MOŽNÁ JSTE NEVĚDĚLI

Na pozvání mluvčího etnické skupiny Bernda Posselta, navštívila delegace z Poběžovic Evropský parlament ve Štrasburku.

Poběžovice jsou rodiště Richarda Coudenhove-Kalergiho, původce Panevropského hnutí a nositele Karlovy ceny sudetoněmeckého landsmanšaftu, který je českého původu.Alsaské město Evropy připomíná poprsím Coudenhove - Kalergiho evropským institucím jejich sudetského iniciátora.  

(Čtenáři Severočeské pravdy vědí, kdo byl Kalergi a také to, že „Kalergiho plán“ pocházející z let před 2. světovou válkou v minulém století byl plánem genocidy evropských národů dnes už zahájeným přísunem imigrantů a mísením ras – pozn. RSP)

Poběžovice, kde je původ „evropského hnutí sjednocení“ jsou dnes se Štrasburkem propojeny, a to zejména plánovanou obnovou poběžovického zámku rodu Coudenhove, jako historické pamětihodnosti.

Na obrázku je vůdce Evropské lidové strany v Evropském parlamentu a místopředseda CSU Manfred Weber, starosta Hynek Říha, předseda Evropské komise a bývalý předseda vlády Lucemburska Jean-Claude Juncker, předsedkyně poběžovické občanské iniciativy na záchranu zámku rodu Coudenhove, Jana Podskalská, a mluvčí Bernd Posselt.

Obrázek: Karl Reitmeier

parchanti

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473