CO BUDE DÁL? (1)

Co asi tak čeká lidi v KSČM?

Včera jsem se po dlouhé době přinutil sledovat Události na ČT 1. Důvodem bylo, že jsem očekával reportáž z události, které se účastnili příslušníci naší rodiny. Reportáže jsem se nedočkal, ale musel jsem s nadlidským vypětím vyslechnout snůšku debilit, řádného občana oprávněně popuzujících.

V to bych zařadil vystoupení super představitele KSČM J. Dolejše, jehož největší starost, podobně jako jeho kamarádů je, aby ve sněmovně, kam se zcela nepochopitelně dostal, jako řada podobných darebáků, urval nějaké další peníze v nějakém výboru nebo pomohl „svému šéfíkovi“ ještě jednou k místopředsednictví.

„Komunistické“ počiny tohoto člověka jsou mně, jako dlouhodobému funkcionáři a pracovníkovi KSČM (1990 – 2010) dostatečně známy. K nejskvělejším jeho projevům patří to, že poblil budovu KSČM v PV 9 od čtvrtého patra až do přízemí a pokud bychom mohli navázat ve stejném stylu – podělal, na co sáhl, resp. k čemu se vyjádřil a je rozhodně jedním ze strůjců posledního „vítězství“ KSČM.

KSČM zcela očekávaně a logicky dopadla, jak dopadla. Litovat je nutno pouze naivní a důvěřivé členy, možná i některé funkcionáře. Očekávám, že oni budou jediní v KSČM, kteří na to doplatí. Očekávat, že budou vyvozeny nějaké personální změny, by mohl jen skutečně naivní a neznalý člověk. Propad znamená kromě jiného značnou finanční ztrátu prostředků za volební výsledky, které byly zásadní pro možnost financování činnosti politické strany KSČM. Vrchnosti a oddaných přisluhovačů se to nejspíš nedotkne, ale …?

Aniž bych chtěl předjímat nebo byl z takového vývoje nadšen, myslím, že dojde na rušení okresních výborů. Organizačně to v současnosti katastrofa není. Nezávazné debatní kroužky, jejichž rozhodnutí neměla žádnou váhu nebo byla „shora“ převážena? Popovídat si můžete i jinde. Myslím ale, že dojde i na prodej nemovitostí. Peníze pro vrchnost je třeba zajistit. Tipnul bych si na jedinou výjimku: Myslím, že zatuchlý brloh na Králově Háji, by mohla KSČM uživatelce k odchodu do důchodu převést bezplatně. Za zásluhy o likvidaci komunistického hnutí na Liberecku.

Když nebudou státní „prašule“ za volby, tak se dá ještě prodávat majetek. To by mě osobně bolelo nejvíce. V letech 1991 – 1997 jsem si prohlédl celkem 88 nabízených nemovitostí v České Lípě (jen v Sokolské ulici 3). Chtěli jsme mít místo – sídlo KSČM v centru města, které bychom mohli uživit z pronájmu nebytových prostor a kam by mohli chodit potřební občané pro radu a pomoc. Dům v Sokolské ulici jsme koupili za vlastní peníze od členů i nečlenů za 1,560.000,- Kč a asi tak dalších 3,5 milionu jsme dali do jeho oprav a vnitřních úprav. Ani korunu jsme neměli odjinud, resp. nám kdysi velkomyslně dali z Liberce 100 tisíc, pak dar přejmenovali na půjčku a chtěli ho vrátit. Když se českolipští bránili, pokrátili jim o 100.000,- Kč peníze na volby a bylo vymalováno.

Dům plnil dobře svůj účel, dveře se tu „netrhly“ Bylo dost lidí, kterým jsme pomohli. Vyvrcholením bylo otevření advokátní kanceláře JUDr. Marie Nedvědové, čímž dostala někdy náročná a namáhavá činnost nový ,účinnější a lepší rozměr. Volební výsledky KSČM na Českolipsku také vysoce překračovaly ty ve zbývajících třech okresech a byly i přes 20 %, což dnes zní poněkud neuvěřitelně.

Bohužel krajské i centrální podrazy vyhnaly JUDr. Nedvědovou nejdříve z Parlamentu (2010-2013) a dnes už i z advokátní kanceláře v domě KSČM v Sokolské.

Prostě tehdy to byly dobře a promyšleně investované prostředky. Myslím, že všichni, kdo se na tom podíleli, mohou být na tento zřetelný výsledek naší kolektivní a společné práce oprávněně hrdí. I já jsem. Jen je mi pochopitelně líto, že naše úsilí nenašlo dost silné následovníky a dnes se rozplývá.

Je v tom i jistá alegorie, protože současná KSČM i když zejména svými představiteli (ale za mlčení členů) navezla na snahy, úsilí, práci a oběti našich předchůdců velkou fůru hnoje.

V Mimoni 27. 10. 2017, Miroslav Starý

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473