DÁ SE V PARLAMENTU ZHLOUPNOUT?

Dlouhodobý pobyt v Parlamentu poslancům nesvědčí.

Občas se v KSČM (možná i v jiných stranách) rozvine debata o tom, zda by nebylo dobré omezit pobyt poslanců v Parlamentu, např. na dvě volební období.

To se děje obvykle po volbách a čím více se blíží další volby a jim předcházející rvačky o místa na kandidátce stává se toto téma tabu. Našly se i výjimky, jako byla poslankyně Lída Brynychová, která předem řekla, že bude v Parlamentu dvě období a své slovo dodržela.

Nám občanům se to jeví docela tak, že čím déle je poslanec v Parlamentu, tím je tam zbytečnější. Obvykle se naučí řečnické obratnosti ve stylu nikoho nenaštvat a současně všechny (slovně) uspokojit. Níže uvedené dva příspěvky jsme vybrali, abychom názorně předvedli, jak se naprosto liší názory prostého občana používajícího zdravý selský rozum a názory dlouhodobě v Parlamentu usazeného poslance, který by měl zájmy onoho prostého a soudného občana hájit.

Situace se nelepší. (Halo noviny 26. 8. 2015)

Stále zvětšující se počet běženců je v současné době i v České republice. Najdeme je nejen v utečeneckých centrech, ale i v lesích poblíž hranic s Německem. Převaděčům zaplatí poslední peníze, nemají doklady, nemají jídlo a s sebou vedou i malé děti. Hrozivá situace, kterou patrně tito lidé nezavinili.

V Německu se objevila kritika, jak s nimi Česká republika zachází. Není však možné pominout fakt, že právě v Německu se množí demonstrace a dochází k násilí právě kvůli tomu, že Němci na svém území imigranty nechtějí. Česká republika dělá maximum pro to, aby byla zachována lidská důstojnost, a snaží se těmto běžencům pomoci. Není přece možné, aby na našem území zůstávali lidé, kteří u sebe nemají žádné doklady, abychom nevěděli, kde vezmou na jídlo. Mám za to, že i gesto Univerzity Karlovy, která nabízí uprchlíkům v případě, že získají azyl a právo pobytu na našem území, odpuštění školného v placených studijních programech v anglickém jazyce, je krásným gestem vstřícnosti vůči těmto lidem.

Podle posledních informací bylo minulý víkend zadrženo 235 běženců. Za celý minulý týden to bylo 372 lidí. Denně tedy je u nás zadrženo zhruba 53 osob. Pokud tento trend bude i nadále pokračovat, znamená pro naši republiku značnou zátěž. Jediným řešením je dohoda všech evropských států za přispění velmocí k řešení této situace, kterou Evropa v takovéto míře nezažila. Nic totiž nenasvědčuje tomu, že by se příliv uprchlíků zmenšoval. Věřme tedy tomu, že společnými silami dokážeme tuto situaci zvládnout a společně bude nalezeno řešení, jež tuto migraci ukončí.

Pavel KOVÁČIK, předseda poslaneckého klubu KSČM

REAKCE NA ČLÁNEK:

Vážený pane Kováčík, četl jsem Váš článek - Situace se nelepší. - (HaNo 26. 8. 2015) a dovoluji si Vám napsat následující.

Jsem jako občan, žijící na Česko - Německé hranici zděšen Vaší vstřícností vůči utečencům, valícím se do Evropy a tedy i do naší země. Cožpak Vám jako poslanci nedochází, že utečenci valící se do Evropy jsou trojským koněm směřovaným do Evropy Americkými zbrojařskými magnáty, kteří to také financují a že až budou utečenců v Evropě miliony, tak na  rozkaz Ameriky začnou dělat v Evropských zemích státní převraty, ovládnou je a pak na rozkaz Američanů poženou Evropany v prvním sledu do války proti Rusku? Vám nedochází, že celkové hospodářství Ameriky stojí a padá s válečným průmyslem, a proto Amerika potřebuje neustále vyvolávat po světě války, aby měla kam dodávat zbraně? Nebo jinak. Kde vzali lidé, co v Africe žijí na hranici hladu najednou tisíce dolarů, aby mohli zaplatit převaděčům? Amerika se bojí sama napadnout Rusko vědoma si, že Rusko ještě nikdy nikdo neporazil a neporazí, ale Amerika chce přesto ovládnout svět. Když ne najednou, tak po částech. Vy jste nečetl projev prezidenta Obamy, který otevřeně řekl, že Amerika zkříží ruce každé zemí, která se nebude chtít podrobit jejím pořádkům? Tudíž když Amerika pod bičem dnešních utečenců požene do války proti Rusku Evropu, tak Rusko bez váhání Evropu rozmlátí jako agresora a pak přijdou do Evropy Američané jako spasitelé, pomáhat postavit Evropu na nohy stejně tak, jak tomu bylo po druhé válce s Marshallovo plánem. Blbí Evropané, včetně Čechů a Slováků jim ještě budou líbat zadky a Američané tak ovládnou celou Evropu. Co jste to za politika, když si neumíte spočítat, co ta nezměrná vlna utečenců pro Evropu i pro naši zemi představuje za katastrofu? A je tu ještě jedna hrozba. Když poslanci současného parlamentu ČR, ze kterých je tam cca 99 % jenom pro výnosné finanční koryto, schválí volební právo pro utečence tak nepotrvá dlouho, kdy v parlamentu budou rozhodovat dnešní utečenci a v naší zemi začnou platit zákony Šaría. Zajímalo by mě, zda to co jste napsal jako předseda parlamentního klubu poslanců za KSČM, je stanoviskem všech poslanců za KSČM anebo, zda se najde ještě nějaký poslanec za KSČM, kterému v hlavě zůstal nějaký normální lidský či selský rozum. 

Pane Kováčik, když Vás tak rozbolňuje situace utečenců mám pro Vás radu. Nastěhujte si nějaké utečence Vy a také poslanci za KSČM, kteří se s Vaším názorem ztotožňují do Vašeho domu, nebo do Vašeho bytu a můžete o ně starostlivě pečovat, ale výhradně za své peníze a nikoliv za peníze daňových poplatníků. A jsem přesvědčen, že ono by Vás ta humanitární láska k utečencům velice rychle přešla.

S pozdravem

Jozef Jarábek, Kout na Šumavě 229

 

 

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473