LIKVIDACE IDENTIT V EP

Leden 29. 2020

Dejte ty vlajky pryč! Nigel Farage nemohl dokončit svůj rozlučkový projev v Evropském parlamentu, šéfka pléna mu totiž odpojila mikrofon ve chvíli, kdy vytáhl vlaječku Velké Británie a začal europoslancům mávat na rozloučenou v lepších časech, kdy suverénní evropské státy se osvobodí od Evropské unie! Nigel Farage zopakoval, že EU je anti-demokratický projekt, který řídí lidé, kteří se nezodpovídají nikomu z voličů! Všichni britští europoslanci poté z EU parlamentu odešli! Nikdo další se nedovážil vlaječky vytáhnout, nikdo další na protest proti zákazu vlajek neodešel!

Nigel Farage pronesl v Bruselu v EU parlamentu ve středu svůj poslední projev. Velká Británie v pátek o půlnoci odchází po 47 letech z Evropské unie a britští europoslanci se tedy rozhodli rozloučit ve velkém stylu. Nigel Farage dostal celkem 4-minutový prostor, ve kterém shrnul celou svoji anabázi v Evropském parlamentu. Připomenul, že EU nerespektuje demokratické principy.

V roce 2005 Evropská unie chtěla prosadit Evropskou ústavu, kterou představil bývalý francouzský prezident Valéry Giscard d’Estaing, ale Francie a Holandsko ji v referendech odmítly. Když neprošla Evropská ústava, přišla její náhrada v podobě Lisabonské smlouvy, a ta se už pomocí referenda pro jistotu neprosazovala, tedy s výjimkou např. Irska. Irové smlouvu z Lisabonu v referendu odmítli, ale to nebylo akceptováno, irská vláda po roce občany znovu nahnala k referendu, a tehdy už Lisabon prošel.

Farage

Nigel Farage při závěrečném projevu.

Jenže k závěru Farageova posledního projevu se stalo něco nečekaného, ale na straně druhé velmi hrozivého a vlastně už ne tak překvapivého. Nigel Farage a jeho kolegové totiž na závěr vytáhli britské vlaječky a začali europoslancům mávat na rozloučenou. To ale neuvěřitelným způsobem rozčílilo předsedající plenárnímu zasedání, místopředsedkyni Evropského parlamentu z Irska, Mairead McGuinnessovou. Ta totiž Farageovi na závěr odpojila zvuk z mikrofonu a vyzvala britské europoslance ostrým rozkazem, aby ty vlajky dali okamžitě pryč a sedli si.

Naše redakce již před časem v článku informovala [1], že v Evropském parlamentu se nově nesmí vystavovat vlaječky národních zemí, je to zakázané pobuřování. A hádejte, co se stalo? Naprosto nic. Poslanci v EU ze všech 27 zemí mlčí. Namísto protestů, bojkotu EU, protestních demonstrací před sídlem EU, namísto aktivismu a držení hladovek, jenom prostě mlčí. Žádná akce neproběhla, všech 27 zemí si nechalo zakázat své vlajky a jejich vystavování na stolcích v Evropském parlamentu. Takové chucpe. Jako kdyby všichni ti europoslanci se nechali koupit Bruselem a ztratili své páteře.

Dělejte to jako Greta! Transparent do ruky, kulicha na hlavu a jít sedět před parlament!

Plné huby vlastenectví, ale europoslanci třeba od Marine Le Pen nehnuli v EU parlamentu ani brvou. Prostě na příkaz šéfa EU parlamentu Davida Sassoliho byly všechny vlaječky naházeny uklízečkami do odpadkových pytlů a vyhozeny do komunálního odpadu. A podívejte se na své europoslance, kolik z nich proti tomu protestuje a svolává demonstrace v Bruselu? Když má Greta Thunberg své Fridays for Future, proč vlastenečtí poslanci v EU parlamentu neudělají Fridays for Flags? Každý pátek si sednout s cedulí před dveře EU parlamentu a stávkovat! Dělejte to jako Greta!

Farage mavani

Poslední zamávání vlajkami.

Proč se poslanci bojí? Mají snad obavy, že by jim někdo za trest zkrátil europoslanecké platy, nebo diety? Anebo je venku zima, aby tam člověk seděl? Tak se podívejte na Gretu! Narazí si na hlavu kulicha, na ruce rukavice, huňatý svetr, šálu, bundu, popadne transparent a sedne si před švédský parlament, v mrazu. Je to sice cvičená loutka, ale aspoň není líná pohnout zadkem a dřepnout si v zimě před barák a protestovat. Proč se europoslanci nepoučí? Anebo jim vyhovuje sedět v teple, v parlamentu EU, za velké peníze a s dobrým občerstvením? A co vlajky? A co národ? A co hrdost?

Dejte ty vlajky pryč! Místopředsedkyně EU parlamentu se obořila na Farage za to, že vytáhl vlaječku své země!

Všimněte si, že Nigel Farage mohl mluvit, pokračoval v projevu, a to i tehdy, kdy řekl, že UKIP a Brexit Party mají rádi Evropu, ale nenávidí Evropskou unii. Nikdo mu mikrofon nevypnul, že by šířil nenávist. K vypnutí jeho mikrofonu však došlo ve chvíli, kdy Nigel Farage a jeho europoslanci vytáhli britské vlaječky. V tom okamžiku místopředsedkyně EU parlamentu v roli předsedající zasáhla a vypnula mu mikrofon. Tedy až v okamžiku, kdy byly vytaženy vlajky. A Mairead McGuinness spustila povyk, ať okamžitě dají ty vlajky pryč, že jsou zakázány podle jednacího řádu. A britští poslanci ji ignorovali a provolávali Farageovi slávu slovy hip, hip, hooray! Nakonec je vyzvala k tomu, ať si je odnesou ty vlajky, ale vyznělo to tak podivně, že to britští europoslanci vzali jako výzvu k odchodu právě teď a okamžitě, a tak se zvedli a odešli.

Šéfová na postu předsedající hned zařve, dejte ty vlajky pryč! Ano, přátelé, přesně před rokem jistý Tomio Okamura tvrdil, že tuhle Evropskou unii chce reformovat zevnitř. Bože, takový nesmysl! Doufám, že teď na vlastní oči vidí, jak se mu před očima ta reforma rozplývá před očima.

Namísto reformy před 2 týdny došlo už rovnou k zákazu vystavování národních vlaječek na stolcích europoslanců, a dokonce už dochází k odpojování zvuku poslancům z mikrofonu, pokud vytáhnou vlaječku své země. Ano, potvrzují se moje slova, že Evropská unie je nereformovatelná! A když je nereformovatelná, tak je potřeba ji alespoň demontovat zevnitř, rozvracet ji zevnitř. A zákaz vlajek je dokonalá příležitost. Vlastenci s mandáty eurposlanců se mohou ukázat a předvést.

Blábol o reformě Evropské unie zevnitř vzal definitivně za své! Komisariát EU odpojuje od mikrofonů europoslance už i kvůli národním vlaječkám

Uspořádejte happening v prostorách EU parlamentu, anebo raději před budovou. Pozvěte média, umělce, performery, protestující s transparenty, oblékněte se do národních krojů, vezměte vlajky a otřískejte Evropské unii národní diverzitu o hlavu. Evropská unie má 27 státu s celkem 27 různými kulturami, tato diverzifikace je součástí kulturní a historické rozmanitosti Evropy, která se musí uchovávat, ne likvidovat zákazem vlajek v orgánu, který má zájmy 27 zemí a jejich národů obhajovat, a ne zakazovat jejich symboly jako jsou vlajky. Dělejte to jako Nigel Farage. Dělejte to jako Greta Thunberg. Dělejte to jako Donald Trump. Ale dělejte něco, páni europoslanci.

farage se smeje

Nigel Farage se směje, když mu Mairead McGuinness říká, aby dal pryč vlajku své země ze stolu.

Neseďte tam za tučné prebendy, zatímco vám zakazují národní vlajky. Ukažte, že máte kuráž, a že si zasluhujete důvěry svých voličů z alternativy. Nejste tam sami, máte tam poslance z Maďarska, z Itálie, z Francie, můžete spojit síly a poukazovat na to, jak je EU nedemokratický aparát, který dalece převyšuje SSSR. Ani Sovětský svaz si nedovolil zakazovat při zasedání Sovětů vlajky jednotlivých sovětských svazových republik. Sami vidíte, že dnešní EU vypíná mikrofony a odebírá poslancům slovo, ne za vulgární slovo, ale za to, že vytáhnou vlaječku své vlasti! To je tragédie, nad kterou se nesmí mlčet, ale musí se to stát součástí politické agendy vlasteneckých sil a jejich zástupců v EU. Zvednout zadky a využít situace, páni europoslanci! Nigel Farage vám právě nahrál na smeč.

-VK-

Šéfredaktor AE News

DOPLNĚNÍ:

Předmět: Státní vlajka, MUDr. Ivan David
V pondělí 12. 1. 2020 vydal předseda Evropského parlamentu David Sassoli svévolné rozhodnutí o zákazu používání státních vlajek v jednacím sále europarlamentu. Řada poslanců, k nimž se také řadím, má na stolku vlaječku státu, jehož voliče zastupují. V noci na úterý olivrejovaní zřízenci vlaječky ze stolů poslancům sebrali a nechali v sále pouze vlajku EU. Odpoledne jsme tyto krádeže řešili na frakci, kde nám bylo vysvětleno, že nejde o „běžnou krádež“ coby kriminální delikt, ale o provedení rozhodnutí předsedy EP. Tedy o politický akt. Podrobně jsme prozkoumali rozhodnutí socialisty Sassoliho z právního hlediska a zjistili jsme, že je protiprávní. Jednací řád EP v článku 10, na který se předseda odvolává, totiž zakazuje pouze transparenty a reklamní předměty.
Ve středu jsem si do sálu přinesl náhradní vlaječku. Napřed přišel jeden olivrejovaný zřízenec a upozornil mě, že ji na stole mít podle rozhodnutí předsedy nesmím. Odmítl jsem mu ji vydat, a prohlásil jsem, že trvám na tom, aby na mém stole byla vlajka země, kterou v EP reprezentuji. Zřízenec se šel poradit s jiným zřízencem, který mě na totéž přišel upozornit znovu. Odpověděl jsem jim, že chápu, že dělají svoji práci a co jim bylo přikázáno, ale že trvám na tom, že na mém stole moje vlajka zůstane. Poté se oba odešli radit se svým nadřízeným, který krčil rameny. Chvíli to vypadalo, že bude klid. Večer po jednání jsem si svoji českou vlajku raději odnesl do kanceláře, aby mi zase nebyla zabavena. Dnes ráno jsem si ji na hlasování přinesl do sálu znovu, stejně jako řada dalších poslanců.
Předsedající nařídil poslancům, že mají vlajky svých zemí ze stolů odstranit. A že dokud tak neučiníme, neumožní pokračování jednání a hlasování. Jménem naší frakce Identita a demokracie (ID) vystoupil předseda Marco Zanni, který vysvětlil, že požadavek je protiprávní, protože vlajka není ani reklamní předmět ani transparent, ale státní symbol. Jeden z poslanců za Zelené tvrdil, že podle wikipedie patří mezi transparenty i vlajka. Kontroval jsem mu, že wikipedie není pramenem práva. „Pramenem práva je podle Smlouvy o EU a smlouvy o fungování EU pouze psaný právní předpis, který byl schválen Evropským parlamentem a Radou, a byl vyhlášen v Úředním věstníku.“ vysvětlil jsem. Úřední věstník je unijní obdoba naší Sbírky zákonů.
Hádka o to, zda na stole vlaječky mít můžeme, ještě chvíli pokračovala. Socialistická poslankyně upozornila, že podle ní bychom správně neměli mít na stole ani vodu. „Kdo chce mít v sále vodu, musí si ji dát na zem“, řekla socialistka. Jeden z kolegů za stranu BREXIT jí odpověděl, že jestli ji reprezentuje voda, tak ať si ji klidně dá třeba na zem. Naši poslanci upozorňovali, že jsme frakce Identita a demokracie a považujeme za své poslání bránit národní identitu zemí, za něž jsme byli zvolení. A k ní patří i státní vlajka. „Nechceme se nechat rozpustit v jakémsi bruselském mišmaši bez identity jako cukr v horké kávě.“, konstatoval ve zdůvodnění našeho postoje Zanni.
Nakonec předsedajícímu povolily nervy a spustil další jednání a hlasování o rezolucích. Dnes jsme tedy vyhráli a své vlajky jsme uhájili.

Severočeská PRAVDA
Vydává Miroslav Starý, IČO: 62732021, E-mail: stary_m@volny.cz
Adresa redakce: Mimoň IV., Letná 207; telefon 606590473