NÁŠ KOMENTÁŘ - KVĚTEN 2019

Motto: „Pod vlivem blbého prostředí se blbne nejdokonaleji.“

/M. Tvejn: „Óda na blbost “/

A C H I L O V O U   P A T O U  B L B C E   J E   H L A V A  

blahorodiVětšina masmédií bude dozajista v těchto májových dnech prioritně informovat o konci 2. světové války a to z těch nejrůznějších úhlů pohledu. Určitě se mj. dovíme i o „hrdinných“ mužích proněmecky orientovaného sovětského zrádce generála A. N. Vlasova, kteří zachránili Prahu před nacistickými vojenskými silami koncentrovanými na území Protektorátu, především v Praze. Samozřejmě se nebude zdůrazňovat, že to byl právě generál A. N. Vlasov, který zradil nejenom J. V. Stalina, ale na konci války i svého chlebodárce A. Hitlera, což mu ani jeho vojákům tzv. Ruské osvobozenecké armády zvané „vlasovci“ stejně nebylo nic platné. Česká národní rada jejich pomoc při osvobozování Prahy od německých fašistů oficiálně odmítla. Její tehdejší předseda, universitní profesor A. Pražák, to prezentoval slovy: „Se zrádci se nejedná, kdo zradil jednou, zradí i podruhé!“ „Vlasovci“ pak z hrůzy před sovětskou armádou prchali do náruče Američanů za tehdejší demarkační linii. Stejně jim to nebylo nic platné. Za zradu své země a jejich přechod na stranu hitlerovců nakonec většinu z nich stihl ze strany sovětů spravedlivý trest. Jejich velitel kolaborant A. N. Vlasov byl za velezradu své země v r. 1946 v Moskvě oběšen. Mnozí naši pisálkové ve svém dnešním neobjektivním protiruském nadšení a rektálnímu proamerickému alpinismu budou vlasovce hájit a tvrdit, že to byli oni, kteří zachránili Prahu před hitlerovci.

         Vymývání mozků, především mladé generaci, bude tak zdárně pokračovat. K protiruskému trendu takových a podobných pohledů dozajista posloužilo i setkání prezidenta M. Zemana s prezidentem V. Putinem v souvislosti s jejich nedávnou návštěvou Číny. A přidáme-li k tomu i Zemanovo setkání s čínským prezidentem Si Tin-pchingem, jeho podporu čínskému projektu nové Hedvábné stezky a jeho zastání se firmy Huawei obviněné americkou CIA a samozřejmě i naším NÚKIB   z údajného bezpečnostního rizika jako nepodložené, posloužily některým „ lepšolidem“ k útokům proti jeho osobě. Zvláště vynikaly v tomto směru takové „tvůrčí hlavy“ jako např. předseda TOP 09 J. Pospíšil, bývalý velvyslanec v USA a v Rusku P. Kolář, analytik z think-tanku Evropské hodnoty J. Janda, ředitel Divadla na Jezerce J. Hrušínský či dřívější komentátorka z Rádia Svobodná Evropa v Mnichově, dnes mj. její spolupracovnice v Praze L. Rakušanová a mnohé další s nimi spřízněné duše.

         Důvěra v prezidenta M. Zemana v měsíci dubnu t. r. stoupla na 52 procent, což je trnem v oku jeho odpůrcům kteří hledají jakoukoliv jeho chybičku, aby se jí mohli chytit, a M. Zemana tak či onak dehonestovat. Když už nevědí jak jinak ho ostouzet tak alespoň vymýšlejí nejrůznější „latriny“ typu, že je agentem Kremlu, ruským či čínským špiónem či že je to on, kdo rozděluje naší společnost a jiné podobné nesmysly. Zapomínají přitom, že většina lidí už jejich blábolům nevěří. Nezapomínejme, že negativní roli na „protizemanovských“ akcích hrají mnohá úplatná masmédia, jejichž někteří komentátoři, redaktoři a jim podobní jsou kdykoliv ochotni si za jidášský groš plivnout na svého demokraticky zvoleného prezidenta. A přidáme-li ještě k tomu skupinu duševních ubožáků, kteří jim ještě dnes s otevřenými ústy naslouchají či bezmezně věří pak se nelze divit, jak to u nás vypadá. A „chytří“, kteří jejich kroky vedou, se jim po straně pochechtávají jak se jejich záměry přes mnohé takové „trouby“ daří realizovat. Mnozí tací „chytrolíni“ jsou si přitom dobře vědomi staré české zásady: „Být blbcem je někdy smůla, jindy klika, ale často úděl, ba poslání.“ A podle toho také jednají.

         Tak je tomu i v případě premiéra A. Babiše. Někomu se nelíbí jmenování M. Benešové novým ministrem spravedlnosti, a proto se ihned svolávají demonstrace proti premiérovi a samozřejmě i proti prezidentovi. Aktéři této „bohulibé“ akce pustí mezi lid veřejný fámu, že jde ze strany A. Babiše a M. Zemana o ovládnutí justice a už to běží. Jsou-li ještě k tomu záměrně emotivně přidávány fráze o ohrožení naší demokracie a lidská práva, což iniciátoři takových demonstrací přece dobře umí, neboť vědí, že se na to stále slyší. Dokonáno jest! A mnozí „vysoce inteligentní“ lidé, jak se nám naše „sdělovadla“ neustále snaží vštěpovat do hlav, přece dobře vědí co se u nás děje a co je nutné pro záchranu demokracie udělat. Silně to tak připomíná staré gottwaldovské –„Kdo nejde s námi, jde proti nám!“ Samozřejmě v jiném hávu. Cílem těchto akcí není nic jiného než oslabení premiéra a samozřejmě i prezidenta a udržet společnost rozdělenou. Opět dominuje stará zásada: „Čím jsou vody kalnější, tím jsou lovy valnější.“ A samozřejmě dobře víme pro koho!

         A co říci závěrem? Snad pouze tolik, že vše potvrzuje skutečnost, že naše rozdělená společnost nejenom zhrubla, ale i zblbla. Svědčí o tom mj. i taková pitomost jako je např. rozdělování lidí při nejrůznějších volebních anketách na tzv. inteligentní povětšinou volící pravici a méně inteligentní povětšinou volící levici. Tak bychom mohli pokračovat v podobných absurditách dál a dál. Pro prezidenta M. Zemana pak stále platí slova Alexandra Velikého pronesená po bitvě u Gangamély: „ Za všechna svá vítězství vděčím bohům, kteří postihli mé nepřátele zbabělostí a hloupostí!“ Anebo se snad mýlím? Ale na to si již musí odpovědět každý sám!

I N G.   V Á C L A V  S V A T E K

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473