JE KSČM ZBYTEČNOU?

Ladislav Kašuka: Soudruzi z KSČM sešli z cesty a chodí v bludném kruhu

8. 10. 2014 18:30

Tento názor ve mně zrál velice dlouho, ačkoli jsem si ho nechtěl přiznat. Loňského roku jsem byl již téměř rozhodnut opustit KSČM (nakonec jsem byl přemluven, abych to nedělal, že se třeba něco změní), do které jsem vstoupil v roce 2012 s vírou, že se jedná o jedinou viditelnou stranu v České republice, která staví svou politiku a svou představu budoucnosti na myšlenkách marxismu. Myslel jsem si, že taková strana nutně musí být jedinou opravdovou opoziční silou proti asociálnímu kapitalismu, který v naší zemi praktikují všechny ostatní parlamentní strany od roku 1989.

 

K mému stále rostoucímu překvapení a znechucení jsem však postupně zjišťoval, že tomu tak není. KSČM je ve skutečnosti naprosto bezzubou, kontrolovanou falešnou opozicí, která na sebe váže většinu se systémem nespokojených občanů a tím blokuje vznik skutečné opoziční strany, která by šla pravicovým stranám opravdu obrazně řečeno po krku a která by mohla v naší zemi nějakým způsobem změnit zavedené poměry.

Rozhodl jsem se po dlouhém váhání svůj článek zveřejnit nyní před obecními volbami, aby mě někteří lidé nezačali po volbách napadat, že jsem tento článek napsal až poté, co jsem sám neuspěl (KSČM mě totiž nominovala do městského zastupitelstva města Mělník). Tímto také přísahám, že pokud budu v těchto volbách zvolen, vzdám se členství v zastupitelstvu ve prospěch některého člena KSČM. Já sám jsem se totiž rozhodl tentokrát již definitivně řady této politické strany opustit.

Pokud někteří z Vás netuší, jak jsem ke svému rozhodnutí dospěl, ať se zeptají sami sebe, co KSČM od svého vzniku udělala proto, aby skutečně něco změnila k lepšímu v naší zemi. Stačí si položit otázku, proč tato strana, která má největší členskou základnu ze všech, neuspořádala za více než dvacet let žádnou samostatnou demonstraci proti režimu, systému, nebo nějaké konkrétní vládě.

Proč strana disponující desítkami milionů ze státních příspěvků za poslance, senátory, zastupitele, procentuální zisk ve volbách a navíc ještě penězi z členských příspěvků, není schopná vypravit autobusy, svézt své členy a sympatizanty do Prahy a uspořádat nějakou velkou, viditelnou akci na Václavském náměstí?!

Z jakého důvodu KSČM vždy před volbami mlčí jako ryba a hlasitě nepoukazuje na to, kdo zavinil rozkradení naší země a je zodpovědný za katastrofální stav naší ekonomiky a horentní zadlužení státu?! Proč tyto věci nechává v přímých předvolebních televizních přenosech vykřikovat oligarchu Babiše, nebo pana Okamuru zatímco její kandidáti omílají většině občanů nic neříkající fráze a stále dokola opakují, že KSČM je konstruktivní opozicí ochotnou jednat a spolupracovat s kýmkoli, tedy i s těmi zloději, co rozkradli naší zemi a spoustu občanů nahnali do náruče exekutorů, nebo dokonce k takovým existenčním problémům, že spáchali sebevraždu?!

Proč jsou předvolební hesla a billboardy komunistů vždy nejhůře graficky zpracované proti ostatním stranám v parlamentních volbách a co se týče obecních voleb, většinou nejsou vůbec žádné a zatímco jsou sloupy a ploty oblepené agitačními plakáty ODS, TOP09, nebo hnutí ANO, po KSČM, jako by se slehla země?!

Povím Vám to, je to proto, že současné vedení KSČM vlastně doopravdy žádné volby vyhrát nechce! Ono vést stranu, která má své voliče více méně jisté a sem tam vypustit nějakou umírněnou kritiku k vládnoucím stranám, je tak pohodlné a jednoduché. Počet voličů stačí, aby se všichni z vedení strany dostali pohodlně ke svým poslaneckým, nebo senátorským korýtkům a k funkcím v různých komisích a dozorčích radách, kde si každý z nich řádně namastí své kapsy, takže co víc si ještě přát …

KSČM nemá ani žádnou dlouhodobou ekonomickou koncepci, která by dokázala zemi vyvést z ekonomické krize a nastartovat růst, protože se bojí naplno říci, že aby se mohla nějaká změna odehrát. Je totiž nutné nejdříve získat zpět suverenitu a zbavit se diktátu Bruselu, protože jinak takové zákony ani být přijaty NEMOHOU! Směrnice a zákony EU jsou totiž nadřazené těm našim! Další věcí, kterou se bojí KSČM přiznat, aby nevyvolala nevoli pravicových stran a našich oligarchů je, že k opravdové změně, je potřeba radikálně změnit poměr národního a soukromého majetku a zavést většinovou národní ekonomiku, což by ovšem straně, která si hraje na to, že stojí na marxistických základech, mělo být jasné.

Na závěr se rozloučím citátem od pana profesora Františka Ledviny, který přesně popisuje to, co uvnitř cítím, totiž to, že KSČM se v současnosti stala zbytečnou a neplodnou stranou:

Jestliže se komunistické ideály oprostí od Marxova radikalismu, stávají se neplodnými. Odtrhnou-li se však od Marxovy dialektiky a materialismu, od jeho humanismu, a spokojí se jen s jeho radikalismem, stávají se odpuzujícím žvaněním a nejlepším nástrojem antikomunismu.

 

Názor jednoho dosavadního člena KSČM.

Autor výše uvedeného textu má naprostou pravdu.

Myslím, že by se našlo dost členů KSČM, pokud nejsou informačně izolováni (takové případy na Liberecku nebo v Zákupech, bohužel také jsou), kteří by, stejně jako já naprosto souhlasili s každým výše napsaným slovem.

Proti autorovi - muži, který vstoupil do KSČM v roce 2012, máme jen jednu velkou nevýhodu, která nám brání, abychom stranu, která není komunistická, a ze které vedení KSČM učinilo postupně zbytečnou a neplodnou součást tzv. politického systému, také opustili.

Prožili jsme s komunistickou stranou těžká období, ale poznali jsme hodně čestných a obětavých komunistů, z nichž mnozí skutečně šli druhým příkladem. Životem, pracovním nasazením obětavostí. Generacemi těchto lidí, mezi které počítám své rodiče a další, na jejichž životy, práci, oběti a památku současné vedení KSČM nestydatě kálí, jsme byli mnozí vychováni.

Bohužel, málo z nás (a někteří dosud ne) pochopilo, že po neúspěšných pokusech o rozbití a likvidaci komunistické strany budeme muset o ni bojovat uvnitř, v „našich“ vlastních řadách. Byli tací a počítám se k nim, kteří poukazovali na chyby a nesprávný vývoj v KSČM. Bohužel tyto snahy zůstaly ojedinělými a nevyústili v jasný, organizovaný a pokrokový názorový proud, který by smetl současné prorežimní, prospěchářské, pokrokovou veřejnost podvádějící vedení KSČM.

Je nás dost, kdo nesouhlasí, v právě probíhajících volbách ani nevolí kandidáty KSČM, kteří byli v řadě případů dosazeni na kandidátky proti vůli poctivých a slušných členů, pro svou podlézavost a stupidní názory, které ovšem čím jsou hloupější, tím méně překážejí vlastníkům KSČM.

Je nás dost, kterým se z bezpohlavního lavírování funkcionářů KSČM dělá nevolno. U některých se už partajní vrchnost (nebo spodnost?) pokoušela i o jejich vyloučení a vyčištění tak stádečka dosud loajálních a slepě poslušných. Někteří byli uklizeni, aby jejich očividná pravda neohrozila skutečné „komunistické“ zločince ve vedení. Mnozí si už také vícekrát položili otázku, zda mají být členy této ubohé tragikomické parodie na komunistickou stranu.

Je to něco, jako čekání na zázrak? Snad, ve smyslu onoho známého „naděje umírá poslední“.

Opustit komunistickou stranu je pro nás něco jako zrada. Zrada komunistických ušlechtilých ideálů, kterým předcházející generace pokrokových slušných a obětavých zasvětili i obětovali své životy.

Tak zůstáváme. Všichni víme, že čekat není to pravé komunistické. Činů je třeba. Bohužel jsme se přes řeči a rozbory, kterým dnes málokdo rozumí, zatím nikam nedostali.

Připomněl jsem si, jak v nějakém seriálu zazněla slova, že by kdosi zasloužil „pár poctivejch dělnickejch pohlavků“. Analogicky bych to dovedl do současnosti asi tak, že za to, co s touto stranou provedli by její vedení zaloužilo, aby jim někdo poctivě po dělnicku rozbil „huby“!

V Mimoni, 10. 10. 2014, Miroslav Starý

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473