BÍDA POLITICKÉHO SYSTÉMU V ČR

Z libereckého ANO jsem odešel kvůli hrozné atmosféře, tvrdí Komárek

(11. ledna 2017)

Zrušení dvou organizací ANO v Libereckém kraji, o kterém rozhodlo předsednictvo hnutí, přišlo podle členů dotčených buněk náhle a nečekaně. Za podivné také považují, že poslanec Martin Komárek libereckou organizaci krátce před jejím rozpuštěním opustil a přestoupil do Prahy 5.

Myslíte, že zrušení liberecké a frýdlantské organizace bylo nezbytné?
Coby člen předsednictva jsem u toho zrušení byl a jako jeden z dvanácti pro něj hlasoval. Byli jsme všichni zajedno, po dlouhé diskusi. Ale jiné řešení nebylo.

Vy jste krátce předtím z liberecké organizace vystoupil, proč?
Vytvořily se tam dvě nesmiřitelné skupiny, které proti sobě používaly prostředků až nemorálních a poškozujících dobré jméno ANO. V takovém prostředí se nedalo pracovat, proto jsem se přesunul do místa svého bydliště.

Promiňte, ale trochu to vyvolává pocit, že jste rychle opustil potápějící se loď.
Je mi jedno, co si o tom kdo myslí. Pro mě je důležité, že situace trvala už minimálně rok, část členů organizace sama požádala o to, aby si mohli založit novou buňku, protože tam nemohli s tou druhou částí žít. Já se snažím být člověkem konsensuálním, snažil jsem se je usmiřovat, ale nebyl jsem úspěšný, což je mi líto. Zrušení je špatné řešení, ale také nejlepší z těch špatných. Doufám, že ta organizace bude co nejdříve založena znovu a bude fungovat lépe.

Dnes již bývalí členové ANO ale vyčítají předsednictvu, že je nikdo dopředu nevaroval, ani nekritizoval. A o zrušení organizací se prý dozvěděli z médií. Považují to za nečestné chování.
Není to pravda. Situaci jsme řešili několikrát na výboru i předsednictvu, a byl u toho i pan primátor Liberce Tibor Batthyány. To, že to dojde až tak daleko a organizace budou zrušené, jsme nemohli dát vědět dopředu, protože jsme sami nevěděli, jak hlasování dopadne.

Autor: Jana Pšeničková

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/poslanec-martin-komarek-zrusena-bunka-ano-liberec-fv4-/liberec-zpravy.aspx?c=A170111_082513_liberec-zpravy_tm

Epilog RSP:

Stručně vyjádřeno: Systém politických stran, jak je celkem zřejmé, vytváří prostor pro morální a politickou korupci. Výsledkem jsou šarvátky, ve kterých vítězí vesměs ti horší nebo až nejhorší. Hodnotit se to nedá, snad jen je vidět, že se v té které partaji něco děje a dochází k nějakým řešením nebo změnám, takto třeba v ANO, v ČSSD zase třeba poslankyně Nytrová práskla s členskou legitimací na protest proti partajní korupci. I bez hodnocení je možno konstatovat, že se aspoň v některých stranách něco hýbá.

V KSČM, kde je stejný bordel jako v jiných, se nehýbá nic. Její funkcionáři v Libereckém kraji se dopouštějí trestné činnosti (i šíření pomluv je trestným činem), z krajského sídla je kombinace kočičího útulku a chléva a dějí se další odsouzeníhodnosti. Ale na rozdíl od ostatních, kde se něco děje, aniž bychom hodnotili, jestli špatně nebo ještě hůře, v KSČM to nikdo neřeší. KSČM spí nebo možná spíš pomalu a jistě odumírá…. 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473