V SOBOTU NA "PETRUŠKY"!

Připomínáme sobotní „Petrušky“. Vzhledem k „opatřením“ pořadatelé zajišťují občerstvení svépomocí. Proto potřebují znát přibližně počet účastníků. Nezapomeňte oznámit na čísle tel. 608 468 764 – Karel Redlich.

POZVÁNKA na pouť ANS, Petruškovy vrchy – tábor lidu dne 21. 11. 2020

Vážení vlastenci,

srdečně Vás zveme na vlastenecké setkání – na táboru lidu – na Petruškových vrších dne 21. 11. 2020 u Vysokého nad Jizerou.

Jedná se o místo, které sehrálo v našich dějinách (r. 1868) důležitou roli při boji našeho lidu za české státoprávní požadavky. Státoprávní požadavky máme i dnes. Pojďme je tedy i my veřejně manifestovat, tak jako to udělali naši předci. Pojďme navázat na ducha místa a prozářit tuto temnou dobu světlem našeho přání za svébytný český národ a stát. Pojďme se společně sejít a svou představu zhmotnit. Na Petruškových vrších je pomník připomínající dva tábory podkrkonošského lidu.

1868 památníkPojďme do třetice vyjádřit své přání, vždyť jak všichni víme, do třetice vše dobré vzniká a účinkem se nemine. Pojďme rozšířit dějinné úsilí podkrkonošského lidu o lid z různých koutů naší země, ať je přání mocnější a úspěch o to silnější.

Těšíme se na setkání s vámi lide český, moravský i slezský, s vřelými pozdravy členové Aliance národních sil.

Praktické informace:

Sraz je v 9:45 – 10:00 hod na rozhlehlém parkovišti při hlavní komunikaci hned za Vysokým nad Jizerou v lyžařském areálu Šachty. Odtud se vydáme pěšky k památníku na Petruškových vrších cca 700 metrů do mírného kopce po “dětské” sjezdovce, viz přiložená mapka.

ANS 21 11 2020                

Na místě srazu je i autobusová zastávka se slušným spojením z Liberce (přes Jablonec nad Nisou) nebo Semil. Liberec i Semily jsou na železniční zastávce s možností dalšího propojení z Prahy, Ústí nad Labem, Hradce Králové, Pardubic apod. Návrh na spojení

21 11 2020 spoje

Přímo na Petruškových vrších na louce poblíž památníku si svépomocí zajistíme hřejivé občerstvení (teplé nápoje a pečené dobroty). Zájemci mohou setkání doplnit o návštěvu svérázného města Vysokého nad Jizerou a pokochat se krásnými výhledy do Jizerských hor i Krkonoš.

Z důvodu zajištění harmonického průběhu celého setkání v souladu s vládními opatřeními prosím o konzultaci vaší účasti na setkání na tel. čísle 608 468 764 (Karel Redlich).

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473