SLUČUJME SE - NEDEJME SE!

Už dvakrát nám vládní tatrmani zkazili připravovanou akci. Potřetí si ji už zkazit nedejme. Pod heslem v titulku se konaly v roce 1868 dva tábora lidu. Oba byly c. k. úřady zakázané. Tento bude do třetice a zakazovat si ho nedáme!

POZVÁNKA na pouť ANS, Petruškovy vrchy – tábor lidu dne 21. 11. 2020

Vážení vlastenci,

srdečně Vás zveme na vlastenecké setkání – na táboru lidu – na Petruškových vrších dne 21. 11. 2020 u Vysokého nad Jizerou.

Jedná se o místo, které sehrálo v našich dějinách (r. 1868) důležitou roli při boji našeho lidu za české státoprávní požadavky. Státoprávní požadavky máme i dnes. Pojďme je tedy i my veřejně manifestovat, tak jako to udělali naši předci. Pojďme navázat na ducha místa a prozářit tuto temnou dobu světlem našeho přání za svébytný český národ a stát. Pojďme se společně sejít a svou představu zhmotnit. Na Petruškových vrších je pomník připomínající dva tábory podkrkonošského lidu.

1868 tábory lidu

Pojďme do třetice vyjádřit své přání, vždyť jak všichni víme, do třetice vše dobré vzniká a účinkem se nemine. Pojďme rozšířit dějinné úsilí podkrkonošského lidu o lid z různých koutů naší země, ať je přání mocnější a úspěch o to silnější.

Těšíme se na setkání s vámi lide český, moravský i slezský, s vřelými pozdravy členové Aliance národních sil.

Praktické informace:

Sraz je v 9:45 – 10:00 hod na rozhlehlém parkovišti při hlavní komunikaci hned za Vysokým nad Jizerou v lyžařském areálu Šachty. Odtud se vydáme pěšky k památníku na Petruškových vrších cca 700 metrů do mírného kopce po “dětské” sjezdovce, viz přiložená mapka.

ANS 21 11 2020

Na místě srazu je i autobusová zastávka se slušným spojením z Liberce (přes Jablonec nad Nisou) nebo Semil. Liberec i Semily jsou na železniční zastávce s možností dalšího propojení z Prahy, Ústí nad Labem, Hradce Králové, Pardubic apod. Návrh na spojení přikládám níže.

21 11 2020 spojePřímo na Petruškových vrších na louce poblíž památníku si svépomocí zajistíme hřejivé občerstvení (teplé nápoje a pečené dobroty). Zájemci mohou setkání doplnit o návštěvu svérázného města Vysokého nad Jizerou a pokochat se krásnými výhledy do Jizerských hor i Krkonoš.

Z důvodu zajištění harmonického průběhu celého setkání v souladu s vládními opatřeními prosím o konzultaci vaší účasti na setkání na tel. čísle 608 468 764 (Karel Redlich).

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473