SKLIZEŇ FILIPOVA VEDENÍ

misik Výsledky voleb v rámci Libereckého kraje i jinde jednoznačně dokládají úspěch politické linie Filipova vedení KSČM, směřující zcela zřetelně k vymazání KSČM z politické mapy České republiky.

Nekonfliktní politika neustálého přizpůsobování současnému režimu pro osobní zájmy, aby ti, kteří dostali „možnost“ si ji co nejdéle udrželi a pokud možno mastili dále svoje soukromé kapsy.

 

Bezpohlavní a bezzásadová politika grázlů, kteří ukořistili v KSČM vedoucí funkce, kombinovaná se statutární diktaturou se musela nakonec promítnout i do těch nejnižších úrovní.

I když jsme nemohli být přílišnými optimisty, takový debakl a ztráty sotva kdo čekal. Přišly ovšem díky kupčíkům a zaprodancům (faktickým jako morálním) ve vedení KSČM zcela po zásluze a logicky.

Díky statutárním zásahům byli ve volbách do Senátu vyřazeni dva kandidáti demokraticky vybraní a dosazeni dva jiní. Výsledek? Senátorka Bayerová skončila na Znojemsku v 1. kole na čtvrtém místě a kandidát SPH Dvořák na Českolipsku na historicky nejhorším pátém místě, když od šestého ho dělilo jen nějakých 500 hlasů, zatímco od čtvrtého téměř 1700.

volby s

Komunální výsledky zcela úžasné! V Liberci budou z celkových 39 zastupitelů dokonce až 2 za KSČM! V řadě měst a obcí bude mít KSČM jen jednoho zastupitele, když dříve měla dva i více, někde ani to. Uznání zaslouží snad jen v Novém Boru, kde díky výraznému omlazení kandidátky získali mandát navíc. Absolutorium zaslouží ještě mimo veškerou pochybnost komunisté v Ralsku, kteří jsou výjimečně a dlouhodobě skutečně pracujícími a konajícími komunisty.

Na možné hranici se udržela KSČM v České Lípě, i když s pořádnou kaňkou. Jako třetí z pátého místa přeskočil své dva kolegy nechvalně známý pan Chot, který (a to mu nutno přiznat) si dokázal úspěšně vyplakat a vydezinformovat prostřednictvím jistého www-plátku a exhibicemi v příslušných restauračních zařízeních postup z pátého na třetí místo. Inu účel světí prostředky, že?

Na druhou stranu se projevily výsledky nesmyslných intrik a diktátů z krajské jako celostátní úrovně.

Pana poslance Mackovíka mají tak rádi v domovské obci – Pertolticích pod Ralskem - že se nedostal ani do místního zastupitelstva, pana Dražkoviče také přeskočili slušnější a schopnější dva spoluobčané. Prznitel KSČM v Mimoni docílil ztráty dalšího mandátu. Ale co, hlavně, že se tam dostal on sám! I A dokonce si polepšil. Jestliže byl v roce 2010 poslední s odřenými zády, v roce 2014 už nechal za sebou dokonce jednoho kandidáta ANO a byl předposlední. A že tam nebudou 3 jako do roku 2010 ani 2 jako v minulém období? Prosím Vás, není to jedno? Nakonec se panu „prudiči“ dostane i pocty (doufám, že první a poslední). Jako nejstarší člen zastupitelstva bude zahajovat ustavující zasedání. Hlavně, aby mu to dobře napsali a dali předem, aby si to mohl nacvičit a přečíst aspoň tak, jako odpovědi na otázky v předvolebním místním televizním vystoupení.

V Zákupech, kde dříve obsazovala KSČM i třetinu zastupitelstva, musí nyní být rádi pan Dvořák a paní Hudaková za dva mandáty. Těšit je může asi jen, že kamarádi z ČSSD skončili ještě hůř – s jedním mandátem.

ČSSD je další ze stran, která dokladuje odklon voličů od politických stran a příklon k nejrůznějším sdružením, jak jsme to předem předpovídali. Že v České Lípě musel zachraňovat čest ČSSD první starosta po roce 1990, dnes 80-tiletý J. Štrumfa také o něčem vypovídá. S pěti mandáty tu ale byla ČSSD nejúspěšnější a bude zajímavé sledovat, s kým se spojí, aby se dohrabali k nějakým postům. Osobní prospěch je přece tím hlavním, po čem každý prahne. Obecně platí: Čím blbější – tím víc!

Nejvíce válcuje krajský volební prostor sdružení starostů a to i na komunálních úrovních. Vytknout jim lze a snad je i nutno jedno: Špatný výběr kandidáta do Senátu. To nemohli opravdu nominovat někoho lepšího? Asi i mladšího. V 63 letech na šest let, není nic moc. Horší ovšem je, že pan Jiří Vosecký se proslavil mimo svou obec Okrouhlou, kde starostuje, hlavně jako převlékač politických dresů. Prošel asi čtyřmi stranami (KDU, TOP…), aby nakonec zakotvil v té nejvýhodnější. To není dobrá vizitka!

Ale vraťme se ke KSČM. Po návratu z volební místnosti jsem koutkem oka zahlédl pana Filipa, kterak, jak je u slabochů, lidověji srabů, jeho druhu běžné, shazuje svou osobní odpovědnost (nikoliv poprvé) za prohru až debakl na jakési oddělení pro volby v centrálním sídle KSČM.

Chci říci, že KSČM má asi jedinou šanci na udržení se na politické scéně. Nejméně třetina okresních výborů se musí zmátořit – vzchopit a požádat ihned o svolání mimořádného sjezdu. Sjezdu, který se současným záškodnickým vedením KSČM typu (ilustrativně) Filip – Lysáková – Hudaková – Schleier „vyrazí dveře“! K tomu je ale také potřeba, aby členská základna bedlivě dohlídla na výběr kandidátů a zamezila intrikám a manipulacím předcházejícím poslednímu i předposlednímu sjezdu a také intrikám a manipulacím v průběhu jeho jednání.

Chtělo by se napsat, že jinak se o KSČM už jen dočteme v učebnicích dějepisu. To ovšem při současných „úrovních“ výuky, falzifikaci a úpravám historie nemusí být vůbec pravda!

Nejspíš by se nedočetl nikdo nic nebo jen snůšku pomluv a blbostí. Prostě se může nad KSČM a hodně brzy jednou provždy zavřít voda.

Chcete to dopustit, KOMUNISTI?

V Mimoni, 12. 10. 2014, Miroslav Starý, komunista

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473