturou a našimi tradicemi. Je to náboženství, které naopak tuto kulturu a tyto tradice, jakož i budoucnost občanů v naší zemí ohrožuje. Proto tu nechci islám a nechci tu lidi, kteří islám šíří a jednají dle něj. Ale KSČM je zalezlá a mlčí.

Když vám potom ještě představitel KSČM řekne, že vedení KSČM jde na sjezd prezentovat období od minulého sjezdu jako nejúspěšnější období KSČM a myslí to opravdu vážně, protože argumentuje počty poslanců (kteří v naprosté většině nic nedělají), argumentuje tím, že máme hejtmana (zásluha vedení KSČM to určitě není) a dalšími „pozoruhodnostmi“. Přijde vám to jako vtip? Mně spíš jako naprostý nesmysl a k smíchu mi to vůbec nepřijde.

Tak mám v této fázi „předsjezdových příprav“nedobrý pocit, zda se místo sjezdu nedočkáme trapné tragikomedie, která bude jedním z posledních vystoupení na prknech politické scény v ČR a posledním velkým podvodem na poctivé komunisty.

V Mimoni 26. 11. 2015, Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473