PROHLÁŠENÍ D.O.S.T.

Na obranu Hany Lipovské

autor: D.O.S.T. | Lis 23, 2020

Prohlášení Akce D.O.S.T. k probíhající mediální štvanici

V posledních dnech jsme svědky mediální kampaně, podpořené některými politiky „demobloku“ a „věčnými petenty“ z prostředí Pražské kavárny, proti radní České televize Haně Lipovské. Není třeba se orientovat ve složitém zákulisí či jednacích řádech zainteresovaných institucí, abychom v ní rozpoznali zlovolný politický útok na Hanu Lipovskou a několik dalších členů Rady ČT za jejich snahu podrobit „Kavčí hory“ veřejné kontrole a přimět ČT k názorové pluralitě, jíž jí ukládá zákon.

ctr lipovska 2

Ing. Hana Lipovská (30 let)

Česká televize je přinejmenším od „spacákového převratu“ z před 20 lety v rukou skupiny lidí, kteří z ní učinili hlásnou troubu levicového liberalismu. Protože ani ti nejvýznamnější představitelé národně konzervativní scény z mimostranického prostředí nejsou do diskusí na půdě ČT zváni, získávají diváci falešný obraz o názorových proudech v naší společnosti. I proto je již delší dobu neobhajitelný požadavek, aby byli všichni majitelé televize zákonem nuceni finančně podporovat vysílání, které neslouží svobodné diskusi, ale mediální manipulaci a propagandě.

Dobře si uvědomujeme, v jak složité osobní situaci se Hana Lipovská momentálně nachází. Je jí spíláno i vyhrožováno za jednání, které je nejen legální, ale i plně legitimní. Podobné situaci již dříve čelili i představitelé Akce D.O.S.T., kteří stejně jako Hana Lipovská neměli mnoho možností, jak se proti oné sprostě vedené dezinformační kampani bránit.

Proto jí musíme bránit my, signatáři manifestu, vyznávající důvěru, objektivitu, spravedlnost a tradici. Podpořme ji svými dopisy na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a především sdělme svůj názor na probíhající šikanu mladé české ekonomky Radě ČT na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., vedení ČT a veřejně známým osobám, kteří se na této nechutné kampani aktivně podílejí.

V Praze dne 23. listopadu 2020

Mgr. Petr Bahník – předseda Akce D.O.S.T.

Mgr. Michal Semín – místopředseda Akce D.O.S.T.

PhDr. Jiří Hejlek – místopředseda Akce D.O.S.T.

Jiří Ovčáček – tiskový mluvčí prezidenta ČR

Mgr. Jiří Kobza – poslanec Poslanecké sněmovny PČR (SPD)

Doc. Mgr. Petr Žantovský, Ph.D. – pedagog VŠE

Antonín Minarský – důchodce

Leonarda Minarská – středoškolská učitelka

Ing. Petr Smetánka – IT specialista

Ing. Blanka Smetánková – důchodkyně

František Červenka – publicista

RNDr. Tomáš Kaláb – živnostník

Svatopluk Krejčí – důchodce

Libor Krajíček – projektant

Ing. Jiří Matoušek – OSVČ

Ing. Jiří Hájek – manažer

Zdeněk Fanta – důchodce

PaedDr. Eva Holá – učitelka v důchodu

Miroslav Novák – důchodce

Milan Šír – důchodce

Jiří Zahrádka – analytik

Doc. RNDr. Miroslav Kureš, Ph.D. – matematik

 Toto prohlášení lze podpořit zasláním podpůrného stanoviska na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.">Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jména signatářů budou postupně přidávána pod text prohlášení na www.akce-dost.cz

 http://www.akce-dost.cz/2020/11/23/na-obranu-hany-lipovske/

 

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473