OBCHODOVÁNÍ S NOVOROZENCI V CENTRU EU

V Bruselu už počtvrté veletrh dětí pro gaye. Obchod s dětmi vynáší, minimální cena za novorozence vzrostla...

Autor: odjinud | Publikováno: 5. 10. 2018

Už počtvrté americká organizace Men having babies (Muži, kteří mají děti) otevřela 22. - 23. září 2018 dveře „veletrhu dětí“ v Bruselu dalším žádajícím gayům, tzv. „Rodičovské možnosti pro evropské gaye“, totálně ignorujíc evropské právo a právo jednotlivých států Evropy. Můžeme ještě hovořit o Evropě a nějakých právech?

Jakým právem Evropa mluví o právech? Jakým právem mluví o přijímání migrantů o transparentnosti, integritě, rovnosti, když 22. a 23. září Brusel, srdce Evropské Unie hostí už počtvrté doslova veletrh organizace Men having babies, která zprostředkovává prodej o koupi homosexuálům, kteří tak získají lidské nemluvně?

bazar deti

Opravdu úžasné! Plakát se symbolem - hvězdami EU a Textem „2018 – Bruselská konference rodičovských možností (rodičovské volby) pro evropské gaye.“

Katalogy dětí

V sálech luxusního hotelu Hilton se to hemžilo významnými a bohatými muži, kteří si prohlíželi katalogy vytištěné na lesklém papíře. Procházeli fotografiemi dětí, které se takto prodali a žen, které je donosí (tzv. náhradní matky), a které budou ochotné podepsat smlouvy, kterými se zavážou, že se dítěte po devíti měsících nošení v jejich lůně zřeknou.

Homosexuální páry na tomto veletrhu procházejí nabídkami. Ceny za obdržení novorozence jsou pohyblivé – podle „kvality“. Nejnižší cena je 95 tisíc dolarů (před čtyřmi lety to bylo 60 tisíc), maximální částka je 160 tisíc. Mohou tam konzultovat i „all inclusive balíky“, které zahrnují všechny služby: psychologickou podporu, právní pomoc, zabezpečení pohlavních buněk – vajíček i spermií (když je třeba), zabezpečení náhradní matky, lety a hotel v zemích, kde budou jednotlivé matky rodit, atd.

Děti na prodej. Děti bez matek…

Tento obchod s dětmi se už ani nedělá skrytě, dělají ho lidé v oblecích a s kravatami, s peněženkou v rukou a otevřeně obcházejí evropské zákony. V roce 2015 dokonce Evropský parlament odsoudil pronájem děloh, jako jistou formu zneužívání žen. Proč tedy žádný europoslanec nevyjde ze své kanceláře a nejde se podívat, co se děje jen několik kilometrů dále?

V roce 2015 se Komise pro mezinárodní záležitosti belgického senátu jednohlasně vyslovila proti náhradnímu mateřství. Proč tedy žádný senátor, ani žádná z žen – senátorek neprotestuje proti veletrhu, který se koná v jejich zemi už počtvrté? V roce 1989 dokonce Belgie podepsala Mezinárodní dohodu o právech dítěte, podle kterých „každé dítě má právo poznat své rodiče a být jimi vychováváno“. Proč se vláda nepostaví proti veřejné události, kde se prodávají gayům děti a ty nikdy nepoznají svou matku?

Co na to zákony?

Neuvádí náhodou ta samá Dohoda, že státy, které se pod ní podepisují, „vykonají všechna vhodná opatření na národním, bilaterálním a multilaterálním stupni, aby zabránili únosům, obchodu či zneužívání dětí s jakýmkoli cílem a jakoukoli formou“? A co se děje v bruselském Hiltonu, když ne prodej dětí lidem, kteří dají nejlepší nabídku?

Když už počtvrté organizace „Men having babies“ je scopna shromáždit ty nejlepší experty ze všech možných oblastí a z celého světa v Belgii, znamená to, že obchody jdou dobře. Znamená to, že lidé kupují. A i v tomto roce navzdory odvážnému protestu (socialistického!) europoslance Philippa Closea, se dveře veletrhu otevřeli gayům opět.

Evropská Unie ať už raději nemluví o právech. Ztratila svou tvář!

Zdroj: hs.sk (překlad ze slovenštiny M. Starý)

A JEŠTĚ KONKRÉTNĚ…

Nedávno probleskla médii poměrně okrajová a v zásadě mainstreamově podaná zprávička. Zpěvák Ricky Martin (47) se stal trojnásobným otcem, po dřívějších chlapeckých dvojčatech se mu nyní narodila holčička. Potud žádná zajímavost.

Mírně netradiční se zprávička stává až po doplnění, že pohlaví holčičky bylo plánováno a zpěvák ji má s druhým otcem, svým manželem Jwanem Yosefem (35). Holčičku jim odnosila náhradní matka.

Ne že by mi do páru Matin – Yosef něco bylo. Ne že by mi do jejich holčičky něco bylo. Ale jsem součástí jisté populace, a ta už mě ovlivňuje. Takže mi je coby jeden dílek společnosti dost do nastavení, co tato společnost považuje za vhodné a nevhodné, co je adorováno a odmítáno. Jaké děti „produkuje“. Ty totiž pak v dospělosti budou svým nastavením zpětně ovlivňovat i mne.

A já s tím, aby dvěma gayům odnosila na míru vypěstované dítě náhradní matka, nesouhlasím. Ne že bych si myslela, že oba pánové něco udělali vědomě špatně, jejich úmysly jistě byly ty nejlepší. Ale myslím, že ani dobrý úmysl nestačí, aby se toho nejvhodnějšího dostalo také dítěti, a o ně tu jde především. Kdyby se oba pánové postarali o opuštěné dítě z dětského domova - pomohli by mu. Nedal by se říct ani popel. Ale oni geneticky cizí dítě nemají. Možná chyba víc systému než jejich – možná by si takové dítě i vzali, kdyby jim to bylo systémem umožněno, kdo ví?? Každopádně to by bylo řešení nejlepší možné.

Jenomže namísto toho si nechali dítě na míru vypěstovat. Koupili si ho za peníze, jako se kupuje kotě, papoušek či akvarijní rybička. Znemožnili mu poznat jeho vlastní matku. Z toho dítěte se tak vlastně stalo zboží. A z celé transakce se pak stává obchod s lidmi, kteří nemohou poznat biologického rodiče. A mnozí “liberálové” takový obchod s dětským bílým masem vydávají za své právo.

Námitka, že poznat biologickou matku, která je ochotná se za peníze svého dítěte vzdát, není žádná výhra, je lichý argument. Takové dítě, které je odmítáno vlastní biologickou matkou, se nemělo optimálně vůbec narodit, nemělo být počato. Dnes již nade vše pochybnosti víme, že i prenatální vývoj dítě zásadně ovlivňuje. Dnes už nenajdete psychologa, který by si troufnul tvrdit, že emoce či stres matky během těhotenství dítě, jeho vlastní emoce i zdraví nijak neovlivní. Co asi může dostat do vínku dítě, které je už v děloze předmětem obchodního kontraktu? Bylo v americké smlouvě uvedeno i to, že dodané zboží musí být bez vad, tedy vývojově nepoškozené? A co by se asi s takovým dítětem stalo, pokud by se po porodu ukázalo, že ani moderní genetický screening neodhalil nějakou vadu na dodaném zboží? Bylo by dítě odsunuto do dětského domova? A jak asi bude vypadat jeho emociální výbava, se kterou se po takovém těhotenství bez lásky narodilo? Je předurčeno k tomu stát se psychopatem? Nebo psychicky neodolným, slabým jedincem? Jasné je jen jedno: Takové dítě nemělo v prenatálním věku obvyklé podmínky, proto se z něj obvyklý, psychicky silný jedinec stane s mnohem menší pravděpodobností než z jiných jeho vrstevníků.

To není nic proti náhradnímu mateřství obecně – existují případy žen, které nemohly odnosit své dítě, a tak jim ho odnosila třeba babička dítěte. V takovém případě klobouk dolů – dítě má milující babičku, milující matku i milujícího otce. Není to zboží vyrobené na zakázku a odnošené jako obchodní kontrakt. Jenomže holčička z našeho příběhu nic z toho nepozná. Bude mít dva otce. Kdyby se na hlavu postavili, kdyby ji milovali sebevíc (což určitě budou), ženský vzor chování jí nikdy nedají. Nikdy jí nebudou radit, jak sbalit prvního kluka, nikdy jí nebudou radit, jak si koupit první podprsenku, nikdy ji nebudou kojit. Neobstojí ani argument, že existuje mnoho rozvrácených rodin, které nefungují, v nichž jeden rodič opustil druhého. Ano, existují. A ne, není to správně. Ale stane se, že pár plánuje společný život, společné děti – a pak se něco nepovede. Chyba se vloudí. A ať chtějí nebo ne, partnerství se rozpadne. Dítě pak žije bez jednoho z rodičů. Není to pro dítě dobré – ale nebylo to plánováno. Tahle holčička na kšeft plánována byla. Byla vyrobena už dopředu s tím úmyslem, že jí nebude poskytnuto to nejlepší, co dítě může mít – fungující dvojici matky a otce. A v tomhle je to jiné. A to je ten rozdíl mezi rodičovstvím a obchodem s dětmi.

Markéta Šichtařová

(Kráceno redakcí SP)

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473