KDO JE VĚTŠÍ GAUNER?

(MIMOŇ 10. 5. 2017 – M. Starý)

V současné době se informace o dění na naší politické scéně podobají jakési anketě, kde se očekává odpověď veřejnosti na otázku. Je větší gauner Babiš nebo Sobotka?

Navíc se do toho míchají útoky na prezidenta Zemana. Není nic divného ani nového, že smečka stájových podvaraťáků, které vadí, že Miloš neskáče ve smečce s nimi, využívá každé i sebeblbější příčiny, aby ho odradili od kandidatury na prezidenta.

Podlé a zákeřné štvanice na přímo voleného prezidenta mně osobně vadí nejvíc. Soutěž o to, kdo je větší gauner, mě nechává zcela klidným. Jsem toho názoru, že kdo chce uspět a prosadit se v současném společenském systému v ČR, musí být nutně gaunerem, protože jen gauneři se u nás mohou prosadit na dobu delší než hodně krátkou. Příkladů je mnoho.

Ano. Od počátku se mi nelíbilo Babišovo budované mediální impérium směřující viditelně k posílení pozic v boji o moc. O tom, že majitel neovlivňuje náplň sdělovacích prostředků, které vlastní, můžete vyprávět nejvýš své velmi senilní babičce. Každý podnikavý majitel vlastní majetek, aby mu něco přinesl. Výrobní majetek, aby vyráběl bezkonkurenčně nejlepší výrobky; média, aby produkovala zadané kecy, nesmysly a udělala z neduživého „pidižvíka“ génia nebo kýženého zachránce čehokoliv. To je normální logika současného podnikání a nějaké nahrávky či odposlechy nemohou v tom přinést žádné překvapení.

Ovšem soutěžit by se mělo v rovných podmínkách a nikoliv jednostranných deformacích k ovlivnění výsledku. A podmínky jsou viditelně a hanebně velmi nerovné. A tak přisoudím-li Babišovi pozici gaunera, musím se ptát, není-li Sobotka gaunerem ještě větším. A mnohé tomu nasvědčuje. Už jen fakt, že za Sobotku se staví bezkonkurenční obrdarebák Kalousek je argumentem velkého kalibru. Bělobrádek za Kalouskem zaostává snad jen v znalostech, obecné inteligenci a schopnostech. O důvod víc, aby se držel většího, ale schopnějšího gaunera. Zmatené konání Sobotky ve stylu „odvolávám, co jsem odvolal“ dělá vládě jen ostudu a dokazuje, že Sobotka je v čele vlády nedopatřením. Nikoliv v čele ČSSD. To je strana, která historicky už mnohokrát prokázala, že na ni nelze spoléhat a svá stanoviska a postoje dokáže měnit rychleji, než někteří občané ponožky. To, že mezi přicmrdáváky se objeví občas i některý ze současných „velikášů“ KSČM se od „rezervy“ ČSSD asi očekává, že?

Zajímavým potom jistě je, že jak se nafukuje všechno kolem Babiše a vymýšlí se stále něco nového, úporně a vytrvale se hledá cokoli, co by mohlo poškodit Zemana, ale vůbec se nemluví o Sobotkově průserech kolem OKD, když pomineme jeho do očí bijící neschopnost. Něco z toho vám připomeneme níže přetisknutým článkem:

jak čssd nakupovala

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473